Pavel Durov

بهترین راه‌ها برای اینکه بیش‌ترین جذب مشتری از شبکه‌های اجتماعی را داشته باشید

دسته : کسب و کار
جذب مشتری از شبکه‌های اجتماعی

شبکه‌های اجتماعی هر چقدر هم که از عمرشان بگذرد و در ذهن خانواده‌ها کلیشه‌ شوند هرگز در حوزه کسب وکار تکراری نمی‌شوند. خصوصا که این روز‌ها همه به دنبال بیش‌ترین جذب مشتری از شبکه‌های اجتماعی هستند.

صحبت امروز و دیروز نیست؛ سال‌ها است که شبکه‌های جتماعی به عضو اصلی خانواده‌ها تبدیل شده‌اند و این روز‌ها اگر خانواده‌ای سه عضو واقعی داشته باشد، درواقع 4 نفره است!

از سال 2005 و دقیقا اولین باری که رد و بدل کردن تصاویر خیلی ساده‌تر از حد تصور مردم شد، خانواده‌هایی که تا آن زمان مخاطب اصلیشان تلویزیون بود به سمت فیسبوک و مشابه آن روی آوردند.

جذب مشتری از شبکه‌های اجتماعی

چگونگی محبوبیت شبکه‌های اجتماعی را هم که به خوبی می‌دانید؛ همان سناریو‌های تکراری نزدیک کردن مردم، سهولت دسترسی به اخبار دنیا و کم هزینه‌تر بودن آن‌ها.

مدیریت شبکه‌های اجتماعی و جذب مشتری در آن با توجه به ظرفیت‌های بی‌شماری که روز به روز بر آن‌ها افزوده می‌شود، کار سختی نیست.

بعد از این که یک برند بتواند شبکه اجتماعی و بازار هدف خود را پیدا کند؛ در یک قدمی رونق کسب و کار خود قرار می‌گیرد. یک قدم باقیمانده مربوط به راه‌هایی است که برای ترغیب کاربران و تبدیل آن‌ها به مشتری به کار می‌بریم.

جذب مشتری از شبکه‌های اجتماعی

لحظاتی همراه ما باشید تا یاد بگیرید چطور با استفاده از این ظرفیت، کسب درآمد کنید و بیش‌ترین جذب مشتری از شبکه‌های اجتماعی را داشته باشید.

ترفندهایی برای بیش‌ترین جذب مشتری از شبکه‌های اجتماعی

Best Ways to Get More Customers From Social Media

افزایش فالوور‌ها اولین چیزی است که یک صفحه تجاری در اینستاگرام یا هر شبکه اجتماعی دیگر باید نسبت به آن مبادرت کند. مدیر صفحات اجتماعی باید پاسخ قابل قبولی برای اینکه چرا آنفالو می‌شوید یا چه چیزی کاربران را آزار می‌دهد، داشته باشد.

بعد از این که تعداد فالوورها به رقم قابل‎توجهی رسید باید جا پای خود را با راه‌هایی که در ادامه معرفی می‌شود، محکم کنید!

جذب مشتری از شبکه‌های اجتماعی

به اشتراک‌گذاری محتوای تولید شده توسط کاربران

مطالبی که خودِ کاربران در تولید آنها نقش دارند عینا مثل محتوای تولید شده توسط کاربر در اپلیکیشن‌ها؛ بهترین راه برای تشویق کاربران، جذب و تبدیل آن‌ها به مشتری در شبکه‌های اجتماعی می‌باشند.

کاربران خود را تشویق کنید تا از محصولات یا خدماتی که توسط شما عرضه شده‌اند عکس و فیلم تهیه کنند تا شما آن‌ها را به نام خودشان در صفحه اصلی قرار دهید.

از آن‌ها بخواهید همان عکس را با هشتگ اختصاصی شما در صفحه شخصیشان قرار دهند تا شانس جستجوی برندتان توسط سایر کاربران افزایش یابد.

جذب مشتری از شبکه‌های اجتماعی

مزایای استفاده از محتوای کاربران

اولا زبان کاربران به زبان کاربران دیگر که قرار است مشتریان شما شوند نزدیک‌تر است تا خودِ شما؛ چه‌بسا مشتریان واقعی انتظاراتی داشته باشند که هرگز به ذهن شما نرسیده باشد.

تصاویر که توسط کاربر ارسال می‌شوند یک راه فوری برای نمایش محصول شما و کسب اعتبار است. این تصاویر به بقیه نشان می‌دهند محصولات شما قبلا هم خریداران زیادی داشته‌اند. این محتوای ناچیز تاثیر فراوانی در متقاعد کردن کاربران برای خرید دارد.

خودِ شما هم می‌توانید بازخورد مثبت و نظرات اثرگذار را در قالب پُست‌های مستقل با بازدیدکنندگان تقسیم کنید. جذب مشتری از شبکه‌های اجتماعی به همین سادگی است!

جذب مشتری از شبکه‌های اجتماعی

استفاده از روش بازاریابی افراد تاثیرگذار

شاید روان‌‌شناسی بازاریابی در شبکه‌های اجتماعی برای امثال ما و شما که فقط یک مشتری هستیم چندان ملموس نباشد؛ اما برندی که از این راه کسب درآمد می‌کند به خوبی تاثیر آن‌را در فروش خود احساس می‌کند.

خودِ مشتریان و استفاده از محتوای تولید شده توسط آن‌ها، اعتبار بزرگی برای یک برند می‌باشند؛ اما مسلما تاثیرگذاری توصیه فردی که بین مردم محبوبیت و شناخت کافی دارد، برای خرید محصولِ ما چشمگیرتر است.

شاید به همین دلیل است که معمولا از افراد شناخته‌شده و پُررنگ در اجتماع برای تبلیغات برند‌ها استفاده می‌شود.

جذب مشتری از شبکه‌های اجتماعی

طبق آمار منتشر شده از سوی Experticity، مشاور فروش و بازاریابی برند، 82 درصد از مشتریان به توصیه افراد تاثیرگذار برای خرید یک محصول عمل می‌کنند.

توصیه ما رایزنی و همکاری با فرد اثرگذار و پُرمخاطب در شبکه‌های اجتماعی است تا شخصا محصولات شما را با نام و تصویر خود تبلیغ کند.

حتی می‌توانید در این راه فراتر بروید و مثلا ویدیو آموزشی استفاده از محصولات یا خدماتتان را با حضور این فرد منتشر نمایید.

از نتایج استفاده از بازاریابی تاثیرگذار، ارزش و اعتمادی است که باعث می‌شود فالوررهای شما به مشتری بالقوه شما تبدیل شوند.

تسهیل راه پرداخت هزینه‌ها برای مردم

وقتی که یک کاربر از طریق شبکه‌های اجتماعی، شما را برای خرید محصولی انتخاب می‌کند یعنی شبکه اجتماعی را برای خرید مناسب دیده است.

یعنی شبکه اجتماعی را ساده‌ترین راه ثبت سفارش دیده و دیگر تمایلی به استفاده از راه‌های دیگر مثل درگاه‌های پرداخت موجود در سایت و… را ندارد.

جذب مشتری از شبکه‌های اجتماعی

بنابراین این وظیفه برندها است که ساده‌ترین راه را برای پرداخت و سپس جذب مشتری از شبکه‌های اجتماعی انتخاب کنند. شبکه‌های اجتماعی محبوب برای این دغدغه کاربران و صفحات تجاری آن‌ها، تمهیدات خوبی اندیشیده‌اند:

  • فیسبوک: در فیسبوک هر صفحه تجاری می‌تواند تبی برای فروش محصولات خود ایجاد کند. لازمه این کار داشتن اکانت تجاری و یک فروشگاه اینترنتی است.
  • توییتر: در توییتر با توجه به اهداف متفاوت آن، خرید و فروش محصولات کمی مشکل می‌شود. البته در سال 2017 و به تازگی توییتر دکمه خرید را اضافه کرده است. اما هنوز هم قابلیت لینک تصویر محصولات به صفحه فروش در سایت اصلی وجود دارد که احتمالا اغلب برندها این راهکار را برای فروش محصولات خود ترجیح دهند.
  • پینترست: با استفاده از پین‌های خریدنی در شبکه اجتماعی پینترست هر کاربر می‌تواند محصول خود را بدون نیاز به تَرک پینترست، خریداری نماید.

جذب مشتری از شبکه‌های اجتماعی

با ما همفکری کنید

راه‌های متعدد و متنوعی برای جذب مشتری از شبکه‌های اجتماعی وجود دارد و این مطلب به راه‌های اندک اما واقعا موثری در میزان فروش و بازاریابی محصولات از این راه اشاره داشته است.

با ما همفکری کنید و راه‌هایی که به نظرتان برای فروش بیش‌تر به برند‌ها کمک می‌کنند با ما در میان بگذارید.

Source: inc

از دست ندهید!

دانلود اپلیکیشن سفرستان

دانلود اپلیکیشن سفرستان برای علاقه‌مندان به سفر واجب است!

اپلیکیشن سفرستان را می‌توان اپلیکیشنی در کلاس جهانی برای انتخابی هوشمندانه در سفرهای داخلی و خارجی نامید که این

ادامه مطلب...
اپلیکیشن اینستاگرام

آیا این روزها می‌توان اپلیکیشن اینستاگرام را گوگل جدید نامید؟!

این روزها با توسعه تکنولوژی‌ و‌ فناوری، علیرغم رقابت نفسگیری که وجود دارد شرکت‌ها در تلاشند خدمات متمایزی ارائه

ادامه مطلب...
ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت

ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت به همراه فرمت Canvas برای تبلیغات هدفمند

اینستاگرام امروز برای تبلیغ کنندگان چند ویژگی جدید رونمایی کرد و با در اختیار قرار دادن فرمت تبلیغات Canvas برای

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu