با اپلیکیشن FlipaClip مثل یک انیماتور حرفه‌ای پویانمایی کنید!

دسته : کمپانی ها
اپلیکیشن FlipaClip

گاهی دیدن تصاویر انیمیشنی باعث می‌شود بسیاری از هنردوستان هوس کنند دنیای اطرافشان را انیمیشنی کنند؛ اما علم کافی برای این کار را ندارند. اپلیکیشن FlipaClip این شانس را به هر یک از این افراد می‌دهد تا مثل یک انیماتور حرفه‌ای پویانمایی کنند.

اگر هر نوع کوشش خلاق انسانی را در جهت حس و انگیزه، هنر بنامیم؛ بدون شک انیمیشن از دایره تعریف هنر خارج شده و توصیف‌ناپذیر می‌شود.

مقوله‌های گاه تعریف‌ناپذیری در دنیا انیمیشن به واسطه حرکت سلسه تصاویر ثابت قابل درک می‌شوند که شاید عرصه سینما و تئاتر هم با وجود تداخل مستقیم انسان، استطاعت بیان آن را ندارند.

ترکیب صحیح و بجای صدا، حرکت، احساس و صحنه نمایش با هم، انیمیشن را به اقلیم جداگانه و پُرسودی تبدیل کرده که این روزها پویایی و تحرک بیش‌تری نسبت به قبل یافته است.

اپلیکیشن FlipaClip

کمپانی توسعه‌دهنده بازی‌ Visual Blasters، یک استارتاپ کهنه‌کار در میامی، صاحب یکی از محبوب‌ترین اپلیکیشن‌های دنیا، برنامه FlipaClip می‌باشد.

برنامه‌ای که از ویرایش‌های ساده‌تری که در اپلیکیشن‌هایی نظیر اپلیکیشن Blin.gy، عبور کرده است و چند درجه فراتر از آن؛ به کاربران این امکان را می‌دهد تا طرح و نقاشی‌ خود را به یک انیمیشن حرفه‌ای تبدیل کنند.

ارتباط تکنولوژی و انیمیشن بعنوان یکی از هنر‌های هفتگانه، سوژه امروز هات اپ نیوز شد تا به معرفی این اپلیکیشن نام‌آشنا در این مطلب بپردازیم.

ساخت انیمیشن با اپلیکیشن FlipaClip

create animation with FlipaClip application

FlipaClip یک برنامه ساخت انیمیشن مخصوص کاربران خوش‌ذوق است. هر چند که ابزار‌های زیادی نظیر ابزار Daydream برای انیمیشن‌سازی وجود دارد اما هیچکدام به اندازه FlipaClip تا این حد به شهرت نرسیده‌اند.

برنامه‌ای که با استفاده از آن می‌توان تمام نقاشی‌ها وطرح‌هایی که دوره‌های مختلف زندگی خود ترسیم نموده‌اید را به انیمیشن یا پویانمایی تبدیل و به این شکل، خاطرات دوران کودکیتان را زنده کنید.

چند کلیک ساده کافی است تا بتوانید با یکی از محبوب‌ترین اپلیکیشن‌های بخش مولتی مدیای گوگل پلی، یک انیمیشن حرفه‌ای را بدون تسلط به حرفه و هنر پویانمایی، بسازید.

FlipaClip چطور کار می‌کند؟

برای استفاده از این برنامه باید تعدادی طرح را روی صفحات مختلف ترسیم کنید و از آن عکس بگیرید. FlipaClip مجموعه این تصاویر را در کنار هم قرار می‌دهد تا با عبور سریع از هر یک، تحرک ایجاد شود.

این روز‌ها خیلی از کاربران در شبکه‌های اجتماعی در کنار استفاده از برنامه‌های مختلف که تصویر کارتونی از اشخاص را خلق می‌کند از این اپلیکیشن برای نمایش استعداد‌های هنری خود استفاده می‌نمایند.

Jonathan هدف از تولید این برنامه را خیلی ساده و زیبا معرفی می‌کند: همه حتما مجبور نیستند یک هنرمند واقعی باشند. اپلیکیشن FlipaClip همه آن چیزی که برای شروع از پایه لازم است را در اختیار کاربر قرار می‌دهد.

Jonathan Meson، مدیر کمپانی Visual Blasters می‌گوید: ما برنامه‌ای کاربردی، باکیفیت و بصری را برای کاربران طراحی کردیم تا خلاقیت خود را در زمینه انیمیشن نشان دهند، موزیک‌های جدیدی را کشف کنند و خلاصه حین کار با این برنامه احساس شادی داشته باشند.

اپلیکیشن FlipaClip

اپلیکیشن FlipaClip از کجا آمده است؟

در سال 2010 دو برادر یعنی Jonathan Meson سی و سه ساله و Marcos Meson سی و هشت ساله که در آن زمان هم مشغول کار بودند، کمپانی Visual Blasters را تاسیس کردند.

هدف و ماموریت اصلی این کمپانی؛ طراحی اپلیکیشن‌هایی بود که یک تعامل و همبستگی میان مردم و فعالیت های خلاق مانند موسیقی، انیمیشن ها و بازی‌ها برقرار کنند.

این دو برادر مهارت خود را در برنامه‌نویسی با هم تلفیق کردند و اولین محصولشان را به نام XiiaLive عرضه نمودند. XiiaLive رادیویی اینترنتی است که تجربه گوش فرادادن به رادیو را از طریق اینترنت بدون قطع شدن فراهم می‌کند.

این برنامه تاکنون بیش از 5 میلیون بار دانلود شده و 100 هزار کاربر فعال در دنیا دارد. تولید اپلیکیشن XiiaLive موفقیت بزرگی بود؛ اما به گفته Jonathan یک فرصت موقتی برای عرضه محصول با توجه به شرایط آن زمان بود و نمی‌شد به عنوان یک استراتژی بلند‌مدت روی آن حساب کرد.

همین موضوع باعث شد تا به تدریج این برنامه متحول شود و کم کم سر و کله اپلیکیشنی متفاوت و فوق‌العاده‌ پیدا شود.

اپلیکیشن FlipaClip

پیشرفتی که دور از انتظار بود…

دیری نپایید که Tim Meson، برادر کوچک‌تر که 26 سال داشت به این گروه پیوست. او مهندس نرم‌افزار در شرکت اوراکل بود و با تشکیل این استارتاپ برای ساخت اپلیکیشن FlipaClip در سال 2012 به تیم اصلی ملحق شد.

رشد اپلیکیشن FlipaClip خیلی سریع‌تر از آنچه که انتظار می‌رفت اتفاق افتاد. FlipaClip خیلی سریع توانست از 5 ستاره 4.3 ستاره را در گوگل پلی کسب کند و به 4.5 میلیون دانلود برسد.

جالب است بدانید در کم‌تر از یک سال تعداد کاربران فعال FlipaClip دو برابر شد و از 250 هزار به 550 هزار نفر رسید.

چرا FlipaClip  محبوب‌تر است؟

مزیت رقابتی این کمپانی نسبت به سایر نمونه‌های مشابه، تمرکز جزئی روی سهولت استفاده از آن و سادگی است. مجموعه‌ای از قابلیت‌های گنجانده شده در این اپلیکیشن، محبوبیت قابل توجه آنرا توجیه می‌کند.

اپلیکیشن FlipaClip

این برنامه رایگان است اما پرداخت درون اپلیکیشنی و تبلیغات مختلفی وجود دارد که هزینه‌های تولید و بروزرسانی آنرا به خوبی تامین می‌کند.

برخی از ابزار‌های انیمیشنی نظیر افزودن صدا به پویانمایی از جمله بخش‌های پولی هستند که بعد از پرداخت توسط کاربر فعال می‌شوند.

نقطه عطف Visual Blasters

همکاری Visual Blasters بعد از صدور موافقت‌نامه همکاری با هلدینگ Fuhu، کمپانی تولید‌کننده تبلت کودکان، نقطه عطفی برای این توسعه‌دهنده محسوب می‌شود.

بعد از این قرارداد پُرمنفعت برای طرفین بیش از 400 هزار دستگاه تبلت ساخته شده توسط Fuhu به اپلیکیشن FlipaClip بصورت از پیش‌نصب شده مجهز شدند.

همانطور که گفته شد در ماه فوریه 2017 میزان دانلود این برنامه به 5.5 میلیون بار و تعداد کاربران فعال اندرویدی تا 550 هزار نفر در ماه رسید. در ماه مارس هم بالاخره نسخه iOS این برنامه راهی اپ استور شد.

FlipaClip؛ یک اپلیکیشن جذاب برای همه سنین

برخی از اپلیکیشن‌ها نظیر اپلیکیشن Toontastic 3D، مخصوص گروه سنی خاصی یعنی کودکان هستند. اما بعضی از برنامه‌ها هم مثل اپلیکیشن FlipaClip هستند که مخاطبان آن‌ها پیر و جوان نمی‌شناسد.

همه گروه‌های سنی جذب این برنامه شده‌اند که البته اکثریت آن‌ها در رده سنی 13 تا 18 سال قرار دارند.

اپلیکیشن FlipaClip

Jonathan می‌گوید: این روز‌ها اغلب این کاربران بیش از این که مشغول بازی‌های ویدیویی باشند با اپلیکیشن FlipaClip انیمیشن می‌سازند!

Jonathan در سنین کودکی تجربه ساخت فیلم و استاپ‌موشن را داشته است. تجربه‌ای که انگیزه تولید این برنامه را بوجود آورد و نهایتا باعث شد FlipaClip متولد شود.

ساخت نسخه iOS

در ماه مارس بود که نسخه iOS با همکاری گروه مستقلی در میامی که به دنبال ساخت ویدیوی با الهام از تک آهنگ Unravel برای مسابقه بودند، ساخته شد.

طی این همکاری توسعه‌دهندگان اپلیکیشن FlipaClip آموختند که مسابقات و رقابت‌هایی به این شکل؛ فرصت خوبی برای معرفی و عرضه اپلیکیشن به مردم است.

اپلیکیشن FlipaClip با همکاری در بیش از 180 مسابقه فیلم انیمیشنی توانسته 72 هزار بازدید بدست آورد.

اپلیکیشن FlipaClip

این استارتاپ با سرمایه شخصی راه‌اندازی شده و هم اکنون 8 کارمند از کشور‌های فیلیپین و آرژانتین دارد.

چالش‌ها و چشم‌اندازها

تمام کارمندان این تیم خارج از آمریکا هستند و این یعنی فعالیت بصورت دورکاری صورت می‌گیرد که خود سختی و چالش‌هایی دارد. علاوه بر سختی ارتباط با توسعه‌دهنده خارجی، تیم خدمات مشتریان هم پراکنده هستند.

اپلیکیشن FlipaClip در آینده نزدیک قرار است توسعه بیش‌تری یابد و در کنار آن محصولات سودمند‌تری نیز معرفی شوند. مسلما رشد کاربران محصولات جدید‌تر، تضمین شده است؛ چون اعتماد کافی بر پایه تجربه قبلی کاربران از این برند به واسطه FlipaClip شکل گرفته است.

اپلیکیشن FlipaClip

Jonathon می‌گوید: در سال‌های آینده قصد داریم به حد عالی از بازاریابی برسیم و پیام برندمان را خیلی بهتر از حالا نشر دهیم. تشکیل جامعه کاربران از اهداف دیگر ما است که این هم به نفع مشتری و هم به نفع ما خواهد بود.

پیشنهاد می‌کنیم این برنامه را از طرق لینک‌های زیر برای اندروید و iOS دانلود کرده و پس از آن حتما تجربیات خود را با ما درباره این اپلیکیشن به اشتراک بگذارید.

همراهان اندرویدی در صورت مواجه شدن با پیغام this item isnt available in your country از راهنمای آموزش دانلود از پلی استور استفاده کنید تا بتوانید تحریم ها را دور بزنید.

Source: miamiherald

از دست ندهید!

دانلود اپلیکیشن سفرستان

دانلود اپلیکیشن سفرستان برای علاقه‌مندان به سفر واجب است!

اپلیکیشن سفرستان را می‌توان اپلیکیشنی در کلاس جهانی برای انتخابی هوشمندانه در سفرهای داخلی و خارجی نامید که این

ادامه مطلب...
اپلیکیشن اینستاگرام

آیا این روزها می‌توان اپلیکیشن اینستاگرام را گوگل جدید نامید؟!

این روزها با توسعه تکنولوژی‌ و‌ فناوری، علیرغم رقابت نفسگیری که وجود دارد شرکت‌ها در تلاشند خدمات متمایزی ارائه

ادامه مطلب...
ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت

ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت به همراه فرمت Canvas برای تبلیغات هدفمند

اینستاگرام امروز برای تبلیغ کنندگان چند ویژگی جدید رونمایی کرد و با در اختیار قرار دادن فرمت تبلیغات Canvas برای

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu