در استارتاپ App Academy به شرط تضمین شغل، برنامه‌نویسی یاد می‎گیرید!

دسته : کسب و کار
استارتاپ App Academy

در کشور‌های اروپایی و توسعه‌یافته، فرصت‌های شغلی برای یک برنامه‌نویس واقعا به عنوان یک فرصت به‌شمار می‌روند اما در کشور‌های جهان سوم این فرصت‌ها برای کسانیکه عمرشان را به پای یادگیری برنامه‌نویسی و کسب این مهارت می‌گذارند، حسرتی بیش نیست. استارتاپ App Academy قصد دارد تا برای علاقه‌مندان به این حوزه، این حسرت را به هدفی دست‌یافتنی تبدیل کند.

به جز نبودِ فرصت‌های شغلی، تعارض میان تحصیلات آکادمیک نیز وجود دارد؛ یعنی آن چیزی که یاد گرفته‌ایم با آنچه که در بازار تقاضا بدان نیازمند هستند، مغایر است.

این مشکلات باعث شده تا علاقه‌مندان، به شرکت در دوره‌های جانبی روی بیاورند. در حقیقت برنامه‌نویسان چوب دو سر سوخته هستند و اوضاعشان برخلاف آنچه که انتظار می‌رود، تعریفی ندارد.

استارتاپ App Academy

شاید اگر از ابتدا علاقه‌مندان در استارتاپ App Academy برای یادگیری این مهارت اقدام می‌کردند، همه چیز بهتر از آنچه الان هست، می‌شد.

استارتاپ App Academy یک برنامه فشرده و متمرکز برای یادگیری مهندسی نرم‌افزار در 12 هفته است که با مدل پرداخت بعد از آموزش یا شهریه deferred، کسب درآمد می‌کند.

در استارتاپ اپ آکادمی علاقه‌مندان به توسعه نرم‌افزار، مبلغی را بعنوان شهریه پرداخت می‌کنند تا مطمئن شوند، کلاس‌ها با جدیت تمام برگزار می‌شود؛ اما این شهریه قابل استرداد است و بعد از اتمام دوره و در کنار تضمین اشتغال فرد، به او برگردانده می‌شود.

استارتاپ App Academy

در مقابل هر فردی که با آموزش این آکادمی وارد بازار کسب و کار شده است، باید 22 درصد از درآمد اولین سال اشتغال خود را بعنوان دستمزد و حق آموزش به حساب این آکادمی واریز کند.

معامله پُرسود و منصفانه‌ای است، نه؟

بررسی این استارتاپ، هم ایده‌ای برای شروع درآمدزایی است و هم مدلی جدید در بازاریابی و هم برنامه‌‌ای خلاقانه‌ برای کسب وفاداریِ مشتری در علم مشتری‌مداری می‌باشد.

استارتاپ App Academy – مدرسه آموزش مهارت‌های برنامه‌نویسی

App Academy software-engineering school

راه‌اندازی استارتاپی به این بزرگی و جذب افراد جویای مهارت و بعد از آن، کار در آن حرفه، ریسک بزرگی است.

اینکه کارآموزان موفق شوند کار پیدا کنند، فقط و فقط یک احتمال است و تا وقتی که فردِ مدنظر مشغول به کار نشود، تعهدی بصورت قانونی برای پرداخت شهریه در استارتاپ App Academy ندارد اما انگار Kush Patel، بنیان‌گذار استارتاپ App Academy فکر همه چیز را کرده است!!

استارتاپ App Academy

او با توجه به شرایط، مطمئن است که اغلب کارآموزان کار پیدا می‌کنند و بازه حقوقی 85 تا 110 هزار دلار در سال خواهند داشت. براساس آمار منتشر شده از همین آکادمی 70 درصد فارغ‌التحصیلان در سه ماه اول بعد از اتمام دوره و جستجو برای کار موفق می‌شوند تا شغل دلخواهشان را پیدا کنند.

98 درصد همین افرادی که جذب کار شده‌اند، بصورت یک سال در آن شرکت یا سازمان فعالیت دارند و به این ترتیب App Academy می‌تواند به حقوق خود برسد.

Kush Patel می‌گوید: این مدل از کسب و کار به ما امکان دسترسی به افراد جدیدتری را می‌دهد و ما از همین راه به موفقیت می‌رسیم.

استارتاپ App Academy

ریسک‌های بزرگی که App Academy باید بپذیرد

خطرات زیادی این طرح را تهدید می‌کند. بزرگ‌ترین خطر، پرداخت بعد از دوره آموزشی (شهریه deferred) می‌باشد، که در بعضی شهر‌ها یا کشور‌ها این بحث منع قانونی دارد.

مثلا در نیویورک و کالیفرنیا اجتماع دانشجویان یا دانش‌آموزانِ مختلف برای یادگیری همزمان یک نوع حرفه یا فن، غیرقانونی است. در حالیکه در استارتاپ App Academy دقیقا همین برنامه برای تحصیل کارآموزان وجود دارد.

استارتاپ App Academy

Patel به عنوان سرمایه‌گذار در حال بررسی این طرح با نمایندگان مجلس می‌باشد تا کم‌کم این مدل آموزشی توسط هر دو ایالت پذیرفته شود.

شهریه deferred – نوعی بازاریابی تازه اما موفق

شیوه پرداخت بعد از آموزش یا شهریه‌هایی که بصورت deferred و بعد از اتمام دوره پرداخت می‌شوند، بحث زیادی را در آموزش عالی ایجاد کرده‌ است. بعلاوه این روش رقابتی شده و سازمان و شرکت‌های زیادی کم‌کم درحال استفاده از این روش برای جذب دیگران می‌باشند.

مثلا دانشگاه پوردو در یک اقدام مشابه برنامه “Back a Boiler” را برای سال تحصیلی 2015-2016 خود معرفی کرده و بودجه خود را از طریق بازپرداخت شهریه با فقط یک درصد از 10 سال حقوق هر دانشجو تامین می‌نماید.

استارتاپ App Academy

با این روش در واقع یک موافقتنامه برای به اشتراک‌گذاری درآمد فرد امضا می‌شود که البته به شدت مورد بحث می‌باشد.

برخی با این شیوه موافق هستند و معتقدند به این طریق بخش زیادی از بدهی ماهانه دانشجویان کاهش می‌یابد. برخی هم این طرح را نقد می‌کنند و می‌گویند امضای این قرارداد مثل یک خدمت اجباری برای افراد خواهد بود.

ایالت‌هایی مثل ایالت اورگان از این برنامه استقبال کرده‌اند و فکر می‌کنند، فقط با استارتاپ App Academy می‌توان مشکلات بودجه را در تامین اشتغال برطرف کرد.

به نام App Academy – به کام مشتری

به‌هرحال از هر نظر این مدل کسب و کار برای کارآموزان مفید بوده است. پرداخت شهریه بعد از اتمام دوره‌ها و استخدام، چیزی است که به نام استارتاپ App Academy تمام می‌شود و App Academy تمام مسئولیت قانونی کردنِ آن را بر عهده دارد؛ اما تمام مزایای آن به مشتری برمی‌گردد و به کام مشتری می‌باشد.

Patel می‌گوید: بسیاری از دانشجویان توانایی پرداخت هزینه‌ها را از پیش ندارند. 80 درصد از فارغ‌التحصیلانِ آکادمی با هر طرحی جز این طرح قادر به پرداخت هزینه‌ها نبودند.

استارتاپ App Academy

شرکت در دوره‌های App Academy چگونه است؟

Patel و همکارش Ned Ruggeri با ایده تازه‌ای برای یادگیری مهارت برنامه‌نویسی از صفر به دانشجویان، این استارتاپ را راه‌اندازی کردند.

آن‌ها در این استارتاپ به دنبال آموزش افراد تحصیل‌کرده نبودند؛ بلکه هدف، خودآموزانِ فعالی بود که با روحیه خود‌انگیزشی می‌توانستند، در یادگیری برنامه‌نویسی موفق شوند.

در 9 هفته اول آموزش، کارآموزان با اصول اولیه کامپیوتر و برنامه‌نویسی آشنا می‌شوند و در پایان 9 هفته، مهارت آن‌ها به حد قابل‌قبولی برای طراحی سایت یا اپلیکیشن رسیده است. در سه هفته آخر نیز نوبت به خود کارآموز می‌رسد تا روی شغل دلخواهش تمرکز کند.

هر دانشجو در پایان این دوره‌ها نمونه‌ کاری از برنامه‌نویسی‌های خود دارد و به اندازه کافی تعلیم دیده تا رزومه بنویسد، برای مصاحبه کردن مهارت داشته باشد و در نهایت بتواند درباره میزان حقوق خود مذاکره کند.

استارتاپ App Academy

استقبال بی‌نظیر از App Academy

استارتاپ App Academy موقعیتی فوق‌العاده جذاب و استثنائی برای افراد جویای‌کار می‌باشد. در هر سال 20 هزار نفر درخواست شرکت در این دوره‌ها را که در سانفرانسیسکو و نیویورک برگزار می‌شوند، برای این کمپانی ارسال می‌کنند و فقط 3 درصد از متقاضیان درنهایت پذیرفته می‌شوند.

این حجم بالای متقاضیان باعث شده تا پذیرش افراد بصورت کاملا انتخابی صورت گیرد و افراد ماهر و زبردست واقعی وارد بازار کار گردند.

شما چه فکر می‌کنید؟

نظر شما درباره چنین استارتاپی یا مدل کسب درآمدِ معرفی شده چیست؟ شما به عنوان یک کارآفرین، ریسک این سرمایه‌گذاری خطر‌پذیر را قبول می‌کنید؟!

Source: cnn

از دست ندهید!

دانلود اپلیکیشن سفرستان

دانلود اپلیکیشن سفرستان برای علاقه‌مندان به سفر واجب است!

اپلیکیشن سفرستان را می‌توان اپلیکیشنی در کلاس جهانی برای انتخابی هوشمندانه در سفرهای داخلی و خارجی نامید که این

ادامه مطلب...
اپلیکیشن اینستاگرام

آیا این روزها می‌توان اپلیکیشن اینستاگرام را گوگل جدید نامید؟!

این روزها با توسعه تکنولوژی‌ و‌ فناوری، علیرغم رقابت نفسگیری که وجود دارد شرکت‌ها در تلاشند خدمات متمایزی ارائه

ادامه مطلب...
ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت

ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت به همراه فرمت Canvas برای تبلیغات هدفمند

اینستاگرام امروز برای تبلیغ کنندگان چند ویژگی جدید رونمایی کرد و با در اختیار قرار دادن فرمت تبلیغات Canvas برای

ادامه مطلب...

1 دیدگاهOn در استارتاپ App Academy به شرط تضمین شغل، برنامه‌نویسی یاد می‎گیرید!

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu