following

نسخه 4 تلگرام با ویژگی‌های پرداخت از طریق ربات و پیام‌های ویدئویی کوتاه از راه رسید

دسته : آپدیت ها
نسخه 4 تلگرام

نسخه 4 تلگرام از راه رسید، در این آپدیت شاهد رونمایی ویژگی‌های پرداخت از طریق ربات و پیام‌های ویدئویی کوتاه هستیم. همچنین در نسخه 4 تلگرام تغییراتی در حالت Instant View ایجاد شده است.

نسخه 4 تلگرام یکی از بزرگترین آپدیت‌های این اپلیکیشن محسوب می‌شود

پرداخت از طریق ربات‌های چت

تلگرام با تاکیدی که بر امنیت دارد از دو سال پیش ربات‌های چت را معرفی کرد و از این به بعد از ویژگی پرداخت، از طریق ربات پشتیبانی خواهد کرد.

پرداخت از طریق ربات، فرصت‌های تجاری متعددی برای شرکت‌هایی ایجاد خواهد کرد که قصد دارند از طریق پلتفرم چت‌بوت با مشتریان خود در ارتباط باشند.

تجارت الکترونیک یکی از بارزترین کاربردهای این ویژگی است اما استفاده از ربات‌های چت در پرداخت‌های روزانه امکانی است که کمپانی‌های دیگری هم به دنبال رواج دادن آن هستند.

نسخه 4 تلگرام

تصور اینکه برای خرید کالاهای روزانه خود با چند تپ در تلگرام پرداخت را انجام دهید بسیار هیجان‌انگیز است و تلگرام به دنبال پشتیبانی از سایر گزینه‌های محلی است که سبب قدرتمندتر شدن این پیامرسان در کشورهایی همچون هند، آفریقا و روسیه خواهد شد.

تلگرام قابلیت‌های این ویژگی را در حساب دمویی به نام ShopBot@ به نمایش درآورده است و باید دید توسعه دهندگان چگونه از این ویژگی استفاده خواهند کرد.

تاکنون، پیامرسان‌های آسیا از تجارت آفلاین و کیف پول‌ها استفاده می‌کردند و تلگرام یک از نخستین‌ها در نوع خود محسوب می‌شود که حتی در بازار غرب نیز اقدام به انجام چنین کاری کرده است. فیسبوک نیز در اوایل سپتامبر برای 30000 چت‌بوت امکان پرداخت را فراهم کرد.

پرداخت می‌تواند تاثیرگذارترین ویژگی جدید باشد اما این تنها خودنمایی نسخه 4 تلگرام نیست!

تغییرات Instant View

از این پس برای باز کردن وب سایت‌های مختلف نیازی به استفاده از مرورگر نیست، تلگرام برای بارگذاری سریع وب سایت‌های مختلف در داخل خود اپلیکیشن، یک رابط کاربری بهینه سازی ارائه داده است.

نسخه 4 تلگرام

صفحات Instant View سبک بوده و براحتی با هر سرعتی بر روی سرورهای تلگرام قابل دسترسی هستند.

قبلا طراحی Instant View به گزینه‌هایی برای لینک‌ها محدود بود اما از این پس صاحبان وب سایت‌های مختلف می‌توانند گزینه‌های مخصوص خودشان را طراحی کنند.

کاربران می‌توانند گزینه‌های قالب بیشتری ارائه کنند. کاربران برای هر قالبی که بسازند 100 دلار بدست خواهند آورد، جایزه 10000 دلاری برای برنده نخست و یک جایزه 5000 دلاری برای نفر دوم تعیین شده است.

پیام‌های ویدئویی کوتاه

در نهایت باید به ویژگی جالب پیام‌های ویدئویی اشاره کنیم، این ویژگی مشابه ویژگی پیام‌های صوتی است که به سرعت ضبط و فرستاده می‌شدند.

نسخه 4 تلگرام

کاربران به سرعت می‌توانند با ضربه‌زدن بر روی آیکون ضبط صدا آن‌را به یک دوربین تبدیل کنند و یک پیام ویدئویی ضبط کنند و آن‌را برای مخاطبان خود بفرستند. این ویژگی به کانال‌ها نیز بسط داده شده است.

از امروز صاحبان کانال‌ها می‌توانند پیام‌های ویدئویی خود را برای کاربران دیگر بفرستند. این ویدئوها دارای یک URL اختصاصی به نام Telescopes هستند و از هر پلتفرمی قابل مشاهده خواهند بود.

نسخه 4 تلگرام

بنابراین یک ویدئوی کانال تلگرام که دارای محدویت زمانی 1 دقیقه است، در فیسبوک، توییتر و سایر کانال‌های دیگر فراتر از تلگرام قابل به اشتراک گذاری خواهد بود.

به نظر می‌رسد نسخه 4 تلگرام آغاز تحولات بزرگی در این پیامرسان جنجالی مورد علاقه کاربران ایرانی باشد.

Source: techcrunch

از دست ندهید!

دانلود اپلیکیشن سفرستان

دانلود اپلیکیشن سفرستان برای علاقه‌مندان به سفر واجب است!

اپلیکیشن سفرستان را می‌توان اپلیکیشنی در کلاس جهانی برای انتخابی هوشمندانه در سفرهای داخلی و خارجی نامید که این

ادامه مطلب...
اپلیکیشن اینستاگرام

آیا این روزها می‌توان اپلیکیشن اینستاگرام را گوگل جدید نامید؟!

این روزها با توسعه تکنولوژی‌ و‌ فناوری، علیرغم رقابت نفسگیری که وجود دارد شرکت‌ها در تلاشند خدمات متمایزی ارائه

ادامه مطلب...
ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت

ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت به همراه فرمت Canvas برای تبلیغات هدفمند

اینستاگرام امروز برای تبلیغ کنندگان چند ویژگی جدید رونمایی کرد و با در اختیار قرار دادن فرمت تبلیغات Canvas برای

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu