following

با محصولات استارتاپ Senosis Health میزان سلامتی خود را با موبایل بسنجید

دسته : کمپانی ها

اپلیکیشن‌هایی که در استارتاپ Senosis Health و در حوزه سلامتی تولید می‌شوند قادر هستند میزان سلامتی هر فرد را بدون نیاز به دستگاه‌های پیشرفته پزشکی یا پرداخت ویزیت، بنسجند.

چه نعمتی است این سلامتی! همین که صبح شاداب از خواب بیدار می‌شویم و می‌دانیم که دوباره می‌توانیم کل جهان را زیر پاهایمان فتح کنیم یعنی جزو آن دسته انسان‌های واقعا سالمی هستیم که با تمام کمبودها به بزرگ‌ترین داراییمان، یعنی سلامتی، می‌بالیم.

موهبت سلامتی فقط مختص ایام جوانی نیست و هرکسی در هر سنی می‌تواند فارغ از دغدغه‌ بیماری‌های مختلف، سالم زندگی کند؛ به شرط اینکه با چک‌آپ پیوسته، چارچشمی مراقب سلامتی خود باشد و برای این مراقبت، حتما لازم نباشد به یک بیماری مبتلا شود تا قدر عافیت را بداند.

استارتاپ Senosis Health

از آنجایی که چک‌آپ دائمی زمان‌بر و هزینه‌بردار است، استارتاپ Senosis Health در یک اقدام متفاوت، محصولات سلامتی را در قالب اپلیکیشن تولید کرده تا هر فرد بتواند با موبایل، اوضاع سلامتی خود را کنترل کند.

Shwetak Patel، مهندس کامپیوتر و الکترونیک فارغ‌التحصیل از دانشگاه واشنگتن و یک کارآفرین نمونه با مدارک معتبر می‌باشد که تاکنون چندین استارتاپ را راه‌اندازی و مدیریت کرده است.

بعد از سال‌ها کسب تجربه در حوزه‌های مختلف حالا توجه Patel به یک مقوله مهم معطوف شده است که اتفاقا تکنولوژی ظرفیت‌های ناتمامی در بهبود آن دارد: سلامتی!

استارتاپ Senosis Health

Shwetak Patel در طول مصاحبه خود نکات جالب زیادی را در ارتباط با این استارتاپ مطرح کرده است که برگزیده آن را در ادامه با شما تقسیم کرده‌ایم.

معرفی استارتاپ Senosis Health

Senosis Health startup

کمپانی‌های زیادی وجود دارند که از مدت‌ها پیش تمرکز خود را روی تولید برنامه‌های سلامتی گذاشته‌اند. بیش‌تر این برنامه‌ها مثل اپلیکیشن سلامتی مایکروسافت بر مبنای داده و دیتا کار می‌کنند و مثلا اطلاعات مربوط به فعالیت پیاده‌روی و درصد چربی‌سوزی حاصل از آن‌را به کاربر نمایش می‌دهند.

اما اپلیکیشن‌های کم‌تری وجود دارند که مثلا بتوانند بصورت دقیق فشار خون را اندازه‌گیری کرده و سایر علائم حیاتی را با مقادیر استاندارشان مقایسه و ریسک ابتلا به آن بیماری را نشان دهند.

استارتاپ Senosis Health

Patel از آن دسته کارآفرینان خلاقی است که همیشه دوست داشته مهارت خود را در برنامه‌نویسی و کامپیوتر طوری به کار گیرد که در زندگی مردم دنیا اثر مثبت داشته باشد.

در دنیای امروز فضای پُرچالش خیلی بزرگی به نام سلامت وجود دارد که واقعا میدان بزرگی برای نقش‌آفرینی افرادی مثل Patel می‌باشد.

دسترسی به خدمات سلامت ساده‌تر می‌شود

برای استفاده از خدمات درمانی نمی‌توان قدم از قدم برداشت مگر اینکه مبلغی را برای ساعت‌ها معطلی و حضور فیزیکی در مراکز درمانی بپردازید.

کاری که Patel و محققین تیم استارتاپ Senosis Health انجام دادند تلاش برای پیدا کردن راهی ساده‌تر جهت دسترسی به مراکز سلامت بوده است.

Patel ایده راه‌اندازی این استارتاپ را اینگونه توصیف می‌کند:

برای شروع این استارتاپ چند علامت سوال بزرگ وجود داشت که باید آن‌را برطرف می‌کردیم. اینکه چطور می‌توان از سنسورهای پیش‌فرض موجود در تمام گوشی‌ها برای کاربرد پزشکی و سلامت استفاده کرد.

استارتاپ Senosis Health

اینکه چطور ممکن است از دوربین، میکروفون، ژیروسکوپ و شتاب‌سنج گوشی طوری استفاده کرد که قبلا هرگز مردم با آن آشنا نبودند.

معرفی محصولات استارتاپ Senosis Health

یکی از اپلیکیشن‌های موفق این تیم برنامه BPSense بود. BPSense قادر است با استفاده از دوربین و فلاش آن در گوشی‌های هوشمند، فشار خون را بسنجد.

برنامه HemaApp اپلیکیشن دیگری می‌باشد که با الهام از محصول قبلی و دقیقا همان امکانات پیش‌فرض یعنی فلاش و دوربین گوشی می‌تواند ضربان موجود در نوک انگشت هر فرد را اندازه‌گیری نماید.

استارتاپ Senosis Health

در این برنامه‌ها سنسور‌های گوشی اطلاعات را از این نقاط جمع‌آوری می‌کنند و تحلیل می‌کنند. مثلا با استفاده از دیتایی که توسط BPSense جمع‌آوری می‌شود، میزان هموگلوبین خود شما مشخص می‌شود.

هموگلوبین پروتئینی موثر در تنفس است و شمارش آن به تشخیص بسیاری از بیماری‌ها نظیر کم‌خونی یا انواع سرطان کمک می‌کند. این در حالی است که شمارش عادی هموگلوبین نیاز به نمونه‌گیری و آزمایش‌های کلینیکی دارد.

استارتاپ Senosis Health

با محصولات Senosis Health کمک درمان خود باشید

مثل همه اپلیکیشن‌هایی که برای سلامتی تولید می‌شوند برنامه‌هایی مثل HemaApp نیز نمی‌توانند ابزار تشخیصی دقیق برای سرطان یا کم‌خونی باشند و قطعا برای تشخیص اساسی نیاز به پزشک و آزمایش‌های جدی داریم.

اما این برنامه‌ها می‌توانند مثل یک کمک درمان، زمانی را که فرد واقعا نیاز به تشخیص یک متخصص دارد به او اعلام کنند. با این کار نیازی به مراجعات مکرر به پزشک نیست و مجبور نیستیم متحمل هزینه‌های درمانی بیهوده مگر تا زمانیکه مشکل جدی وجود داشته باشد، شویم.

استارتاپ Senosis Health

یادگیری ماشینی در محصولات Senosis Health

SpiroSmart اپلیکیشن دیگری است که در آن از یادگیری ماشینی جهت اندازه‌گیری ظرفیت شُش‌های یک فرد استفاده شده است. این سنجش به پیش‌بینی احتمال ابتلا به بیماری‌های تنفسی نظیر آسم کمک می‌کند.

برای استفاده از این برنامه کافی است کاربر مقداری در میکروفون گوشی بدمد. طولی نمی‎کشد که اپلیکیشن از طریق پردازش اطلاعات صوتی وارد شده توسط کاربر، کیفیت دم را اندازه‌گیری می‌کند.

استارتاپ Senosis Health

بررسی‌های کلینیکال و بالینی صورت گرفته روی این اپلیکیشن نشان داده که دقت آن به اندازه تست عملکرد ریه بالا است. خرید دستگاه اسپیرومتر به خودی خود نزدیک به 10 هزار دلار هزینه دارد و این در حالی است که SpiroSmart کار اسپیرومتر را خیلی ساده ولی رایگان انجام می‌دهد!

علت‌یابی سرفه‌ها با CoughSense

CoughSense یکی دیگر از اپلیکیشن‌های جالب ساخته شده توسط استارتاپ Senosis Health می‌باشد که بصورت خودکار، دفعات و کیفیت سرفه‌هایی که در طول مکالمه با تلفن توسط دستگاه موبایل شنود می‌شود را ارزیابی می‌کند. این ارزیابی به سنجش شیوع بیماری‌ها و تشخیص پیشرفت آن در بدن هر شخص کمک می‌کند.

اهداف پنهان استارتاپ Senosis Health

حال که استفاده از موبایل همه‌گیر شده و بازار اپلیکیشن‌های موبایل هم روز به روز بهتر می‌شود، فرصت خوبی است تا در تولید اپلیکیشن‌ها دقیقا آن افرادی را در نظر بگیریم که در ناشناخته‌ترین مناطق دنیا دسترسی به مراکز درمانی برای آن‌ها امکان‌ناپذیر یا دشوار است. همین موضوع از اهداف راه‌اندازی استارتاپ Senosis Health بوده است.

استارتاپ Senosis Health

این استارتاپ و استارتاپ‌های مشابه بیش‌تر در کشور‌های محروم و البته کشور‌هایی نظیر ایالات متحده کاربرد دارند که هزینه‌های درمانی در آن‌ها بسیار بالا است.

این رویکرد انقلابی بسرعت در کشورهای مختلف دنیا پیش می‌رود و Shwetak Patel قصد دارد با مدیران کمپانی‌های درمانی و غذایی هم برای استفاده از اپلیکیشن مذاکره کند.

هرچندکه قانع کردن شرکت‌های مختلف و حتی مراکز درمانی برای همکاری جهت توسعه این اپلیکیشن‌ها دشوار است اما قطعا اگر کارکرد این اپلیکیشن یا مجموعه کُد‌های معجزه‌آسا برای آن‌ها مشخص شود، مشتاقانه همکاری خود را جهت تولید این دسته از اپلیکیشن‌ها اعلام می‌کنند.

استارتاپ Senosis Health

سخن آخر:

یکی از هزینه‌هایی که همه ساله افزایش ثابتی دارد نرخ خدمات درمانی است و هر حرکت در این عرضه نه فقط یک نوآوری بلکه بمنزله گامی موثر برای حفظ سلامتی مردم و راحتی آن‌ها خواهد بود.

شما چه فکر می‌کنید؟

کارایی برنامه‌هایی که توسط استارتاپ Senosis Health تولید شده‌اند را چگونه ارزیابی می‌کنید؟ به نظر شما استفاده از چنین برنامه‌هایی برای تشخیص بیماری‌ها تا چه حد منطقی به نظر می‌رسد؟ دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

Source: geekwire

از دست ندهید!

دانلود اپلیکیشن سفرستان

دانلود اپلیکیشن سفرستان برای علاقه‌مندان به سفر واجب است!

اپلیکیشن سفرستان را می‌توان اپلیکیشنی در کلاس جهانی برای انتخابی هوشمندانه در سفرهای داخلی و خارجی نامید که این

ادامه مطلب...
اپلیکیشن اینستاگرام

آیا این روزها می‌توان اپلیکیشن اینستاگرام را گوگل جدید نامید؟!

این روزها با توسعه تکنولوژی‌ و‌ فناوری، علیرغم رقابت نفسگیری که وجود دارد شرکت‌ها در تلاشند خدمات متمایزی ارائه

ادامه مطلب...
ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت

ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت به همراه فرمت Canvas برای تبلیغات هدفمند

اینستاگرام امروز برای تبلیغ کنندگان چند ویژگی جدید رونمایی کرد و با در اختیار قرار دادن فرمت تبلیغات Canvas برای

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu