بدافزار اندرویدی Judy تاکنون 36 میلیون گوشی را آلوده کرده است!

دسته : اخبار
بدافزار اندرویدی Judy

بدافزار اندرویدی جدیدی در بعضی از اپلیکیشن‌های گوگل پلی استور کمین کرده است و تاکنون 8.5 تا 36.5 میلیون گوشی به این بدافزار آلوده شده‌اند. بدافزار اندرویدی Judy از خطرناک‌ترین نرم افزارهای مخرب گوگل پلی استور است که سرعت گسترش عجیبی دارد!

بدافزار اندرویدی Judy در 41 اپلیکیشن کمین کرده است!

تعداد گوشی‌های آلوده شده تاکنون بصورت دقیق اعلام نشده اما به گزارش Checkpoint این نرم افزار در اپلیکیشن‌هایی که چند سال است در گوگل پلی استور در دسترس بوده‌اند، حضور داشته‌ است.

بدافزار اندرویدی Judy

بدافزار اندرویدی Judy یک نرم افزار مخربی کلیکی خودکار است که در 41 اپلیکیشن توسعه یافته توسط یک کمپانی کُره‌ای پنهان شده بوده‌اند.

به گفته Checkpoint، بدافزار اندرویدی Judy با تولید کلیک جعلی بر روی تبلیغات، که منجر به تولید درآمد برای مجرمانی می‌شود که benign bridgehead app را توسعه داده‌اند باعث اتصال به گوگل پلی استور می‌شود.

این بدافزار با استفاده از کُدهای جاوا اسکریپت بر روی هر کدام از تبلیغات گوگل که متعلق به وب سایت‌هایی است که برای بالا بردن کلیک‌ها و ترافیک نامشروع به نویسنده بدافزار پول پرداخت کرده‌اند، بصورت خودکار کلیک خواهند کرد.

بدافزار اندرویدی Judy

این یعنی با یکبار دانلود کردن یکی از اپلیکیشن‌ها، دریافت کننده جدیدی به لیست اضافه و اتصال با سرور C&C برقرار می‌شود و در پاسخ، محموله‌ای بدافزارها برای کاربر ارسال می‌شود.

گوگل اقدام به حذف این اپلیکیشن‌های آلوده کرده است که چند بازی آشپزی و فشن تحت برند Judy بوده‌اند.

به گزارش شرکت‌های امنیتی، قدیمی‌ترین اپلیکیشن این برند در آوریل 2016 آپدیت شده است و این یعنی بدافزار اندرویدی Judy مدت زمان طولانی است که در گوگل پلی حضور داشته و تشخیص داده نشده است!

این اپلیکیشن‌ها تاکنون 4 تا 18 میلیون بار دانلود شده‌اند!!

این اپلیکیشن‌ها تاکنون 4 تا 18 میلیون بار دانلود شده‌اند و این یعنی رقم کلی انتشار این بدافزار به 8.5 میلیون تا 36.5 رسیده است.

منتشر کننده کُره‌ای این اپلیکیشن‌ها ENISTUDIO نام دارد اما گفته می‌شود توسعه دهندهگان دیگر نیز اپلیکیشن‌های حاوی این بدافزار را منتشر کرده‌اند.بدافزار اندرویدی Judy

نحوه دقیق ورود این بدافزارها به گوگل پلی هنوز هم مشخص نشده است، اما به گزارش Checkpoint:

هکرها قادر به پنهان کردن هدف اصلی اپلیکیشن‌های خود یا حتی دستکاری کاربران برای ارسال امتیازات مثبت بصورت نادانسته هستند.

قبلا گفته می‌شد برای حفظ امنیت گوشی باید اپلیکیشن‌های مورد نظر خود را فقط از گوگل پلی استور دانلود کنید اما اینطور که مشخص است هر کاربر باید اقدامات امنیتی پیشرفته‌ای را برای تشخیص و مسدود کردن بدافزارهای مختلف به کار گیرد!

Source: trustedreviews

از دست ندهید!

دانلود اپلیکیشن سفرستان

دانلود اپلیکیشن سفرستان برای علاقه‌مندان به سفر واجب است!

اپلیکیشن سفرستان را می‌توان اپلیکیشنی در کلاس جهانی برای انتخابی هوشمندانه در سفرهای داخلی و خارجی نامید که این

ادامه مطلب...
اپلیکیشن اینستاگرام

آیا این روزها می‌توان اپلیکیشن اینستاگرام را گوگل جدید نامید؟!

این روزها با توسعه تکنولوژی‌ و‌ فناوری، علیرغم رقابت نفسگیری که وجود دارد شرکت‌ها در تلاشند خدمات متمایزی ارائه

ادامه مطلب...
ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت

ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت به همراه فرمت Canvas برای تبلیغات هدفمند

اینستاگرام امروز برای تبلیغ کنندگان چند ویژگی جدید رونمایی کرد و با در اختیار قرار دادن فرمت تبلیغات Canvas برای

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu