crash club

آشپزخانه‌های هوشمند با این گجت‌های فوق‌العاده، فضای خانه شما را رویایی خواهند کرد

دسته : اخبار
آشپزخانه‌های هوشمند

در دنیایی که تکنولوژی با سرعت بسیار بالایی در حال رشد و شکوفایی است، هر روز شاهد تولد موضوعات جدیدتری هستیم. یکی از این موضوعات جذاب، آشپزخانه‌های هوشمند می‌باشند!

آشپزخانه‌های هوشمند به کمک جدیدترین گجت‌ها، مراحل پُخت غذا را کاملا متحول کرده‌اند و خانه‌های مُدرن به کمک تکنولوژی‌، زندگی راحت‌تر و بهتری را برای انسان‌ها شکل خواهند داد.

نگاهی کوتاه به گجت‌هایی فوق‌العاده در آشپزخانه‌های هوشمند

1 . سنسور هوشمند Inirv برای اجاق‌ گاز

آشپزخانه‌های هوشمند

سنسور هوشمند Inirv بر روی دستگیره اجاق گاز نصب می‌شود و به دقت اطلاعات کلیدی را ثبت می‌کند. به هنگام روشن بودن اجاق گاز این سنسور فعال می‌شود و با بررسی هوای اطراف، سطح مونوکسید کربن را بررسی خواهد کرد.

در صورت بالا بودنِ مونوکسید کربن، از طریق گوشی به کاربر هشدار داده خواهد شد و اگر کاربر در آن نزدیکی نباشد، این سنسور بصورت خودکار اجاق گاز را خاموش می‌کند.

همچنین سنسور هوشمند Inirv با اندازه‌گیری دمای شعله‌ها، مدت زمان پُخت را نیز کنترل خواهد کرد.

فِر هوشمند June

آشپزخانه‌های هوشمند

این فِر هوشمند در حقیقت یک اجاق گاز سنتی، یک توستر و یک کباب‌پز می‌باشد. یک فِر کاملا دیجیتال که دارای یک صفحه نمایش لمسی است. همچنین علاوه بر سبُک و چند کاره بودن، این دستگاه دارای یک دوربین داخلی برای تشخیص و ثبت زمان پُخت و پَز نیز می‌باشد.

فِر هوشمند June با تشخیص دمای ظرف قبل از قرار دادن آن در فِر، با استفاده از یک کاوشگر، امکان پُخت غذاهایی که از بیرون تُرد و از داخل آبدار هستند را فراهم می‌کند. درواقع تمام فرآیندهای پُخت و پَز این دستگاه، از طریق یک اپلیکیشن قابل کنترل خواهند بود.

3 . سطل زباله هوشمند Bruno

آشپزخانه‌های هوشمند

این سطل زباله هوشمند، در قسمت انتهایی خود دارای یک حالت مَکِش است؛ یعنی بصورت یک خاک‌انداز عمل می‌کند. تمام ذرات مواد غذایی و زباله‌ها در آشپزخانه‌ از قسمت ته سطل زباله مکیده می‌شوند.

سطل زباله هوشمند Bruno به شبکه وای‌فای متصل می‌شود و بعد از پُر شدنِ مخزن و یا نیاز به یک کیسه جدید، بر روی گوشی شما نوتیفیکیشنی جهت اطلاع‌رسانی خواهد فرستاد.

4 . قهوه‌ساز هوشمند Smarter

آشپزخانه‌های هوشمند

این قهوه‌ساز هوشمند، براساس ویژگی‌های خودکار دستگاه‌های قهوه‌ساز در بازار ساخته شده است. قهوه‌ساز هوشمند Smarter نیز توسط یک اپلیکیشن کنترل می‌شود.

کافی است ظرف مخصوص را از آب و قهوه پُر کنید. این دستگاه قادر به آسیاب کردن دانه‌های قهوه می‌باشد و با استفاده از اپلیکیشنی مخصوص، نوع قهوه مورد نظر را حتی وقتی در راه خانه هستید می‌توانید انتخاب یا دستور آماده شدن آب جوش را صادر کنید.

5 . سیستم پخت غذای هوشمند Paragon

آشپزخانه‌های هوشمند

موج جدید تکنولوژی هوش مصنوعی در پخت القایی برای آشپزخانه‌های هوشمند در راه است. Paragon در اصل یک صفحه داغ با سنسورهای بلوتوثی می‌باشد که به گوشی یا تبلت متصل می‌گردد.

این سیستم، حرارت را با استفاده از سنسورها کنترل می‌کند. این یعنی درجه حرارت این صفحه براساس میزان پُخته شدن غذا، اندازه‌گیری خواهد شد.

اگر غذا در حال سوختن باشد، درجه حرارت این صفحه کم می‌شود. سیستم پخت غذای هوشمند Paragon با اندازه‌گیری دمای قابلمه یا ماهیتابه، درجه حرارت را با آنها مطابقت می‌دهد.

این سطح از پیشرفت در تکنولوژی خانه‌‌های هوشمند، آشپزخانه‌هایی کاملا متفاوت را شکل خواهد داد. در حقیقت ترکیب درک انسانی و دقت فناوری دستگاه‌های هوشمند، اینترنت اشیا را اینچنین دارای قابلیت‌های منحصربه‌فردی کرده است.

نظر شما در مورد آشپزخانه‌های هوشمند با این گجت‌های فوق‌العاده چیست؟

Source: architecturelab

از دست ندهید!

دانلود اپلیکیشن سفرستان

دانلود اپلیکیشن سفرستان برای علاقه‌مندان به سفر واجب است!

اپلیکیشن سفرستان را می‌توان اپلیکیشنی در کلاس جهانی برای انتخابی هوشمندانه در سفرهای داخلی و خارجی نامید که این

ادامه مطلب...
اپلیکیشن اینستاگرام

آیا این روزها می‌توان اپلیکیشن اینستاگرام را گوگل جدید نامید؟!

این روزها با توسعه تکنولوژی‌ و‌ فناوری، علیرغم رقابت نفسگیری که وجود دارد شرکت‌ها در تلاشند خدمات متمایزی ارائه

ادامه مطلب...
ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت

ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت به همراه فرمت Canvas برای تبلیغات هدفمند

اینستاگرام امروز برای تبلیغ کنندگان چند ویژگی جدید رونمایی کرد و با در اختیار قرار دادن فرمت تبلیغات Canvas برای

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu