تاثیر واقعیت مجازی برای کاهش درد دو برابر تاثیر مُرفین است!

دسته : اخبار
واقعیت مجازی برای کاهش درد

استفاده از مُرفین یکی از شیوه‌های رایج برای تسکین دردهای مُزمن است. از آنجا که مُرفین یک ماده مخدر محسوب می‌شود، استفاده از شیوه‌ای جایگزین و موثرتر می‌تواند به بیمارانی با دردهای مُزمن، کمک شایانی کند. استفاده از واقعیت مجازی برای کاهش درد شیوه جدید درمانی است که به نظر می‌رسد بسیار موثر بوده و خواهد بود!

واقعیت مجازی برای کاهش درد – جایگزین جدید استفاده از مواد مخدر تسکین دهنده

Howard Rose یکی از متخصصان صنعت واقعیت مجازی می‌باشد که تقریبا 20 سال در لابراتوار Human Interface Technology در دانشگاه واشنگتن مشغول به کار بوده است.

این آزمایشگاه توسط نیروی هوایی آمریکا راه‎اندازی شده و بنیان‌گذار آن Tom Furness، یکی از نخستین کسانی بود با استفاده از نمونه‌های اولیه واقعیت مجازی در ارتش در دهه 60 از این تکنولوژی در درمان انواع ترس‌های روانی تا آموزش زبان‌های خارجی استفاده کرد.

در آزمایشگاه HITLab، روانشناسی به نام Hunter Hoffman با ساخت شیوه‌ای درمانی به نام SnowWorld، قربانیان حوادث سوختگی را با درگیری آنها در فضای مجازی درمان کرد.

واقعیت مجازی برای کاهش درد

بیمارانی که دچار سوختگی می‌شوند باید مراحل سختی را برای بهبود زخم‌های خود پُشت‌سر بگذارند؛ در حالیکه مراحل مراقبت از زخم روزانه چند بار تکرار می‌شود. حتی با وجود دوزهای بالای مُسکن، این روندهای مراقبت واقعا دردناک هستند.

در شیوه درمانی SnowWorld برای پرت کردن حواس بیمار به هنگام تعویض پانسمان‌های سوختگی، با استفاده از واقعیت مجازی آنها را در یک دره مجازی به پرواز درآوردند که در آنجا باید توپ‌های برفی را به سمت پنگوئن‌ها و آدم برفی‌ها پرتاب کنند.

واقعیت مجازی برای کاهش درد

Hoffman و تیم او در طول دهه اخیر این شیوه درمانی را بر روی بیماران مختلف امتحان کرده‌اند که مجروحان جنگی نیز در بین آنها بوده‌اند.

بیمارانی که این بازی را در طول انجام روندهای مراقبت از زخم‌ها و تعویض پانسمان سوختگی‌ها انجام داده بودند تا 50 درصد درد کمتری را حس کرده بودند.

30 تا 50 درصد کاهش درد فقط با استفاده از بازی‌های واقعیت مجازی

استفاده از واقعیت مجازی برای کاهش درد بیش از سایر شیوه‌های رایج از جمله بازی‌های ویدئویی و پخش موسیقی که برای پرت کردن حواس بیمار استفاده می‌شوند، موثر بود‌ه است.

Howard Rose با ترک لابراتوار HITLab استارتاپ Firsthand Technology که یک استارتاپ واقعیت مجازی با هدف ساخت شیوه‌های جایگزین کاهش دردهای مُزمن با استفاده از واقعیت مجازی است را راه‌اندازی کرده است.

واقعیت مجازی برای کاهش درد

این استارتاپ با همکاری یک کلینیک مدیریت درد، نمونه‌های جدیدی از بازی‌های واقعیت مجازی را برای کاهش درد مورد آزمایش قرار دادند، بازی Cool که همان نسخه دوم SnowWorld است که با استفاده از تکنولوژی واقعیت مجازی مُدرن برای کاهش دردهای مُزمن بیماران مورد آزمایش قرار گرفت.

در آزمایش‌های اولیه که بر روی 40 نفر و در 60 جلسه انجام گرفت مشخص شد که درد کلی بیماران 60 تا 75 درصد در مقایسه با قبل کاهش یافته است.

جالب است بدانید بیماران در یک جلسه درمانی 30 تا 50 درصد درد کمتری را تجربه کردند اما میزان درد با استفاده از مُرفین فقط تا 30 درصد کاهش می‌یابد.

آزمایشگاه Pain Studies در دانشگاه Simon Fraser کانادا و Virtual Reality Medical Center در سن‎دیگو نیز تاثیر شگفت‎انگیز واقعیت مجازی در کاهش درد بیماران را تایید کرده‌اند.

Source: thenextweb

از دست ندهید!

دانلود اپلیکیشن سفرستان

دانلود اپلیکیشن سفرستان برای علاقه‌مندان به سفر واجب است!

اپلیکیشن سفرستان را می‌توان اپلیکیشنی در کلاس جهانی برای انتخابی هوشمندانه در سفرهای داخلی و خارجی نامید که این

ادامه مطلب...
اپلیکیشن اینستاگرام

آیا این روزها می‌توان اپلیکیشن اینستاگرام را گوگل جدید نامید؟!

این روزها با توسعه تکنولوژی‌ و‌ فناوری، علیرغم رقابت نفسگیری که وجود دارد شرکت‌ها در تلاشند خدمات متمایزی ارائه

ادامه مطلب...
ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت

ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت به همراه فرمت Canvas برای تبلیغات هدفمند

اینستاگرام امروز برای تبلیغ کنندگان چند ویژگی جدید رونمایی کرد و با در اختیار قرار دادن فرمت تبلیغات Canvas برای

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu