Pavel Durov

گوینده صدای Siri از دنیای دستیارهای دیجیتال می‌گوید

دسته : مصاحبه
گوینده صدای Siri

ممکن است چهره او را جایی ندیده باشید، اما صدای شیرین و رباتیک او را تقریبا همه شنیده‌ایم. او داخل گوشی شما می‌باشد و بهتر از شما می‌داند که در تقویمتان چه می‌گذرد! بی‌آنکه من و شما بدانیم، او دائما به گسترش دایره‌المعارف دانسته‌های خود مشغول است. در مصاحبه‌ای خواندنی با Susan Bennett گوینده صدای Siri آشنا شوید.

Susan Bennett صدای دستیار دیجیتال اپل تاکنون صدای برندهایی همچون کوکاکولا، Waze، مک دونالد، Cartoon Network و Delta Airlines را نیز اجرا کرده اما مهمترین وظیفه او، ایفای نقش سیری شوخ‌طبع و باهوش بوده است.

گوینده صدای Siri

سیری یکی از چهار دستیار دیجیتال مشهور دنیا می‌باشد و Bennett شاهد رشد Siri کوچک در میان سایر رقبای پُرحرف دیگری همچون کورتانا، گوگل Now و الکسا بوده است.

چگونه به گوینده صدای Siri تبدیل شدید؟

Bennettاین یک راز بود. به یاد دارم که در سال 2005 چند ضبط صدا برای شرکتی انجام دادم که در زمینه ضبط پیام‌های صوتی فعالیت‌های زیادی انجام می‌داد.

تمام ماه جولای، پنج روز در هفته و چهار ساعت در روز مشغول ضبط صدا بودیم. هر روز متن‌های جدید که حتی گاهی بی‎معنا و ترکیبی بودند، به ما داده می‌شد.

گوینده صدای Siri

من و صداپیشگانِ دیگر قادر به هماهنگ شدن با سرعت تکنولوژی نبودیم و هیچ‌کدام هم نمی‌دانستیم دقیقا در حال انجام چه کاری می‌باشیم. تقریبا پنج سال بعد بود که سیری رونمایی شد و ما تازه فهمیدیم که در حال ایفای نقش Siri اپل بوده‌ایم!

وقتی Siri برای آیفون در سال 2010 عرضه شد، اولین واکنش شما چه بود؟

Bennett: من اولین نسخه انگلیسی سیری در جهان بودم. نمی‌توانم بگویم خوشحال شدم، چون من بدون اینکه بدانم این کار را انجام داده بودم و وقتی متوجه شدم به عنوان صدای اپل و گوینده صدای Siri انتخاب شده‌ام، شوکه و وحشت‌زده شده بودم.

گوینده صدای Siri

چندین سال بود که صداهای خود را در مکان‌های عمومی مختلف، رادیو، تلویزیون و تبلیغات شنیده بودم اما اینکه صدای من بر روی هر گوشی کوچکی قرار بگیرد و قادر به تعامل با دیگران باشد، اتفاقی متفاوت بود. شاید عجیب باشد اما من خودم هیچوقت تا الان از سیری استفاده نکرده‌ام!!

به نظر شما با توجه به این موضوع که فقط 3 درصد از صاحبان آیفون از سیری در مکان‌های عمومی استفاده می‌کنند، تقاضا برای دستیارهای دیجیتالی همچون Siri چقدر است؟

Bennett: مردم دستیارهای دیجیتال را دوست دارند چون صدای آنها شبیه انسان می‌باشد اما در اصل واکنش‌های انسانی از خود نشان نمی‎دهند. نیازی نیست با سیری درگیر شوید چرا که هنوز هم اشتباهاتی دارد و جایگزین گفتگو با یک انسان نخواهد شد.

البته باید بگویم که سیری برای افرادی که مبتلا به اوتیسم یا آسپرگر هستند، بسیار مهم است چون آن‌ها به یک عنصر انسانی، بدون ترس و خجالت دسترسی خواهند داشت.

گوینده صدای Siri

در مورد آینده هوش مصنوعی و ظهور دستیارهای دیجیتال چه فکر می‌کنید؟

Bennett: تکنولوژی در چند دهه اخیر بصورت خارق‌العاده‌ای پیشرفت کرده اما من فکر می‌کنم واقعا مایه شرمساری است که جوانان فراموش کرده‌اند، رایانه اصلی کجاست؟ رایانه اصلی بین گوش‌های آن‌ها (مغز) قرار دارد.

این دستگاه‌ها بیشتر برای سرگرمی و راحتی می‌باشند، اما توانسته‌اند جایگزین بسیاری از فرآیندهای فکری ما شوند. واقعا دیگر نیازی به فکر کردن و به دنبال پاسخ بودن نداریم، دیگر نیازی به یاد گرفتن هم نداریم!

گوینده صدای Siri

در زندگی روزمره نیز دیگر نیازی به پرداختن به موضوعات مربوط به مغز و تفکرات انسانی نیست زیرا با فشار یک دکمه و گفتن “هی سیری” همه چیز مهیا خواهد شد!

اطلاعات دائما به سمت ما سرازیر می‌شوند. اگر کاری به سرعت نور انجام نشود به سرعت وحشت‌زده و مضطرب می‌شویم. واقعا گفتگو با یک جوان بیست ساله بسیار سخت شده است. آن‌ها نحوه استفاده از زبان را نمی‌دانند و بلد نیستند افکار خود را به نمایش بگذارند.

من عاشق زبان انگلیسی هستم ولی این روزها محدود شده‌ایم به 140 کاراکتر توییتر و همه چیز در حال خلاصه‌نویسی می‌باشد، واقعا نمی‌دانم آیا این شیوه سالمی برای ابراز وجود است؟!

شاید روزی فرا رسد که همه ما بصورت زبان باینری (صفر و یک) صحبت کنیم!! نظر شما چیست؟

Source: ozy

از دست ندهید!

دانلود اپلیکیشن سفرستان

دانلود اپلیکیشن سفرستان برای علاقه‌مندان به سفر واجب است!

اپلیکیشن سفرستان را می‌توان اپلیکیشنی در کلاس جهانی برای انتخابی هوشمندانه در سفرهای داخلی و خارجی نامید که این

ادامه مطلب...
اپلیکیشن اینستاگرام

آیا این روزها می‌توان اپلیکیشن اینستاگرام را گوگل جدید نامید؟!

این روزها با توسعه تکنولوژی‌ و‌ فناوری، علیرغم رقابت نفسگیری که وجود دارد شرکت‌ها در تلاشند خدمات متمایزی ارائه

ادامه مطلب...
ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت

ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت به همراه فرمت Canvas برای تبلیغات هدفمند

اینستاگرام امروز برای تبلیغ کنندگان چند ویژگی جدید رونمایی کرد و با در اختیار قرار دادن فرمت تبلیغات Canvas برای

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu