Batlle Bay

آمار نشان می‌دهد مدت زمان استفاده از اپلیکیشن‌ها رو به افزایش است!

دسته : اخبار
مدت زمان استفاده از اپلیکیشن‌ها

به نظر شما مدت زمان استفاده از اپلیکیشن‌ها در سال اخیر به چه شکل بوده است؟! صنعت اپلیکیشن‌های موبایل دیگر آن کودک نوپایی نیست که بخواهیم در احتساب ارزش و سود سالانه آن دچار تردید شویم. حال، کودکِ سال‌ها قبل در حال عبور از دوران بلوغ می‌باشد.

دورانی درخشان که در آن پیوسته شاهد رشد فزاینده استفاده از موبایل و به تبع آن اپلیکیشن‌ها بوده‌ایم. به جرات می‌توان گفت به جز سال 2015 که در آن تنزلی قابل‌توجه نسبت به سال 2014 به دلایل مختلف دیده می‌شد، میانگین رشد مدت زمان استفاده از اپلیکیشن‌ها همواره بیش از حد انتظار بوده است.

مدت زمان استفاده از اپلیکیشن‌ها

در سالی که گذشت آمار استفاده از اپلیکیشن‌ها رشد قابل‌توجهی داشته و بر اساس آماری که این هفته منتشر شد، هر کاربر در ماه از 30 اپلیکیشن بصورت میانگین استفاده می‌کند. جالب‌تر این که این 30 اپلیکیشن تنها یک سوم یا شاید یک دوم از تمام اپلیکیشن‌هایی باشند که روی گوشی‌ کاربران نصب شده‎اند.

همانطور که می‌بینید حتی ورود ربات‌ها برای رقابت با اپلیکیشن‌ها هم اثر ندارد؛ افزایش مدت استفاده از اپلیکیشن‌ها تبدیل به یک عادت شده و مهم‌تر از آن، روزی 9 اپلیکیشن به ذخایر اپلیکیشنی گوشی کاربران افزوده می‌شود.

مدت زمان استفاده از اپلیکیشن‌ها

نظر شما را به این آمار جالب‌ که طی بررسی‌های به عمل‌ آمده در کشور‌های ژاپن، برزیل، کره جنوبی، چین، هند، فرانسه و ایالات متحده آمریکا به دست آمده است، جلب می‌کنیم.

افزایش مدت زمان استفاده از اپلیکیشن‌ها

time spent in apps is increasing

با توجه به گسترش اپلیکیشن‌های اندرویدی و غلبه گوشی‌های اندرویدی از نظر اندازه بر محصولات اپل، انتظار می‌رود که کاربران آیفون مدت زمان کم‌تری از اپلیکیشن‌ها استفاده کنند.

در حالیکه آمار چیز دیگری می‌گوید! طبق آمار بدست آمده کاربران آیفون بیش‌تر از اندروید، اپلیکیشن نصب و استفاده می‌کنند و در مقابل بیش از 30 درصد اپلیکیشن‌های نصب شده روی گوشی‌های اندرویدی، بازی و سرگرمی هستند.

مدت زمان استفاده از اپلیکیشن‌ها

یک رشد ناگهانی

شاید جذاب‌ترین خبر در این حوزه دسترسی کاربران به متوسط 10 اپلیکیشن در روز باشد و این یک خبر متفاوت در دو سال اخیر به حساب می‌آمد. این آمار تصویر متفاوتی از مدت زمان استفاده از اپلیکیشن‌ها توسط کاربران در اذهان عمومی ایجاد کرد.

بر اساس مطالعات صورت گرفته در سال 2015، بیش‌ترین مدت زمانی که هر کاربر در اپلیکیشن‌های غیر پیش‌فرض (یعنی برنامه‌هایی که خود کاربر شخصا نصب می‌کند) صرف می‌کرده 5 ساعت بوده است.

افزایش استفاده از برنامه‌های پیش‌فرض در گوشی

در برخی از مطالعات صورت گرفته برنامه‌های پیش‌فرض گوشی‌ها در نظر گرفته شده و در برخی فقط به برنامه‌های نصب شده توسط کاربر پرداخته شده است.

در هر صورت واضح است که در این تحقیقات، برنامه‌هایی نظیر سافاری پیش‌فرض در iOS یا گوگل کروم در اندروید بیش‌ترین استفاده ماهانه را در مقابل سایر برنامه‌هایی که توسط خود کاربر نصب شده‌، داشته‌اند.

مدت زمان استفاده از اپلیکیشن‌ها

طبق سرویس اطلاعاتی Nielsen مشتریان از 26 تا 27 اپلیکیشن بصورت ماهانه استفاده می‌کنند؛ اما سایر آمار به دست آمده نشان می‌دهد که میزان استفاده کاربران از این مرز عبور کرده‌ و هر کاربر بصورت میانگین در ماه قطعا به 30 اپلیکیشن سر زده و از آن‌ها استفاده می‌نماید.

ترند تازه‌ای به نام 30:10

شاید خودتان ندانید اما همه ما به عنوان یک کاربر در حال ایجاد یک جریان، روند یا همان ترندی هستیم که این روز‌ها بعنوان قانون 30:10 در دنیا شناخته می‌شود.

تفسیر این قانون هم ساده است؛ یعنی هر کاربر در هر 10 روز از یک ماه از 30 اپلیکیشن استفاده می‌کند و به این شکل روند 30:10 را بوجود آورده است.

مدت زمان استفاده از اپلیکیشن‌ها

کدام اپلیکیشن‌ها پُربازدید‌تر می‌باشند؟!

با در نظر گرفتن تاثیر فرهنگ بر استفاده از اپلیکیشن‌ها، موقعیت جغرافیایی و رده سنی کاربران، جدا از اپلیکیشن‌های پیش‌فرضی که روی گوشی‌های هوشمند قرار دارند، می‌توان گفت که گروه شبکه‌های اجتماعی در iOS و ارتباطات در اندروید از جمله محبوب‌‌ترین بخش‌ها از دید کاربران می‌باشند و مدت زمان استفاده از اپلیکیشن‌ها در این بخش‌ها از تمامی قسمت‌های دیگر بیش‌تر است.

مدت زمان استفاده از اپلیکیشن‌ها

از میان گروه‌های معرفی شده، اپلیکیشن‌های دوست‌یابی و بهره‌وری (برنامه‌هایی که ارائه‌دهنده خدمات هستند و به این شیوه کسب درآمد می‌کنند) بیش از سایرین مورد استفاده قرار می‌گیرند.

کاربران چقدر در اپلیکیشن‌ها وقت‌گذرانی می‌کنند؟

همانطور که گفته شد، مدت زمان استفاده از اپلیکیشن‌ها رو به افزایش می‌باشد. اکنون کاربران ایالات متحده 2 ساعت و 15 دقیقه در روز از اپلیکیشن استفاده می‌کنند که اگر این میزان را در یک سال جمع‌بندی کنیم؛ یعنی هر فرد حداقل یک ماه از 12 ماه هر سال را مشغول کار با اپلیکیشن است!!

جالب است بدانید، مکزیک و ژاپن با میزان استفاده 3 ساعت در روز، رکورد ایالات متحده را شکسته‌اند.

مدت زمان استفاده از اپلیکیشن‌ها

در برزیل و مکزیک نیمی از این زمان صرف حضور در شبکه‌های اجتماعی و برنامه‌های ارتباطی می‌شود. در حالیکه در کره جنوبی و ژاپن 25 درصد از این مدت زمان به بازی کردن اختصاص می‌یابد.

سخن آخر:

دقت داشته باشید که در آمار ذکر شده، نه همه کاربران؛ بلکه کشور‌هایی در نظر گرفته شده‌اند که بیش‌تر از سایرین از اپلیکیشن استفاده می‌کنند.

بد نیست بدانید کاربران این کشور‌ها بیش از 80 درصد روز را صرف اپلیکیشن‌هایی می‌کنند که اتفاقا در صدر برترین برنامه‌های دنیا قرار ندارند!!

بنابراین می‌توان نتیجه گرفت اگرچه فیسبوک و واتس‌اپ از برترین برنامه‌های دنیا هستند اما این مدت زمان استفاده از اپلیکیشن‌ها است که این روز‌ها در تعیین کاربرپسند‌ترین برنامه موثر خواهد بود.

مدت زمان استفاده از اپلیکیشن‌ها

شما چه فکر می‌کنید؟

خود شما چند ساعت در روز را صرف اپلیکیشن‌گردی می‌کنید؟ با این افزایش استفاده از اپلیکیشن‌ها موافق هستید یا شما هم از آن دسته افرادی هستید که نسبت به این رشد قابل‌توجه بدبین شده‌اید؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

Source: wow

از دست ندهید!

دانلود اپلیکیشن سفرستان

دانلود اپلیکیشن سفرستان برای علاقه‌مندان به سفر واجب است!

اپلیکیشن سفرستان را می‌توان اپلیکیشنی در کلاس جهانی برای انتخابی هوشمندانه در سفرهای داخلی و خارجی نامید که این

ادامه مطلب...
اپلیکیشن اینستاگرام

آیا این روزها می‌توان اپلیکیشن اینستاگرام را گوگل جدید نامید؟!

این روزها با توسعه تکنولوژی‌ و‌ فناوری، علیرغم رقابت نفسگیری که وجود دارد شرکت‌ها در تلاشند خدمات متمایزی ارائه

ادامه مطلب...
ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت

ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت به همراه فرمت Canvas برای تبلیغات هدفمند

اینستاگرام امروز برای تبلیغ کنندگان چند ویژگی جدید رونمایی کرد و با در اختیار قرار دادن فرمت تبلیغات Canvas برای

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu