Pavel Durov

اپلیکیشن Chalk ویدیو چتی متفاوت با چاشنی واقعیت افزوده!

دسته : اخبار
اپلیکیشن Chalk

اگر طالب جنس تازه‌ای از ارتباطات تصویری در دنیای اپلیکیشن‌ها هستید دعوت می‌کنیم در مطلب امروز برای آشنایی بیش‌تر با اپلیکیشن Chalk ما را تنها نگذارید!

شکاف نسل‌ها بازهم در شیوه استفاده از تکنولوژی دردسرساز شده و مادربزرگتان با اینکه بارها به او آموزش داده‌اید که چطور از گوشی جدیدش استفاده کند، هر روز به یک مشکل تازه حین کار کردن با گوشی برمی‌خورد و از راه دور از شما کمک می‌خواهد.

مادرتان هرچقدر آدرس می‌دهید نمی‌تواند جزوه شما را از قبرستان کتاب اتاقتان پیدا کند و حل کردن مسائل ریاضی پیچیده‌ای که کودکتان انتظار دارد حتی سر کار هم به آن‌ها پاسخ دهید و به او در تکالیفش کمک کنید؛ شما را پریشان کرده است.

اپلیکیشن Chalk

همه ما در چنین موقعیتی قرار داشته‌ایم و آن لحظه آرزو کرده‌ایم یک دستیار جایگزین ما وجود داشت تا در چنین مواقعی به تمام امور رسیدگی کند. قبلا نه اما حالا تحقق این آرزو با وجود اپلیکیشن Chalk هرگز دور از دسترس نیست!

با اینکه اپلیکیشن‌های چت ویدیویی زیادی نظیر پیامرسان ویدیویی PingPong با نهایت امکانات ممکن عرضه شده‌اند اما انگار هنوز یک چیز کم است!

با اینکه دو طرف بواسطه نمایش همزمان تصویر به هم نزدیک شده‌اند اما عدم ارتباط فیزیکی در این تماس‌ها یک محدودیت بزرگ به نظر می‌رسد.

اپلیکیشن Chalk

گاهی انتقال منظور در تماس ویدیویی آنقدر دشوار می‌شود که دلمان می‌خواهد دستمان را از صفحه گوشی عبور دهیم و مثل کارتون‌ها، دنیای داخل تصویر را خودمان نشانه‌گذاری یا لمس کنیم.

این دقیقا همان کاری است که اپلیکیشن Chalk با بهره‌گیری از تکنولوژی واقعیت افزوده انجام می‌دهد و کمک می‌کند تمام عناصر موجود در تصویر، ملموس و فیزیکی به نظر آیند!

ویدیو چت با تلفیق واقعیت افزوده در اپلیکیشن Chalk

Chalk app with AR remote troubleshooting

 Chalk اپلیکیشنی است که اخیرا مبتنی بر پلتفرم واقعیت افزوده Vuforia معرفی شده است. نقاشی کردن یا مشخص کردن نقطه‌ای در تصاویر امری ساده و متداول است؛ اما تاکنون در ویدیو نمی‌توانستیم بصورت زنده در تصویر دخالت کنیم.

در اپلیکیشن Chalk کاربران می‌توانند با لمس دستان خود یک شی خاص را در طول تماس تصویری مشخص کرده و به این ترتیب در حل کردن مشکلات روزمره و تعامل موثر با مخاطبان خود، زمان کم‌تری صرف کنند.

اپلیکیشن Chalk

اگر مخاطب شما هم بصورت همزمان از همین برنامه استفاده کند آنگاه هر حرکت شما روی صفحه دقیقا روی گوشی طرف مقابل هم قابل رویت می‌باشد.

لمس صفحه توسط انگشتان باعث ایجاد نوشته‌های دیجیتالی و نقاشی رو تصویر می‌شود که اگر خوانا و شکیل باشد برای مخاطب قابل فهم می‌گردد.

واقعیت افزوده؛ از حرف تا عمل!

اپلیکیشن Chalk نشانگر کاربرد عملی واقعیت افزوده در زندگی همه ما است. روندی که این تکنولوژی در یک اپلیکیشن ساده طی می‌کند و باعث می‌شود تصاویر دیجیتالی دقیقا بر پهنه دنیای واقعی ما دیده شوند و این، چیز کمی نیست!

اپلیکیشن Chalk

البته نمونه‌های کاربرد واقعیت افزوده در زندگی ما کم نیست. از بازی معروف پوکمون گو که در خیابان‌های معمولی شهر پوکمون‌های انیمیشنی را می‌دیدیم تا اپلیکیشن SketchAR که با استفاده از آن هر آماتوری یک طراح حرفه‌ای می‌شود!

حتی اسنپ چت و مثلا اینستاگرام هم‌اکنون با فیلتر چهره‌ها از راه واقعیت افزوده از این فناوری کاربردی استفاده می‌کنند.

پلتفرم Vuforia یک چیز دیگر است!

Vuforia اولین‌بار در سال 2015 بعنوان پروژه اینترنت اشیا منطقه نیدهام ماساچوست در غول تراشه موبایل دنیا، کمپانی Qualcomm، شروع به کار کرد. Vuforia یک پلتفرم است و هر توسعه‌دهنده‌ای که ایده ساخت اپلیکیشن واقعیت افزوده داشته باشد می‌تواند از آن بهره‌مند شود.

تاکنون 35 هزار کمپانی برای استفاده از این پلتفرم ثبت نام کرده و 40 هزار اپلیکیشن هم نظیر بازی Lego’s Nexo Nights یا اپلیکیشن Mattel’s View-Master Destinations از این طریق تولید شده‌اند. گفته شده که 45 هزار اپلیکیشن دیگر در مسیر توسعه قرار دارند و بزودی منتشر خواهند شد.

اپلیکیشن Chalk

باوجود تمام نمونه‌هایی که بررسی شد قطعا Vuforia یک چیز دیگر و بلکه فراتر از این موارد است. Vuforia موج جدیدی است که می‌خواهد نظیر گوگل نشان دهد گستره استفاده از فناوری واقعیت افزوده بیش از آنچه که فکر می‌کنیم می‌باشد. اما چگونه؟

در اپلیکیشن Chalk که با استفاده از این پلتفرم طراحی شده است همه چیز ثابت باقی می‌ماند و حرکات و نشانه‌ها به هم وابسته نیست.

به این معنا که اگر شما یک دایره دور یکی از برنامه‌های گوشی مادربزرگتان بکشید حتی اگر مادربزرگتان خودش حرکت کند یا گوشی را زمین بگذارد این دایره ثابت می‌ماند. (البته تا زمانی که چت ویدیویی قطع نشده است)

به عبارت دیگر این دایره نه روی کل صفحه بلکه فقط برای سوژه شما اختصاصی شده است.

اپلیکیشن Chalk

Jay Wright، از مدیران توسعه پلتفرم Vuforia کمی قبل و زمانی که دمو یا نسخه آزمایشی اپلیکیشن Chalk عرضه شد گفت: ما به دو نفر کمک می‌کنیم تعاملی را تجربه کنند که اگر می‌خواستند در دنیای غیرفیزیکی باهم داشته باشند هرگز امکان‌پذیر نبود. ما فکر می‌کنیم این برنامه متعلق به همه آدم‌ها در هر سیاره‌ای است و پیر و جوان ندارد!

اپلیکیشن Chalk؛ اولین تجربه تجاری Vuforia

این برنامه قطعا اولین تجربه تجاری Vuforia بود که برای مشتری و مصرف او عرضه شد. اما تمام قابلیت‌های بکار برده شده برای ساخت این برنامه در اختیار توسعه‌هندگان دیگر هم قرار گرفته است.

اپلیکیشن Chalk

مثلا سرویس‌دهنده شما بصورت مستقل می‌تواند برنامه مشابه را برای برطرف کردن مشکلات اینترنتی شما در منزل معرفی کند یا پشتیبان فنی دستگاه‌های مختلف با استفاده از آن به مخاطب خود نشان دهد چگونه سیم‌ها را در جعبه کابل کنترل کند تا وسایل دچار اتصال کوتاه نشوند.

Chalk در راه است…

هرچند اپلیکیشن Chalk به همین نام بصورت رسمی معرفی نشده است اما بزودی و با فرارسیدن تابستان در اختیار کاربران قرار می‌گیرد.

پیش‌بینی شده که این اپلیکیشن بعد از ورودش و تا پاییز بتواند لیست اپلیکیشن‌های برتر اپ استور و گوگل پلی را جابجا کند و البته به نظر می‌رسد آمازون هم از این برنامه استقبال نماید.

ارزیابی قابلیت‌های Chalk

همه قابلیت‌های اپلیکیشن Chalk تازه نیستند. کاربران پیش از این برنامه در نرم‌افزار‌های مشابه مایکروسافت مثل اسکایپ و هولولنز این امکانات را تجربه کرده بودند. اما تحقیقات نشان می‌دهد که این اپلیکیشن اولین محصولی می‌باشد که ویژه مشتریان و برای استفاده در موبایل یا تبلت معرفی شده است.

اپلیکیشن Chalk

این قابلیت کاربردی شروع بزرگی برای توسعه‌دهندگان Chalk به شمار می‌رود و مسیری که پیش گرفتند کاملا روشن و پُر از موفقیت خواهد بود. احتمالا با این برنامه طبیعت تعامل ما با کاربران در دنیای فیزیکی و مجازی تغییر پیدا می‌کند.

AR به اندازه کمپانی اپل بزرگ می‌شود!

واقعیت افزوده را هرگز نباید با واقعیت مجازی اشتباه گرفت. این یک سوءبرداشت از واقعیت افزوده است که بخواهیم آن‌را همان واقعیت مجازی‌ بدانیم که ما را درگیر دنیایی کاملا دیجیتالی و غیرواقعی می‌کند.

در واقعیت افزوده فرد اتصالاتش را با دنیای واقعی حفظ می‌کند و هنوز در جهان حقیقی ریشه دارد.

اپلیکیشن Chalk

مسلما همزمان با کارایی گسترده این تکنولوژی درآمدزایی و ارزش این صنعت هم رشد می‌یابد. بر اساس آمار، درآمد حاصل از محصولات نرم‌افزاری و سخت‌افزاری واقعیت افزوده تا پایان امسال به 1.4 میلیارد دلار می‌رسد و پیش‌بینی می‌شود این رقم تا 4 سال آینده تا 96 میلیارد دلار نیز افزایش داشته باشد!

تاثیرگذاری واقعیت افزوده توسط تیم کوک هم تحسین شده است. او اثرگذاری و تحولات حاصل از AR را با تحولات ناشی از ورود اسمارت‌فون‌ها به زندگی بشر یکسان دانسته است.

کوک در مصاحبه خود با نشریه ایندیپندنت گفته است که اسمارت‌فون و تحول آن نه برای یک جمعیت خاص، شهر یا کشور بلکه برای کل دنیا می‌باشد و بدنبال آن واقعیت افزوده هم دقیقا همین‌گونه است.

اپلیکیشن Chalk

البته اینکه این بازار تا چه اندازه رشد می‌کند همه و همه به فاکتور کلیدی محتوا بستگی دارد.

دنیایی از کاربرد در اپلیکیشن Chalk

در این برنامه دنیایی از کارایی و کاربرد وجود دارد؛ خصوصا وقتی که محصول جدیدی را خریداری کرده باشید و دقیقا ندانید باید چطور از آن استفاده کرد.

مثلا اگر ماشین لباسشویی جدیدی خریداری کردید و نحوه کار کردن با آن‎را نمی‌دانید؛ می‌توانید با استفاده از این برنامه شیوه استفاده از محصول را از بقیه بپرسید.

بعنوان مثال دیگران می‌توانند برای نشان دادن تایمر دستگاه بوسیله دایره‌هایی، تایمر را روی تصویر مشخص کنند یا ترتیب فشردن دکمه‌ها را مثل تصویر زیر علامت‌گذاری نمایند تا بخوبی شیوه استفاده از ماشین لباسشویی را یاد بگیرید.

اپلیکیشن Chalk

امنیت و محیط هیجان‌انگیز سه‌بُعدی Chalk

کاربر خیلی راحت می‌تواند از مکالمه تصویری با استفاده از این برنامه بهره‌مند شود و مطمئن باشد که با استفاده از تکنولوژی بصری در این اپلیکیشن تمام حاشیه‌نویسی و علامت‌گذاری‌ها روی تصویر ذخیره‌سازی می‌شوند.

مهم‌تر از آن ذخیره‌سازی اطلاعات توسط این برنامه است. کاربر می‌تواند مطمئن باشد که هیچگونه اطلاعاتی نظیر تصاویری که از اشیا منزل یا محل کار ثبت شده است در این برنامه ذخیره‌سازی نشده و امکان هک شدن آن‌ها خیلی پایین است.

هر چند که اپلیکیشن Chalk نمی‌تواند هنوز رقیب تمام‌عیاری برای اسکایپ و امثال آن به شمار رود اما در حال حاضر تنها و بهترین ابزار برای راهنمایی دیگران از طریق تماس تصویری می‌باشد.

بهتر است مثل یک ابزار موقت برای اوقاتی که نیاز مبرمی به کمک و راهنمایی دیگران دارید روی این برنامه حساب کنید.

اپلیکیشن Chalk

گزینه‌های متفاوت و کاربردی دیگری هم قرار است در آینده نزدیک به این برنامه افزوده شود. مهم‌ترین آن گزینه ذخیره‌سازی ویدیو می‌باشد که واقعا ضروری است.

این گزینه به کاربر امکان مرور راهنمایی دیگران را می‌دهد یا مثلا شرکت‌هایی که از این طریق قصد پشتیبانی محصولات خود را دارند به این وسیله می‌توانند تصویر مربوط به چت تصویری خود را با مشتری، ذخیره‌سازی نمایند.

البته می‌توان از روی ویدیو و بخش‌هایی که نشانه‌گذاری شده‌اند اسکرین‌شات تهیه کرد. این اسکرین شات برای طرف مقابل قابل مشاهده نیست.

اپلیکیشن Chalk

جالب‌تر اینکه کمک‌کننده یا فردی که قرار است راهنمایی‌های لازم را ارائه دهد در آینده نزدیک قادر است کنترل برخی از بخش‌های طرف موبایل مخاطب خود را بدست گرفته و مثلا چراغ قوه موبایل آن را روشن کند تا بتواند دید وسیع و بازتری از سوژه داشته باشد!

گفته می‌شود که در کنار تمام این مزایا، حسگر تشخیصی هم به این برنامه افزوده می‌شود که بوسیله آن خودِ اپلیکیشن Chalk قادر است سوژه را در تصویر مورد آنالیز قرار دهد.

مثلا می‌تواند اطلاعات مربوط به روتر یا هرگونه دستگاهی که قصد عیب‌یابی آن‌را دارید به شما نمایش دهد. تمام این قابلیت‌ها در مجموع شیوه برقراری ارتباط میان انسان‌ها را به شکل ویژه‌ای تحت تاثیر خود قرار داده و بهبود می‌بخشند.

شما چه فکر می‌کنید؟

ایده جالب اپلیکیشن Chalk را چطور ارزیابی می‌کنید؟ نظرات و نقدهای خود را در اینباره با ما در میان بگذارید.

Source: cnet

از دست ندهید!

دانلود اپلیکیشن سفرستان

دانلود اپلیکیشن سفرستان برای علاقه‌مندان به سفر واجب است!

اپلیکیشن سفرستان را می‌توان اپلیکیشنی در کلاس جهانی برای انتخابی هوشمندانه در سفرهای داخلی و خارجی نامید که این

ادامه مطلب...
اپلیکیشن اینستاگرام

آیا این روزها می‌توان اپلیکیشن اینستاگرام را گوگل جدید نامید؟!

این روزها با توسعه تکنولوژی‌ و‌ فناوری، علیرغم رقابت نفسگیری که وجود دارد شرکت‌ها در تلاشند خدمات متمایزی ارائه

ادامه مطلب...
ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت

ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت به همراه فرمت Canvas برای تبلیغات هدفمند

اینستاگرام امروز برای تبلیغ کنندگان چند ویژگی جدید رونمایی کرد و با در اختیار قرار دادن فرمت تبلیغات Canvas برای

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu