crash club

بازار اپلیکیشن‌ها تا چهار سال آینده رشد خیره کننده 6 تریلیون دلاری خواهد داشت!

دسته : کسب و کار
بازار اپلیکیشن‌ها

به نظر می‌رسد همچنان باید منتظر رونق بیشتر بازار اپلیکیشن‌ها باشیم. طبق گزارش جدیدی از App Annie، اقتصاد جهانی اپلیکیشن تا چهار سال آینده چهار برابر رشد خواهد داشت.

این رقم شامل تبلیغات، مبادلات درون اپلیکیشنی و اشکال دیگر تجارت موبایل از قبیل فروش خودِ اپلیکیشن‌ها می‌شود.

رشد چهار برابری بازار اپلیکیشن‌ها تا سال 2021

در گزارش App Annie، رشد عظیم بازار اپلیکیشن جهانی پیش‌بینی شده است که در نتیجه دسترسی بیشتر مردم جهان به گوشی‌های هوشمند و افزایش استفاده از اپلیکیشن‌ها رخ خواهد داد.

به گفته این کمپانی تحقیقاتی، بازار فعلی 1.3 تریلیون دلاری اپلیکیشن‌ها تا سال 2021 تا 6.3 تریلیون دلار رشد خواهد داشت.

محققان پیش‌بینی می‌کنند تعداد کاربران اپلیکیشن در سراسر جهان به 6.5 میلیارد نفر خواهد رسید. این رشد به معنای روانه شدن پول بیشتر از سوی هر کاربر به بازار اپلیکیشن‌ها و ایجاد فرصت‌های تجاری بیشتر است.

طبق برآوردهای App Annie، کاربران موبایل در حال حاضر سالیانه بطور متوسط 379 دلار در بازار اپلیکیشن‌ها صرف می‌کنند (در این برآورد ارزش پولی توجه به تبلیغات نیز در نظر گرفته شده است) و این رقم تا سال 2021 به رقم 1008 دلار خواهد رسید.

بازار اپلیکیشن‌ها

احتمالا علت افزایش پرداخت‌ها در بازار اپلیکیشن‌ها این است که تا سال 2021 میزان زمان صرف شده برای اپلیکیشن‌ها به 3.5 تریلیون ساعت خواهد رسید.

بیشترین رشد بازار اپلیکیشن‌ها مربوط به خریدهای آنلاین و تجارت‌های درون اپلیکیشنی

اگرچه خریدهای آنلاین از طریق اپلیکیشن‌های موبایل بسرعت در حال رشد است و کارشناسان سالها است در مورد انقلاب تجاری اسمارتفون‌ها صحبت می‌کنند اما مردم همچنان تمایل دارند حجم عظیمی از خریدهای آنلاین خود را از طریق رایانه انجام دهند.

اما به نظر می‌رسد با نوآوری‌های کمپانی‌های مختلف در زمینه تبدیل صفحه نمایش‌های کوچک لمسی به یک پلتفرم خرید، بتازگی این حقیقت نیز در حال تغییر است و مشتریان به این اطمینان رسیده‌اند که پول آنها بر روی گوشی هم امن خواهد بود.

با ادغام شدن پرداخت‌های موبایلی در اپلیکیشن‌ها و استفاده از این شیوه توسط مشتریان، خرده فروشان، کرایه تاکسی، خرید خواروبار، در سفر و موارد دیگر، صنایع مختلفی به این حوزه وارد خواهند شد یا کنار گذاشته می‌شوند. بدون شک تجارت از طریق اپلیکیشن‌ها سهم عمده‌ای از این ارقام را به خود اختصاص می‌دهد.

برای مثال مشتریان چینی سه برابر بیشتر از مشتریان آمریکایی تمایل به خرید غذا و خواروبار از طریق گوشی و تا دو برابر بیشتر تمایل به انتقال پول از طریق اپلیکیشن‌ها دارند. چینی‌ها بیشتر درآمد قابل عرضه خود را از طریق اپلیکیشن‌های موبایل خرج می‌کنند.

بازار اپلیکیشن‌ها

تبلیغات نقش مهمی در رشد عظیم بازار اپلیکیشن‌ها خواهد داشت چراکه بیشتر کمپانی‌‌های تکنولوژی بدنبال یافتن شیوه‌های موثرتر و کمتر آزار دهنده‌تر برای ارائه فرمت‌های تبلیغاتی دقیق و هدفمندتر هستند.

فراتر از این بخش‌ها با رشد بازار اپلیکیشن‌ها صنایع جدیدی وارد این میدان خواهند شد. سلامتی یکی از موضوعاتی است که پتانسیل رشد زیادی دارد.

انتظار می‌رود این رشد به سمت بازارهای در حال توسعه‌ای که اغلب در آنها از فناوری‌های گوشی‌های موبایل در مقیاس وسیع استفاده می‌شود حرکت می‌کند، زیرا زیرساخت‌ها به اندازه‌ کافی ثابت نیستند که بتوانند پاسخگو باشند.

زمان و پول بیشتری صرف اپلیکیشن‌های موبایل خواهیم کرد

شرکت تحقیقاتی App Annie با استفاده از الگوریتم خاصی برای بررسی بازار اپلیکیشن‌ها، بیش از 30000 داده را از منابع اقتصادی خاص، مطالعات جمعیت شناسی، رفتاری و فناوری مورد بررسی قرار داده است.

بازار اپلیکیشن‌ها

در این بررسی‌ها نحوه استفاده از اپلیکیشن‌های موبایل به چند دسته تقسیم شد:

  •  استفاده از اپلیکیشن‌ها برای سفر در بعضی از کشورها تا 75 درصد افزایش داشته است.
  • بازی یکی از مهمترین دسته‌ها بود که مخصوصا در ژاپن و کره رشد قابل ملاحظه‌ای داشته است و کاربران تا 3 ساعت در روز را صرف انجام بازی‌های موبایل می‌کنند.

بازی‌ها در استورهای مختلف همچنان درآمد زیادی خواهند داشت و رقم درآمدی 50 میلیارد دلاری آنها در سال 2016 به 105 میلیارد دلار در سال 2021 خواهد رسید.

  • اپلیکیشن‌های دیگری همچون اپلیکیشن‌های ویدئویی، موسیقی، دوستیابی، آموزش و افزایش بهره‌وری نیز که در سال 2016 در حدود 11.5 میلیارد دلار درآمده داشته‌اند در سال 2021 یک درآمد 34 میلیارد دلاری را تجربه خواهند کرد.

تجارت موبایل بزرگترین محرک رشد اقتصاد اپلیکیشنی

میزان هزینه مصرفی کاربران نیز در استورهای اپلیکیشن رشد خواهد کرد و با افزایش 18 درصدی به 139 میلیارد دلار در سال 2021 خواهد رسید.

در طول این زمان، اپ استور با رشد 60 میلیون دلاری همچنان پیشتاز خواهد بود. با این وجود، گوگل پلی در ترکیب با بازار اندروید شخص ثالث و به لطف چین خواهد توانست فاصله خود را با اپ استور کم کند.

بازار اپلیکیشن‌ها

تجارت موبایل به تنهایی یکی از بزرگترین محرک‌های رشد اقتصاد اپلیکیشن بوده است. تجارت موبایل از 344 دلار به ازای هر کاربر به 946 دلار در سال 2021 خواهد رسید.

آسیا سریع‌ترین رشد را خواهد داشت و به درآمد 3.2 تریلیون دلار در سال 2021 خواهد رسید، آمریکا در رتبه بعدی با 1.7 تریلیون دلار قرار می‌گیرد و سپس اروپا، خاورمیانه و آفریقا (EMEA) قرار دارند که به رقم درآمد سالیانه 1.0 تریلیون دلار خواهند رسید.

بازار اپلیکیشن‌ها

از دیگر آمار قابل توجه مربوط به آمریکا است که از نظر تولید اپلیکیشن در سال 2016 پیشگام بوده است. آمریکا بیش از 24 درصد سهم کلی تولید اپلیکیشن‌ها را به خود اختصاص داده است، چین با سهم 15 درصدی خود در رتبه دوم قرار دارد، ژاپن 9 درصد، آلمان 7 درصد و کره جنوبی 6 درصد در ساخت اپلیکیشن‌ها سهم داشته‌اند.

بنابراین در آینده‌ای نزدیک پول و زمان بیشتری در دنیای اپلیکیشن‌ها صرف خواهیم کرد. برنامه شما برای حضور در این بازار پُررونق چیست؟

Source: mashable

از دست ندهید!

دانلود اپلیکیشن سفرستان

دانلود اپلیکیشن سفرستان برای علاقه‌مندان به سفر واجب است!

اپلیکیشن سفرستان را می‌توان اپلیکیشنی در کلاس جهانی برای انتخابی هوشمندانه در سفرهای داخلی و خارجی نامید که این

ادامه مطلب...
اپلیکیشن اینستاگرام

آیا این روزها می‌توان اپلیکیشن اینستاگرام را گوگل جدید نامید؟!

این روزها با توسعه تکنولوژی‌ و‌ فناوری، علیرغم رقابت نفسگیری که وجود دارد شرکت‌ها در تلاشند خدمات متمایزی ارائه

ادامه مطلب...
ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت

ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت به همراه فرمت Canvas برای تبلیغات هدفمند

اینستاگرام امروز برای تبلیغ کنندگان چند ویژگی جدید رونمایی کرد و با در اختیار قرار دادن فرمت تبلیغات Canvas برای

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu