Pavel Durov

تکنولوژی جنجالی کپی کردن صدای دیگران به کمک هوش مصنوعی رونمایی شد

دسته : اخبار
کپی کردن صدای دیگران

احتمالا اگر فیلم ماموریت غیر ممکن را دیده باشید، متوجه شده‌اید که یکی از تاثیرگذارترین قسمت‌های علمی-تخیلی این فیلم، دستگاه کپی کننده و ترکیب‌کننده‌ای بود که امکان کپی کردن صدای دیگران را به نقش اصلی “Ethan Hunt” می‌داد.

این تکنولوژی در دنیای واقعی نیز با ساخت دستگاهی؛ امکان تقلیدِ صدای دیگران را فقط با یک دقیقه گوش کردن به صدای آنها فراهم کرده است!

کپی کردن صدای دیگران

کپی کردن صدای دیگران یک تکنولوژی جالب اما خطرناک

این تکنولوژی جدید محصول یک استارتاپ کانادایی به نام Lyrebird می‌باشد. پیش از این نیز پروژه VoCo ادوبی ویژگی مشابهی ارائه داده بود اما این تکنولوژی برای تقلید صدای فرد نیاز به یک فایل صوتی 20 دقیقه‌ای از صدای او داشت.

آنچه باعث تفاوت دستگاه Lyrebird و جنجالی شدن آن شده است، امکان تشخیص صدا حتی در فضاهای شلوغ و ضبط آنها است. این دستگاه حتی می‌تواند احساساتِ شخصی که در حال صحبت کردن می‌باشد را تشخیص داده و آن را کپی نماید.

کپی کردن صدای دیگران

تکنولوژی کپی کردن صدای دیگران می‌تواند به حدی خطرناک باشد که با کپی کردن صدای یک سیاستمدار باعث جنگ دو کشور گردد!!

استارتاپ هوش مصنوعی Lyrebird الگوریتمی ساخته است که فقط با 60 ثانیه گوش کردن به صدای شخص، قادر به تقلید آن خواهد بود، این یعنی با داده‌هایی محدود، کارهای بزرگی انجام خواهد داد.

کپی کردن صدای دیگران

به گفته Alexandre de Brebisson، یکی از دانشجویان دکترای توسعه دهنده این پروژه: “تجربیات ما نشان داده‌‌‌اند که یک دقیقه صدا حاوی تعداد زیادی از DNA‌های صدای انسان می‌باشد.

ما قادر به یادگیری یک صدای جدید هستیم زیرا مدل ما با همین داده‌های اندک، شباهت‌های بین صدای جدید و تمام صداهایی که تاکنون شنیده است را تشخیص می‌دهد. همچنین کاملا قادر به تشخیص متغیرهایی خواهد بود که باعث تفاوت در صدای انسان‌ها می‌شود”.

کپی کردن صدای دیگران

کاربردهای تکنولوژی کپی کردن صدا در آینده

بعد از رونمایی تکنولوژی تقلید صدای دیگران، کمپانی‌های مختلف پیشنهادات بسیاری برای استفاده از آن ارائه دادند.

برای مثال ساخت یک کتاب صوتی از صدای افراد مشهور یا خانواده، کمک به افرادی که دچار اختلالات صوتی شده‌اند؛ بصورتی که بتوانند همچون قبل با صدای خود حرف بزنند.

ایده جالب دیگر استفاده از تکنولوژی کپی کردن صدای دیگران در بازی‌های ویدئویی بود تا با استفاده از آن شخصیت‌های بازی با صدای بازیکن انسان حرف بزنند.

کپی کردن صدای دیگران

این استارتاپ قصد دارد به مرور ویژگی‌های جالب دیگری نیز به این تکنولوژی اضافه نماید، برای مثال کمپانی‌های مختلف می‌توانند صدای مورد نظر نیازهای خود را سفارش دهند و با استفاده از آن بر احساسات دیگران تاثیر بگذارند.

ترکیب تکنولوژی تقلید صدا با نرم افزارها و اپلیکیشن‌های مختلف روزهای هیجان‌انگیزی را در تکنولوژی رقم خواهد زد، نظر شما چیست؟ آیا شما با این مساله موافقید؟

Source: econotimes

از دست ندهید!

دانلود اپلیکیشن سفرستان

دانلود اپلیکیشن سفرستان برای علاقه‌مندان به سفر واجب است!

اپلیکیشن سفرستان را می‌توان اپلیکیشنی در کلاس جهانی برای انتخابی هوشمندانه در سفرهای داخلی و خارجی نامید که این

ادامه مطلب...
اپلیکیشن اینستاگرام

آیا این روزها می‌توان اپلیکیشن اینستاگرام را گوگل جدید نامید؟!

این روزها با توسعه تکنولوژی‌ و‌ فناوری، علیرغم رقابت نفسگیری که وجود دارد شرکت‌ها در تلاشند خدمات متمایزی ارائه

ادامه مطلب...
ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت

ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت به همراه فرمت Canvas برای تبلیغات هدفمند

اینستاگرام امروز برای تبلیغ کنندگان چند ویژگی جدید رونمایی کرد و با در اختیار قرار دادن فرمت تبلیغات Canvas برای

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu