following

6 راه ساده اما تاثیرگذار برای افزایش رتبه اپلیکیشن در اپ استور

دسته : کسب و کار
افزایش رتبه اپلیکیشن در اپ استور

با اینکه کاربران ایرانی دل خوشی از اپ استور ندارند و بارها با در‌های بسته این مارکت برای دانلود اپلیکیشن مواجه شدند اما این سرویس تنها مرجع رسمی دانلود برنامه‌های iOS برای کاربران آیفون بوده و لذا افزایش رتبه اپلیکیشن در اپ استور دغدغه مهمی برای توسعه‌دهندگان است.

دیگر نمی‌توان براحتی از تجربه داشتن ابزار‌های پُرکاربرد سبکی که قابلیت‌های پیش‌فرض گوشی‌های هوشمند را چند برابر می‌کنند گذشت.

شاید اخباری مثل تقابل اپلیکیشن‌ها و ربات‌ها باعث شده باشد تصور کنید اپلیکیشن‌ها در سراشیب کم‌رونقی قرار گرفته‌اند؛ اما کافی است نگاهی به اطرافتان بیندازید و ببینید روزانه چند اپلیکیشن به سرویس اپ استور افزوده می‌شوند تا به سرعت رشد این برنامه‌های کوچکی که میدان دسترسی شما را وسعت می‌بخشند، ایمان آورید.

افزایش رتبه اپلیکیشن در اپ استور

نظارت کافی بر اپ استور، امنیت و حفظ حقوق افراد باعث شده تا اپ استور یکی از محبوب‌ترین مارکت‌های موجود چه برای کاربران و چه برای توسعه‌دهندگان باشد.

اگر شما هم از برنامه‌سازان iOS هستید حتما به خوبی می‌دانید که برنامه‌ها در این سرویس بصورت روزانه و بر اساس امکانات و امتیاز کاربران از بالا به پایین رتبه‌بندی می‌شود. چه‌بسا شما هم یکی از برنامه‌نویسانی بوده باشید که دلتان خواسته است یک بار در لیست برترین‌های اپ استور قرار گیرید و رتبه‌ اپلیکیشنتان ارتقا یابد!

افزایش رتبه اپلیکیشن در اپ استور

هات اپ نیوز برای این دسته از توسعه‌دهندگانی که نگران جایگاه اپلیکیشن خود در رقابت با سایر برنامه‌ها هستند 6 راه ساده اما تاثیرگذار برای افزایش رتبه اپلیکیشن در اپ استور را جمع‌آوری نموده است. راه‌هایی که مطالعه آن‌ها را در این مطلب توصیه می‌کنیم.

ترفند‌های افزایش رتبه اپلیکیشن در اپ استور

Ways to Increase App Ranking in the App Store

افزایش دفعات دانلود اپلیکیشن چیزی نیست که براحتی بدست آید. هر اقدام شما نیازمند برنامه‌ریزی و زمان است. از این رو بهتر است راه‌های افزایش رتبه اپلیکیشن در اپ استور را که موجب افزایش دانلود، محبوبیت و شهرت برنامه می‌شود را بشناسید و در زمان صرفه‌جویی کنید.

فاکتور کلیدی تبلیغات

بخش زیادی از موفقیت آینده اپلیکیشن شما بستگی به ارتقا وضعیت آن در اپ استور و استفاده از پروموشن‌های این سرویس دارد. در این زمان است که بازاریابی اپلیکیشن مطرح می‌شود و همانطور که می‌دانید رکن اصلی بازاریابی، تبلیغات است.

از این پس باید تمام تمرکز خود را روی ساخت کمپین تبلیغاتی بگذارید و یک بسته پیشنهادی برای کاربران خود در نظر بگیرید تا بهترین تجربه را در استفاده از اپلیکیشن شما داشته باشند.

افزایش رتبه اپلیکیشن در اپ استور

کمپین‌های تبلیغاتی توجه عمومی را به سمت شما جلب می‌کنند. ادامه این کمپین‌ها خصوصا در روز‌های پایانی هفته مزایای زیادی برای توسعه‌دهنده به جهت افزایش بازدید و دانلود دارد. از همه مهم‌تر تعاملی است که با کاربران برقرار می‌شود.

اپلیکیشن‌های غیررایگان و برنامه‌هایی که محصولات خاصی را در قالب فروشگاه همراه عرضه می‌کنند می‌توانند با تبلیغ تخفیفات آخر هفته‌ای خود، برندشان را به شیوه بازاریابی دهانی ترویج دهند.

هدف‌گذاری دقیق مخاطبان هدف

با خودتان خلوت و سپس فکر کنید. از خود بپرسید چه چیزی باعث می‌شود یک کلیک ساده انجام شود تا اپلیکیشن شما توسط کاربر دریافت گردد.

ببینید کاربران به دنبال چه چیزی در اپلیکیشن‌ها هستند و بعد از این ارزیابی، مقدمات لازم را برای دانلود برنامه فراهم سازید.

افزایش رتبه اپلیکیشن در اپ استور

این مقدمات شامل انتخاب یک عنوان مناسب، توضیحات درباره برنامه و سپس کلمات کلیدی مهمی است که قرار است اپلیکیشن به واسطه آن‌ها جستجو شود. توصیه می‌کنیم از راهنمای پیش از انتشار اپلیکیشن در اپ استور نیز استفاده کنید.

اگر اپلیکیشن شما رایگان است دقت کنید حتما تگ Free برای محصول درج شود تا کاربر زمان دانلود سردرگم نشود. اگر قرار است بعد‌ها نسخه کامل برنامه عرضه شود حتما از کلمه لایت یا نسخه رایگان آزمایشی استفاده کنید تا کاربران بدانند در آینده قرار است نسخه‌ پولی محصول در اختیارشان قرار گیرد.

ساخت وب سایت برای معرفی و دانلود اپلیکیشن

گام بعدی تهیه و طراحی سایتی است که شامل تصویر و ویدیو معرفی اپلیکیشن باشد. کاربران باید در این سایت بتوانند پیش نمایشی از اپلیکیشن را مشاهده کنند تا با قابلیت‌های آن آشنا شوند.

مطمئن شوید طراحی سایت برای کاربران بقدر کافی کاربردی است که بتوانند در بخش‌های مختلف آن گردش کنند.

برای افزایش بازدید سایت، لینک آن را در شبکه‌های اجتماعی مختلف به اشتراک بگذارید و سعی کنید از تمام قابلیت‌های موجود برای شناساندن اپلیکیشن و سایت خود استفاده نمایید.

افزایش رتبه اپلیکیشن در اپ استور

ساخت پیش‌نمایش وب در آیتونز

این گام را برای افزایش رتبه اپلیکیشن در اپ استور جدی بگیرید. در پیش نمایش اپلیکیشن خود از توضیحات متا، کلمات کلیدی و توضیحات تکمیلی مناسب استفاده کنید.

از فواید ساخت این پیش‌نمایش ایندکس مطالب توسط موتورهای جستجو است که باعث افزایش بازدید و بهبود رنکینگ اپلیکیشن خواهد شد.

قرار دادن اپلیکیشن در معرض توجه دیگران

ایده ساخت برخی از اپلیکیشن‌ها آنقدر جالب است که باید حتما رسانه‌ای شوند و از حداکثر امکانات اطلاع‌رسانی استفاده گردد تا کاربران به اندازه کافی با آن آشنا گردند.

مجلات و رسانه‌های اینترنتی منابع خوبی برای انتشار این اخبار هستند. در متن این اخبار باید حتما به تفاوت برنامه و تمایز آن با دیگر برنامه‌های مشابه پرداخته شود تا کاربران هر چه سریع‌تر برای دانلود آن اقدام کنند.

یکی از راه‌های تاثیرگذار برای افزایش رتبه اپلیکیشن در اپ استور ساخت ویدیو اختصاصی برای معرفی اپلیکیشن دقیقا مثل ویدیو‌های تبلیغاتی است.

افزایش رتبه اپلیکیشن در اپ استور

همچنین می‌توانید با سایر توسعه‌دهندگان جهت تبادل لینک و معرفی دو جانبه محصولات در تماس باشید و از این طریق بصورت رایگان راهی برای معرفی محصولات خود و دیگران ایجاد کنید.

معرفی اپلیکیشن در وقایع مهم و نمایشگاه‌ها

بهتر است قبل از معرفی رسمی اپلیکیشن فضای حاکم را برای پذیرش اپلیکیشن آماده کنید. توصیه می‌کنیم نسخه آزمایشی اپلیکیشن را در نمایشگاه‌ها، جشنواره‌ها و رخداد‌های مرتبط در معرض نمایش بگذارید و میزان استقبال کاربران را بسنجید.

این ترفند تا حدودی اذهان را برای ورود این اپلیکیشن به دنیای گوشی‌های هوشمند آماده می‌کند. تاثیر این عامل را در افزایش رتبه اپلیکیشن در اپ استور و بلافاصله بعد از انتشار برنامه مشاهده خواهید کرد.

با ما همفکری کنید

پیشنهاد شما برای بهبود رتبه‌بندی یا رنکینگ اپلیکیشن‌ها در اپ استور چیست؟ با ما همفکری کنید و نظرات خود را مطرح نمایید.

Source: lifewire

از دست ندهید!

دانلود اپلیکیشن سفرستان

دانلود اپلیکیشن سفرستان برای علاقه‌مندان به سفر واجب است!

اپلیکیشن سفرستان را می‌توان اپلیکیشنی در کلاس جهانی برای انتخابی هوشمندانه در سفرهای داخلی و خارجی نامید که این

ادامه مطلب...
اپلیکیشن اینستاگرام

آیا این روزها می‌توان اپلیکیشن اینستاگرام را گوگل جدید نامید؟!

این روزها با توسعه تکنولوژی‌ و‌ فناوری، علیرغم رقابت نفسگیری که وجود دارد شرکت‌ها در تلاشند خدمات متمایزی ارائه

ادامه مطلب...
ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت

ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت به همراه فرمت Canvas برای تبلیغات هدفمند

اینستاگرام امروز برای تبلیغ کنندگان چند ویژگی جدید رونمایی کرد و با در اختیار قرار دادن فرمت تبلیغات Canvas برای

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu