Batlle Bay

کنفرانس Build 2017 مایکروسافت – محاسبات لبه، دنیای اپلیکیشن‌ها را متحول خواهد کرد!

دسته : اخبار
کنفرانس Build 2017 مایکروسافت

کنفرانس Build 2017 مایکروسافت امسال یک پیام مهم برای توسعه‌ دهندگان به همراه داشت، خود را برای محاسبات لبه (Edge computing) آماده کنید، محاسبات لبه همه چیز را متحول خواهد کرد!

در حال حاضر همه در مورد سرویس‌های ابری صحبت می‌کنند اما جالب‌ترین بخش، در حقیقت لبه ابر است. محاسبات لبه، برنامه‌های کاربردی، داده‌ها و خدمات رایانه‌ای را به دور از گره‌های تمرکز منتقل می‌کنند.

کنفرانس Build 2017 مایکروسافت با مرکزیت محاسبات لبه

محاسبات لبه بطور قابل‎توجهی در کاهش حجم داده‌هایی که باید منتقل شوند، ترافیک ناشی از آن و فاصله‌ای که باید طی شود تاثیر خواهد داشت، در نتیجه هزینه‌های انتقال و زمان تاخیر کاهش و همچنین امنیت افزایش می‌یابد.

به این سیستم انتقال اطلاعات محاسبات مه نیز گفته می‌شود یعنی داده‌ها به جای اینکه در یک ابر متمرکز باشند بصورت محلی در همه‎جا در دسترس قرار می‌گیرند و پوشش گسترده‌تری دارند.

با حضور اینترنت اشیا و قدرتمندتر شدن گوشی‌های هوشمند و جدی‌ترشدن بحث خودروهای خودران، محاسبات به جایی نقل مکان خواهند کرد که داده‌ها تولید می‌شوند و حجم تولید داده‌ها به اندازه‌ای رسیده است که محاسبات به سمت آن کشیده شده‌اند، این همان لبه است.

کنفرانس Build 2017 مایکروسافت

محاسبات لبه یا به قول مایکروسافت؛ لبه هوشمند (intelligent edge)، نتیجه افول محاسبات رایج است. قبل از اینترنت، رایانه شما همه چیز را پردازش خواهد کرد. در حقیقت همه چیز بصورت محلی پردازش می‌شود.

با تبدیل شدن گوشی‌های هوشمند به موتور تکنولوژی، پردازنده‌های ضعیف و نگرانی در مورد مصرف انرژی، باعث شدند بیشتر محاسبات به سرویس‌های ابری واگذار شوند.

این روزها با قدرتمندتر شدن پردازنده‌های گوشی‌های هوشمند دیگر نیازی به مراکز داده یا سرویس‌های داده نیست و قدرت پردازش به گوشی کاربر منتقل می‌گردد.

این تحول، نحوه توسعه اپلیکیشن‌ها را تغییر خواهد داد. صنعت اینترنت اشیا، پوشیدنی‌ها و خودروهای خودران نیز روزهای متفاوتی در پیش خواهند داشت.

Azure به موبایل راه می‌یابد

یکی از جالب‌ترین موضوعات کنفرانس Build 2017 مایکروسافت انتشار دو اپلیکیشن موبایل جدید (برای iOS و اندروید) برای کمک به مدیریت اپلیکیشن‌ها با استفاده از Azure بود.

کنفرانس Build 2017 مایکروسافت

توسعه دهندگان با استفاده از این امکان جدید، قدرت تحلیل به موقع و گزارش خطاها را خواهند داشت. توسعه دهندگان همیشه و در همه‌جا قادر به پشتیبانی و راه‎اندازی مجدد ماشین‌های مجازی خواهند بود.

افزونه ترجمه پاورپوینت

کنفرانس Build 2017 مایکروسافت

با استفاده از افزونه جدید مایکروسافت برای پاورپوینت، تمامی اسلایدها به 10 زبان عربی، چینی، انگلیسی، فرانسوی، آلمانی، ایتالیایی، روسی و اسپانیایی ترجمه می‌شوند.

ساخت پاورپوینتی به زبان انگلیسی و ارائه آن به 10 زبان دیگر بدون نیاز به کارشناسان ترجمه، قابلیت فوق‌العاده‌ای است.

امنیت فضای کار با هوش مصنوعی

هوش مصنوعی با پیش‎بینی خطرات و هشدار در مورد اتفاقات ممکن، فضای کاری امن‌تری را ایجاد خواهد کرد.

در یک مثال کارگری نشان داده شد که مته سوراخ کردن سنگ را در جای نادرستی قرار داده بود و هوش مصنوعی هشدار داد: کارگری مته خود را در نقطه خطرناکی قرار داده و احتمال وقوع یک اتفاق وجود دارد.

کنفرانس Build 2017 مایکروسافت

از طریق هوش مصنوعی و تشخیص چهره، برای تمام کارگران پروفایل مخصوصی ساخته و وظایف هر کدام مشخص می‌شود. در صورت تخطی هر کدام از کارگران از قوانین و انجام هرگونه بی‌مسئولیتی، هوش مصنوعی به سایر حاضران در محل کار هشدار می‌دهد.

کورتانا در دسترس توسعه دهندگان قرار گرفت

در کنفرانس Build 2017 مایکروسافت اعلام شد که کورتانا برای افزودن مهارت‌های جدید در اختیار توسعه دهندگان قرار خواهد گرفت.

کنفرانس Build 2017 مایکروسافت

این مهارت‌ها، امکان گوش کردن، درک و ارسال فرمان‌های جدید را بر روی هر گوشی هوشمند یا لپ‌تاپ فراهم خواهند کرد.

ساخت مدل‌های هوش مصنوعی برای همه در کمتر از چند دقیقه

هوش مصنوعی بزودی همه چیز را دست خواهد گرفت. سرویس Microsoft’s Cognitive با ابزاری به نام Custom Vision، امکان ساخت اپلیکیشن‌های پیچیده با بینش رایانه‌ای را به همه خواهد داد.

کنفرانس Build 2017 مایکروسافت

هر شخصی با گذراندن آموزش‌های ابتدایی قادر به استفاده از مدل ساخت هوش مصنوعی خواهد بود. فراهم شدن امکان ساخت هوش مصنوعی برای همه، دنیای عجیبی را شکل خواهد داد.

نظر شما در مورد کنفرانس Build 2017 مایکروسافت و زندگی بر روی لبه چیست؟

Source: geekwire

از دست ندهید!

دانلود اپلیکیشن سفرستان

دانلود اپلیکیشن سفرستان برای علاقه‌مندان به سفر واجب است!

اپلیکیشن سفرستان را می‌توان اپلیکیشنی در کلاس جهانی برای انتخابی هوشمندانه در سفرهای داخلی و خارجی نامید که این

ادامه مطلب...
اپلیکیشن اینستاگرام

آیا این روزها می‌توان اپلیکیشن اینستاگرام را گوگل جدید نامید؟!

این روزها با توسعه تکنولوژی‌ و‌ فناوری، علیرغم رقابت نفسگیری که وجود دارد شرکت‌ها در تلاشند خدمات متمایزی ارائه

ادامه مطلب...
ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت

ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت به همراه فرمت Canvas برای تبلیغات هدفمند

اینستاگرام امروز برای تبلیغ کنندگان چند ویژگی جدید رونمایی کرد و با در اختیار قرار دادن فرمت تبلیغات Canvas برای

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu