Batlle Bay

چرا به یک قوم فالوور صفت تبدیل شده‌ایم؟ حال و روز این روزهای ما دیدنی است!

دسته : تایم استاپ
فالوور صفت

دردناکی اوضاع این روزهای ما دسته‌ای گریه‎کُن می‌طلبد تا بر سر و صورت بزنند و شیون‌کنان فریاد بزنند ای قوم فالوور صفت و عضو مسلک اگر از بلع اراجیف اینستاگرام و تلگرام خسته نشده‌اید ما خسته شده‌ایم؛ پولمان را بدهید باید برویم!

فالوور صفت شده‌ایم!

بر هیچکس پوشیده نیست که ما جوانان برومند ایرانی در فالوور صفت شدن هم گوی سبقت را از جهانیان ربوده‌ایم. فالوور صفت به معنای واقعی یعنی شخصی که با فشار یک دکمه منتظر می‌ماند تا دیگران محتوای مورد نیاز برای مصرف او را تهیه کنند و دیگران برای او تصمیم بگیرند چه موضوعی برایش بهتر است.

فالوور صفت

این خصلت اکثر شبکه‌های اجتماعی حال حاضر است، شما انتخاب نمی‌کنید، دیگران برایتان انتخاب می‌کنند و شما یک فالوور صرف هستید.

همین اواخر بود که نگرانی از کمبود محتوای بومی، عرق شرم بر پیشانی مسئولان نشانده بود اما کلاهشان را بگذراند بالاتر که یک گام هم جلوتر گذاشته‌ایم و دیگر هیچکس سراغ همان محتوای غیر بومی و ترجمه شده هم نمی‌رود و دنیای جوانان ما شده دماغ مینیکا و لمینت مملی!!!

فالوور صفت

وب و زندگی ما خلاصه شده‌اند در اینستاگرام و تلگرام

روزگاری برای یافتن آنچه می‌خواستیم سرچ می‌کردیم، اینترنت مترادف بود با سرچ و مرورگر، در جریان این جستجوها به هزار موضوع جالب دیگر بر می‌خوردیم؛ اما حالا از صبح که می‌شود کامیونی پُر از اجناس بنجل از مبدا شبکه‌های اجتماعی به مقصد گوشی‌های ما حرکت می‌کنند.

دنیای این روزهای ما پُر شده از عکس، ویدئو یا محتوایی که روزانه سرازیر می‌شوند به سمت دو اپلیکیشن خوش‎خوراک اینستاگرام و تلگرام و بعد دنگ دنگ، گوشی به دست، شش جفت چشم دیگر هم قرض کنیم و زُل بزنیم به این محتوای معمولا بی‌ارزشی که بهتر است جفنگیات بروز نامیده شوند!

فالوور صفت

از رنگ کُت و شلوار تا شیوه‌های جذب مردان و لاغر شدن زنان گرفته تا ویدئوی داماد قشنگ شهر! زندگیمان شده پُر از راهکار و نکته؛ مگر نسل‌های قبلی که این راهکارها را نداشتند مُردند؟! واقعا مُردند؟

دلمان بسوزد گاهی برای خودمان که بهترین روزهای جوانی خود را و لحظاتی که می‌توانند پله‌های محکمی باشند به سمت آینده‌ای روشن را صرف این مزخرفات کرده‌ایم.

فالوور صفت

آنقدر غرق شده‌ایم و حساب و روز و شبمان از دستمان رفته است که وقتی باقی نمانده برای یادگیری یک مهارت جدید، راه دوری نمی‌رویم یادگیری یک زبان جدید با امکانات این روزها اصلا کار سختی نیست اما وقت نداریم که!!

وقت برای نوآوری و خلاقیت نداریم!

با بعضی واژه‌ها بیگانه شده‌ایم، وقت نداریم فکر کنیم به واژه‌ای به نام نوآوری! نوآوری را می‌شناسید؟ نوآوری چیست؟ نوآوری نقطه مقابل فالوور محض بودن است.

نوآوری مذهبی ناشناخته در میان جوانان امروز ایران است. آغاز نوآوری این جمله ادیسون بود: همیشه راهی برای انجام بهتر کارها وجود دارد، پس آن‎را بیابید!

فالوور صفت

آیا شبکه‌های اجتماعی گذاشته‌‌اند راهی برای انجام بهتر کارها بیابیم یا در صحنه زندگی هم به فالوورهای چشم و گوش بسته تبدیل شده‌ایم؟

بدون نوآوری هیچ موفقیت و رشد اقتصادی حاصل نمی‌شود، به قول جمله معروفی یا نوآوری کُن یا بمیر! و به نظر می‌رسد اکثر ما گزینه دوم را انتخاب کرده‌ایم و تصمیم گرفته‌ایم زندگی مُرده‌وار خود را ادامه دهیم.

بیشتر ما فالوور هستیم و فقط تعداد بسیار ناچیزی دست به نوآوری می‌زنند

برای انجام هر کاری یک راه پیدا کرده‌ایم و تا دنیا برقرار است همان راه را با جانفشانی ادامه خواهیم داد. تصور اینکه برای یک تجربه خاص، چندین فرصت متفاوت وجود داشته باشد در ذهنمان هم نمی‌گنجد.

فالوور صفت

فرهنگی که در آن رشد کرده‌ایم فالوور پَرور بوده و ذهن ما هم به همین صورت شکل گرفته است. ما یاد نگرفته‌ایم پیشگام باشیم و همیشه نقش یک فالوور را بازی کرده‌ایم و شبکه‌های اجتماعی بر وخامت اوضاع افزوده‌اند.

جالب است که حتی در نقش یک فالوور هم موفق عمل نمی‌کنیم! همیشه با همان دم‌ِدستی‌های پیش پا افتاده که نیازهای اولیه ما را برآورده می‌کنند راضی می‌شویم!

چرا به دنبال نوآوری نیستیم؟

ترس از شکست باعث شده است همیشه حاشیه امن فالوور بودن را انتخاب کنیم و حتی اگر بدانیم برای موفق شدن باید شکست بخوریم، بازهم حاضر به کمی تکان خوردن نیستیم.

یکی از محرک‌های اصلی نوآوری، تفکر انتقادی است و کافی است نگاهی به دور و بر خود داشته باشید تا سطح تفکر انتقادی در گوشه و کنار جامعه دستتان بیاید. در زندگی واقعی هم چشم بسته می‌پذیریم، فالوو می‌کنیم و لایک!!

فالوور صفت

برای نوآوری نیاز به یک الهام درونی وجود دارد و وقتی فرد ذهن و درونی آشفته داشته باشد جایی برای الهام باقی نخواهند ماند. الهام فکری با قرار گرفتن در فضایی مناسب در در ارتباط با افرادی رخ خواهد داد که ذهنی باز داشته باشند اما نگاهی به فید اینستاگرام خود بیندازید تا منظور از ذهنِ باز دستتان بیاید!

برای نوآوری نیاز به زمانی برای فکر کردن داریم اما آیا غرق شدن شبانه‌روز در شبکه‌های اجتماعی زمانی برای فکر کردن باقی گذاشته است؟ واقعا آیا برای نفس کشیدن وقت داریم؟

فالوور صفت

حاشیه امن با همراهی شبکه‌های اجتماعی به شیوه جدید زندگی ما تبدیل شده‌اند

برای نوآوری باید افکار خود را به اشتراک بگذاریم اما بد نیست نگاهی به صحبت‌های روزانه و محتوایی که به اشتراک گذاشته می‌شوند داشته باشیم.

بسیار سطحی‌نگر شده‌ایم، بازهم از ترس رد شدن ایده‌ها، راهِ بی‌خیالی را پیش گرفته‌ایم، فالوور صفت بودن منطقه امن انتخاب این روزهای همه ما است و شبکه‌های اجتماعی به تنها تفریح این فضای امن تبدیل شده‌اند.

فالوور صفت

شاید علت این انتخاب این موضوع است که فکر می‌کنیم همیشه نوآوری به معنای یک لقمه بزرگ است اما با یک نوآوری کوچک هم می‌توان تفاوت‌های بزرگی ایجاد کرد و به یک رهبر تبدیل شد.

شانس تغییر جهان، آسان‌تر کردن زندگی دیگران و متحول کردن زندگی خودتان را با فالوور صفت بودن از دست خواهید داد. دنیای فالوور صفت بودن گذشته؛ و بهتر است پیشگام باشید.

دفعه بعد که خواستید چرخی در اینستاگرام بزنید با انتخاب موضوع مورد علاقه خود، چرخی هم در وب سایت‌های مختلف بزنید؛ مطمئنا متوجه خواهید شد که ذهن این روزهای شما در چه انزوای مُضحکی بسر می‌برد!

فالوور صفت نباشیم و زندگی متفاوتی را در پیش بگیریم!

فالوور صفت

پیشنهاد می‌کنیم اگر علاقه‌مند بودید مطالب گذشته در بخش تایم استاپ را مطالعه نمایید:

دنگ‌دنگ‌های آزار دهنده – لطفا گوشی‌ها را در مکان‌های عمومی بی‌صدا کنید!

زشت بودن گوشی‌های هوشمند یا انفجاری نبودن آنها؟ مسئله این است!

لعنت به استارتاپ اونم از نوع ایرانیش! لعنت به ایده‌های قشنگی که خاک می‌خورن!

تلفظ اشتباه نام برندها و اپلیکیشن‌ها، اینِسْ تا گرام یا اینستاگرام؟

تاثیر تکنولوژی بر روابط عاشقانه را کشف کنید و هیجان‌زده شوید!

اپلیکیشن رایگان دلچسب‌تر است – علت روانشناسی این موضوع چیست؟

هجوم شکلک‌ها‍‍ – چالش استفاده نکردن از شکلک را امتحان کنید!

سندرم last seen و سندرم دَبل چک و فرشته‌ای به نام last seen recently!

بحران ظاهرگریزی ارمغان چهره‌های مصنوعی شاخ‌های اینستاگرم!!

روز مبادا در دنیای اپلیکیشن‌ها – لطفا گوشی تکانی کنید، به این همه نیاز ندارید!!

دنیا بدون لایک‌های اینستاگرام چه مزه‌ای داشت؟ اگر لایک نبود چه می‌شد؟

رنگ و قاب گوشی در مورد شخصیت افراد چه می‌گویند؟!

پست‌های اینستاگرام روی اعصاب هستند! کاربران ایرانی لطفا این فضای متشنج را آرام کنید!

بزرگترین مشکل اپل که هرگز حل نخواهد شد، نبود رقیب است!

کم‎رویی ناشی از موبایل ره‌آورد تلخ اما شیرین این روز‌های تکنولوژی!

ترول نباشیم! اوباشگری آنلاین، فضای اینترنت را ناامن کرده است!

لایک کردن یا لایک نکردن! اوضاع مشوش عشق در دوره اینستاگرام!

راز موفقیت بیل گیتس – پدر تکنولوژی، در مورد نحوه استفاده خود از تکنولوژی می‌گوید

کلکسیون گوشی‌های قدیمی با 3500 گوشی و بیش از 1231 مدل مختلف!

غیر قابل تعمیر بودن گوشی‌ها بلای جان مشتریان، صفای جیب سازندگان!

نظرات حیوانات وحشی در مورد گلکسی S8 سامسونگ را از دست ندهید!

جواب دادن یا جواب ندادن به تماس – جزو کدام دسته از کاربران گوشی‌های هوشمند هستید؟

شما چه کسی هستید؟ شخصیت واقعیتان در شبکه‌های اجتماعی را بشناسید!

تنهاترین مناظره نامزدهای اولین دوره انتخابات برای ریاست بر تمام اسمارتفون‌های دنیا در تهران!

از دست ندهید!

دانلود اپلیکیشن سفرستان

دانلود اپلیکیشن سفرستان برای علاقه‌مندان به سفر واجب است!

اپلیکیشن سفرستان را می‌توان اپلیکیشنی در کلاس جهانی برای انتخابی هوشمندانه در سفرهای داخلی و خارجی نامید که این

ادامه مطلب...
اپلیکیشن اینستاگرام

آیا این روزها می‌توان اپلیکیشن اینستاگرام را گوگل جدید نامید؟!

این روزها با توسعه تکنولوژی‌ و‌ فناوری، علیرغم رقابت نفسگیری که وجود دارد شرکت‌ها در تلاشند خدمات متمایزی ارائه

ادامه مطلب...
ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت

ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت به همراه فرمت Canvas برای تبلیغات هدفمند

اینستاگرام امروز برای تبلیغ کنندگان چند ویژگی جدید رونمایی کرد و با در اختیار قرار دادن فرمت تبلیغات Canvas برای

ادامه مطلب...

1 دیدگاهOn چرا به یک قوم فالوور صفت تبدیل شده‌ایم؟ حال و روز این روزهای ما دیدنی است!

  • یاسرانصاری نیا

    منم قبول دارم این حرفارو و خودم سعی کردم همیشه یه کار نو ارائه بدم حتی اگه خیلیا خوششون نیاد تازه از انتقاد سازنده هم استقبال میکنم همیشه

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu