Pavel Durov

اپلیکیشن مدیریت بیماری دیابت سلول‌های ترشح انسولین را کنترل خواهد کرد

دسته : اخبار
اپلیکیشن مدیریت بیماری دیابت

تزریق انسولین برای افرادی که به بیماری دیابت دچار هستند به یکی از آزار دهنده‌ترین بخش‌های زندگی تبدیل شده است. اما دستگاه جدیدی توسط محققان چینی ساخته شده که نیاز به تزریق انسولین به این بیماران را برای همیشه منسوخ خواهد کرد. بخش جالب این اختراع، اپلیکیشن مدیریت بیماری دیابت است که یکی از پیشرفته‌ترین راه‌های درمانی بیماری دیابت محسوب می‌شود!

اپلیکیشن مدیریت بیماری دیابت سطح انسولین خون را کنترل خواهد کرد

این تیم، سلول‌های تولید انسولین را در بدن موش مبتلا به دیابت ایمپلنت کرده و سپس با استفاده از یک اپلیکیشن مدیریت دیابت این سلول‌ها را فعال کردند.

اپلیکیشن مدیریت بیماری دیابت

بعد از دو ساعت، سطح قند خون موش به حالت پایدار رسید. این دستگاه متصل به اپلیکیشن که HydrogeLED نام دارد پیشرفته‌ترین حالت درمانی دیابت محسوب می‌شود که تاکنون ارائه شده است.

کپسول هیدروژلی به اندازه یک سکه در زیر پوست کاشته خواهد شد، این کپسول حاوی سلول‌های تولید انسولین و یک چراغ ال ای دی است. این سلول‌های تولید انسولین بصورتی مهندسی شده‌اند که فقط به هنگام روشن شدن این چراغ‌ها به ترشح انسولین خواهند پرداخت.

اپلیکیشن مدیریت بیماری دیابت

سطح قند خون موش توسط یک گلوکومتر بلوتوث‌محور مجزا دائما اندازه‌گیری خواهد شد که بعد از بالا رفتن قند خون به اپلیکیشن هشدار خواهد داد.

اپلیکیشن، چراغ ال ای دی را روشن می‌کند و ترشح انسولین آغاز می‌شود. کاربر بصورت دستی امکان کنترل نور چراغ ال ای دی و میزان درخشش آن را خواهد داشت و به این ترتیب می‌تواند میزان تولید انسولین توسط سلول‌ها را کنترل نماید.

اپلیکیشن مدیریت بیماری دیابت و شروعی امیدوار کننده

در اینکه این اپلیکیشن مدیریت دیابت پیشرفت هیجان‌انگیزی خواهد بود شکی نیست اما استفاده از آن همچنان با محدودیت‌هایی روبه‌رو است.

اپلیکیشن مدیریت بیماری دیابت

نسخه‌های آینده دستگاه HydrogeLED دارای یک گلوکومتر داخلی خواهند بود که در 24 ساعت شبانه‌روز به اندازه‌گیری سطح قند خون خواهند پرداخت و بصورت خودکار به هنگام نیاز به انسولین، چراغ‌های ال ای دی را روشن خواهند کرد.

این دستگاه هنوز برای انسان مورد امتحان قرار نگرفته و همچنان باید از نظر واکنش سیستم ایمنی به سلول‌های تولید انسولین مورد بررسی قرار گیرد.

گفته می‌شود این اپلیکیشن مدیریت دیابت به همراه دستگاه HydrogeLED، پتانسیل تغییر شیوه‌های درمانی دیابت را خواهند داشت و درمان این بیماری را موثرتر و راحت‌تر خواهد کرد.

Source: futurism

از دست ندهید!

دانلود اپلیکیشن سفرستان

دانلود اپلیکیشن سفرستان برای علاقه‌مندان به سفر واجب است!

اپلیکیشن سفرستان را می‌توان اپلیکیشنی در کلاس جهانی برای انتخابی هوشمندانه در سفرهای داخلی و خارجی نامید که این

ادامه مطلب...
اپلیکیشن اینستاگرام

آیا این روزها می‌توان اپلیکیشن اینستاگرام را گوگل جدید نامید؟!

این روزها با توسعه تکنولوژی‌ و‌ فناوری، علیرغم رقابت نفسگیری که وجود دارد شرکت‌ها در تلاشند خدمات متمایزی ارائه

ادامه مطلب...
ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت

ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت به همراه فرمت Canvas برای تبلیغات هدفمند

اینستاگرام امروز برای تبلیغ کنندگان چند ویژگی جدید رونمایی کرد و با در اختیار قرار دادن فرمت تبلیغات Canvas برای

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu