Batlle Bay

آیا عینک‌های واقعیت افزوده با قابلیت ارتباط با مغز، جایگزین گوشی‌های هوشمند خواهند شد؟

دسته : پوشیدنی‌ ها
عینک‌های واقعیت افزوده

یکی از تئوری‌های اخیر صنعت تکنولوژی حذف گوشی‌های هوشمند و استفاده از عینک‌های واقعیت افزوده با ظاهری معمولی به جای آنها می‌باشد که اطلاعات مجازی را بر روی دنیای واقعی نمایش خواهد داد.

مارک زاکربرگ قصد دارد آینده‌ای بدون حضور گوشی‌های هوشمند را رقم بزند و با استفاده از یک عینک واقعیت افزوده یا لنزهای تماسی، پادشاهی جدیدی برپا کند.

آیا عینک‌های واقعیت افزوده نیاز به صفحه نمایش‌های لمسی را از بین خواهند برد؟!

رهبران تکنولوژی همچون زاکربرگ، به این تکنولوژی در حالِ تولد که واقعیت افزوده نامیده می‌شود و در آینده‌ای نزدیک جایگزین تمام صفحه‌های نمایش‌ از جمله تلویزیون‌ خواهد شد، باور عمیقی دارند.

به گفته این پیشتازان، وقتی قادر باشید بصورت مجازی همه چیز را بر روی جهان اطراف خود نمایش دهید، نیازی به صفحه نمایشی فیزیکی نخواهید داشت!

مشکل اینجاست که رایانه‌های سنتی، دارای موس و گوشی‌های هوشمند دارای صفحه نمایشی لمسی هستند که چنین ورودی مشابهی هنوز برای واقعیت افزوده وجود ندارد.

حال سوالی که پیش می‌آید این است که چگونه به هنگام قرار دادن یک رایانه بر روی صورت خود، قادر به رد کردن نوتیفیکیشن و یا پاسخ دادن به یک پیام خواهیم بود؟ جوابِ این سوال، ارتباط مستقیم این دستگاه‌ها با مغز شما می‌باشد!

عینک‌های واقعیت افزوده

به گفته Schroepfer در کنفرانس اخیر فیسبوک: فناوری خواندن ذهن توسط گجت‌ها کاربرد زیادی در ارتباطات آینده کل دنیا خواهد داشت، فیسبوک در حالِ کار بر روی سنسورهای رابط کاربری رایانه‌ – مغز می‌باشد که نمونه اولیه آن تا 18 ماه آینده آماده خواهد شد.

این تکنولوژی، واقعیت مجازی و واقعیت افزوده را متحول خواهد کرد، زیرا چالش بزرگِ ورود و خروج داده‌ها همچنان این دو حوزه را درگیر مسائل بسیاری کرده است.

انقلابی در رابط کاربری با کمک امواج مغزی

اگرچه فیسبوک باور دارد نخستین عینک‌های واقعیت افزوده تا کمتر از 10 تا 20 سال دیگر آماده نخواهند شد، اما نسخه‌های اولیه این تکنولوژی نیز براحتی قادر به برقراری ارتباط با مغز انسان خواهند بود.

Schroepfer معتقد است رابط کاربری رایانه – مغز با سیستم‌های واقعیت افزوده ادغام خواهد شد و این یعنی حرکات چشم با یک سیگنال از مغز شما که جایگزین حرکت موس یا صفحه نمایش لمسی خواهد بود، ارسال می‌شوند!

عینک‌های واقعیت افزوده

رابط کاربری مغز – رایانه یا همان brain-computer-interface تنها ایده فیسبوک نیست و یک تیم تحقیقاتی در دانشگاه تکنولوژی Toyohashi ژاپن نیز در حال کار بر روی قابلیت خواندن ذهن افراد از طریق امواج مغزی هستند.

ایلان ماسک نیز به تازگی جزئیاتی در مورد ماجراجویی اخیر خود افشا کرده است که Neuralink نامیده می‌شود و بر مبنای آن یک رابط کاربری رایانه توسعه خواهد یافت که در ارتباط مستقیم با مغز انسان، هوش انسانی را ارتقا خواهد داد.

اگرچه رابط‌های کاربری اخیر به قدرت انگشتان فرد وابسته هستند، اما رابط‌های کاربری مغز – رایانه با رمزگشایی امواج مغزی، ارتباطاتی سریع‌ و آسان‌تر را شکل خواهند داد.

نظر شما چیست؟

نظر شما درباره فناوری‌های عظیم آینده که دنیا را تکان خواهند داد، چیست؟ به نظر شما آیا گوشی‌های هوشمند از رده خارج خواهند شد؟! نظراتتان را با ما در میان بگذارید.

Source: businessinsider

از دست ندهید!

دانلود اپلیکیشن سفرستان

دانلود اپلیکیشن سفرستان برای علاقه‌مندان به سفر واجب است!

اپلیکیشن سفرستان را می‌توان اپلیکیشنی در کلاس جهانی برای انتخابی هوشمندانه در سفرهای داخلی و خارجی نامید که این

ادامه مطلب...
اپلیکیشن اینستاگرام

آیا این روزها می‌توان اپلیکیشن اینستاگرام را گوگل جدید نامید؟!

این روزها با توسعه تکنولوژی‌ و‌ فناوری، علیرغم رقابت نفسگیری که وجود دارد شرکت‌ها در تلاشند خدمات متمایزی ارائه

ادامه مطلب...
ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت

ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت به همراه فرمت Canvas برای تبلیغات هدفمند

اینستاگرام امروز برای تبلیغ کنندگان چند ویژگی جدید رونمایی کرد و با در اختیار قرار دادن فرمت تبلیغات Canvas برای

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu