crash club

چگونه مشکل کار با گوشی در نور خورشید را حل کنیم؟

دسته : آموزش
مشکل کار با گوشی در نور خورشید

خورشید این روزها با شدت می‌تابد و زمان جولان دادن عینک‌های آفتابی فرا رسیده است اما با وجود این نور شدید و حضور عینک آفتابی، چگونه با گوشی خود کار می‌کنید؟ مشکل کار با گوشی در نور خورشید و ندیدن صفحه نمایش، مشکل این روزهای خیلی از ما است.

علت مشکل کار با گوشی در نور خورشید چیست؟

مشکل کار با گوشی در نور خورشید و بطور کلی فضای بیرون، صرفا به گوشی شما مربوط نمی‌شود و همان عینک آفتابی که به چشم دارید و نور را پلاریزه می‌کند هم، تاثیر زیادی در شدت گرفتن این معضل جدی دارد!

لنزهای پلاریزه در عینک‌های آفتابی به دلیل کاهش نور تابیده و منعکس شده از سطوح، محبوب هستند. این لنزها به دلیل جلوگیری از خسته شدن چشم برای اسکی‌بازان و رانندگان بسیار کاربردی هستند و در عینک‌های آفتابی با کیفیت بالا استفاده می‌شوند.

مشکل کار با گوشی در نور خورشید

با این حال، خود صفحه نمایش ال‌سی‌دی نیز دارای فیلترهای پلاریزه کردن است و قرار گرفتن صفحه نمایش و عینک آفتابی در کنار هم باعث بروز مشکل کار کردن با گوشی در نور خورشید می‌شود.

در بعضی موارد هم همه چیز را بر روی گوشی کمرنگ، بنفش و یا گاهی رنگ پریده می‌بینید. این موضوع در گوشی‌های مختلف حالت‌های متفاوتی دارد.

با گرفتن عینک‌های آفتابی پلاریزه در فضای باز و در مقابل گوشی، تبلت یا لب تاپ و تکان دادن عینک می‌توانید این موضوع را امتحان کنید. گاهی صفحه نمایش بطور کلی سیاه می‌شود و قابل مشاهده نیست. برای مثال مک بوک ایر در زاویه 45 درجه کاملا سیاه می‌شود.

مشکل کار با گوشی در نور خورشید

تلویزیون‌های بزرگ هم وقتی در حالت دراز کشیده یا جهت عمودی با استفاده از عینک آفتابی تماشا می‌شوند هم، دارای همین مشکل هستند.

این مشکل برای گوشی‌های هوشمند بزرگتر است، زیرا این دستگاه‌ها برای کار در سه حالت عمودی، افقی و متمایل به کج طراحی شده‌اند و در مواقع عکس گرفتن هر سه جهت استفاده می‌شوند.

کار با کدام گوشی‌ها در فضای بیرون دشوارتر است؟

متاسفانه صفحه نمایش بعضی از گوشی‌های حال حاضر از جمله اچ تی سی U11 به هنگام مشاهده با عینک‌های پلاریزه در حالت افقی کاملا تاریک می‌شوند، این زاویه دقیقا در عکاسی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

مشکل کار با گوشی در نور خورشید

در چنین شرایطی می‌توانید سَر خود را کج کنید یا با چرخاندن گوشی، زاویه مناسب را پیدا کنید اما به هر حال کار با گوشی در چنین شرایطی دشوار خواهد بود.

بعضی از گوشی‌های سونی هم به این مشکل دچار هستند، صفحه نمایش اکسپریا Z3 وقتی در حالت چشم‌انداز باشد کاملا سیاه می‌شود.

کار کردن با گلکسی S8 در نور خورشید راحت‌تر از کار کردن با آیفون 7 است، هر دو گوشی در هر دو جهت عمودی و افقی قابل مشاهده هستند، گاهی اوقات تاریک و روشن می‌شوند اما کاملا سیاه نمی‌شوند.

توجه داشته باشید که فقط پلاریزاسیون باعث ایجاد این مشکل در روزهای آفتابی نمی‌شود. صفحه نمایش خودِ گوشی هم باید قدرت نمایش در شرایط نور شدید را داشته باشد.

مشکل کار با گوشی در نور خورشید

بنابراین به خاطر داشته باشید قبل از رفتن به فضای بیرون، نور صفحه نمایش را افزایش دهید. برای مثال گوشی گلکسی S8 در شرایط نور زیاد تا جای ممکن امکان افزایش روشنایی صفحه نمایش را دارد.

راه حل نهایی چیست؟

به هر حال اگر گوشی در حالت power saving باشد این امکان وجود نخواهد داشت. معمول نخستین هدف ذخیره نیرو در گوشی، کاهش روشنایی صفحه نمایش است و در چنین حالتی نیز به شدت از افزایش نور صفحه جلوگیری می‌شود.

این یعنی اگر در فضای بیرون باشید و گوشی هم در حالت ذخیره نیرو باشد با یک شرایط باخت-باخت روبه‌رو خواهید شد.

نتیجه‌گیری اخلاقی داستان مشکل کار با گوشی در نور خورشید این است که همچنان برای حل این معضل راهکار مفیدی ارائه نشده است اما اگر قصد دارد در فضای بیرون با گوشی مورد علاقه خود کار کنید از خیر عینک‌های آفتابی پلاریزه بگذرید.

مشکل کار با گوشی در نور خورشید

بیشتر عینک‌های ری‌بن پلاریزه نیستند مگر اینکه مدلی با لنزهای پلاریزه را بخرید. عینک‌های خلبانی هم علاوه بر اینکه با ظاهری جذاب طراحی شده‌اند، قابلیت مشاهده ابزارهای موجود در کابین خلبان را فراهم می‌کنند.

ابزارهای موجود در کابین دارای فیلترهای پلاریزه هستند، بنابراین عینک خلبانی نیازی به این خاصیت ندارد. اگر آیفون دارید عینک خلبانی ری‌بن خود را با آن همراه کنید تا مشکل چندانی نداشته باشید.

به نظر شما مشکل کار با گوشی در نور خورشید چگونه حل خواهد شد؟

Source: pocket-lint

از دست ندهید!

دانلود اپلیکیشن سفرستان

دانلود اپلیکیشن سفرستان برای علاقه‌مندان به سفر واجب است!

اپلیکیشن سفرستان را می‌توان اپلیکیشنی در کلاس جهانی برای انتخابی هوشمندانه در سفرهای داخلی و خارجی نامید که این

ادامه مطلب...
اپلیکیشن اینستاگرام

آیا این روزها می‌توان اپلیکیشن اینستاگرام را گوگل جدید نامید؟!

این روزها با توسعه تکنولوژی‌ و‌ فناوری، علیرغم رقابت نفسگیری که وجود دارد شرکت‌ها در تلاشند خدمات متمایزی ارائه

ادامه مطلب...
ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت

ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت به همراه فرمت Canvas برای تبلیغات هدفمند

اینستاگرام امروز برای تبلیغ کنندگان چند ویژگی جدید رونمایی کرد و با در اختیار قرار دادن فرمت تبلیغات Canvas برای

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu