following

قابلیت Sticky در پریسما، ره‌آورد جدید این برنامه برای ساخت استیکر با عکس سلفی

دسته : اپلیکیشن
قابلیت Sticky

اینبار در یک بروزرسانی جدید از سازندگان اپلیکیشن معروف Prisma، شاهد افزوده شدن امکان جدیدی هستیم که با استفاده از آن کاربران می‌توانند یکی از آن میلیون‌ها سلفی موجود در گوشی هوشمندشان را به یک استیکر ثابت یا متحرک تبدیل کنند. قابلیت Sticky نام این امکان جدید است که با نام اپلیکیشن Sticky AI در دسترس قرار دارد.

بی‌شمار عکسی که با فیلترهای پیچیده هوش مصنوعی و شبکه عصبی ویرایش شده‌اند، تصاویری که به نظر توسط پیکاسوی دومی در تاریخ بشر طراحی شده بودند و همه را در شبکه‌های اجتماعی انگشت به دهان گذاشتند و سوژه‌های معمولی روزمره که با استایل‌های منحصر به فرد، تاریخ‌ساز شده‌اند؛ همه و همه باعث شدند تا کار، از تعریف و تمجید اپلیکیشن پریسما بگذرد.

قابلیت Sticky

پریسمای مشهور اکنون یک پدیده غیرزمینی است که با وجود حدود یک سالی که از انتشارش می‌گذرد؛ هنوزهم در قُله موفقیت قرار دارد.

با این اوصاف، جای تعجبی باقی نمی‌ماند که چنین اپلیکیشنی با این نرخ دانلود و این درجه از نوآوری، با امکانات جدیدتری نظیر قابلیت Sticky به فکر اوج گرفتنِ وحشتناک باشد!

طبق معمول این امکان زودتر از اندروید در قالب اپلیکیشن Sticky AI هم‌اکنون برای کاربران iOS قابل استفاده است؛ اما کاربران اندروید باید یکی دو هفته برای استفاده از ره‌آورد جدید پریسما برای ساخت استیکر با عکس سلفی، چشم انتظار بمانند.

این شما و این بررسی جزئیات قابلیت Sticky برای استفاده هرچه بیش‌تر از اپلیکیشن کاربردی پریسما!

قابلیت Sticky

بررسی قابلیت Sticky در آپدیت جدید اپلیکیشن پریسما

Prisma’s fun selfie sticker maker called Sticky

درحالیکه سال گذشته این اپلیکیشن، ویروس‌وار مجبوبیتش افزایش پیدا کرد و آپدیت اپلیکیشن پریسما و اضافه شدن فیلتر استور با بیش از 20 سبک مختلف باعث شد تا تعداد دانلود این برنامه از مرز 70 میلیون در ماه بگذرد؛ کمپانی‌‌های زیادی تلاش کردند تا فیلتر خاص این برنامه را کُپی و در محصولات خود بگنجاننند.

مثلا فیسبوک به بهانه افزایش امکانات و قابلیت‌های جذاب برای کاربران خود، نمونه‌های مشابه این فیلتر را به اپلیکیشن خود اضافه نمود.

اما بخوبی می‌دانیم خصوصا در دنیای غرب که کار و زندگی مردم بشدت با شبکه‌های اجتماعی گِره خورده است؛ کُپی‌برداری و افزودن فیلترهای مشابه با اپلیکیشن Prisma دشوار است.

قابلیت Sticky

Aram Airapetyan، یکی از سازندگان این برنامه در گزارشی از وضعیت فعلی محصول خود گفته که آمار مخاطبان پریسما در شش ماه گذشته ثابت بوده است. ثباتی به اندازه 10 میلیون کاربر فعال در ماه!

البته این رقم در برابر 2 میلیارد کاربر فعال ماهانه فیسبوک که آمارشان قطعا از تعداد کاربران ماهانه واتس اپ و اینستاگرام بیش‌تر است؛ چندان چشمگیر نیست. بنابراین منطقی است پریسما به فکر ارائه امکانات جدیدی نظیر قابلیت Sticky به کاربران خود باشد.

معرفی قابلیت Sticky

پروژه جدید پریسما که اتفاقا بازهم با تکیه بر شبکه عصبی کار می‌کند؛ تولید استیکرهای جذاب با استفاده از سلفی‌هایی است که هر کاربر از خود می‌گیرد.

خوبی این استیکرها این است که مثلا مثل استیکرهای تلگرام، انحصاری نیستند و کاربر قادر است در پیامرسان‌های مختلفی نظیر واتس اپ، ویچت و خودِ تلگرام از آن‌ها استفاده کند.

قابلیت Sticky

تکنولوژی بکار برده شده در Sticky

تکنولوژی هسته‌ای قابلیت Sticky بر مبنای بُرش و فشرده‌سازی خودکار تصاویر سلفی‌ای است که شما با هرنوع پس‌زمینه‌ای ثبت می‌کنید.

این پس‌زمینه توسط پریسما بخوبی با استانداردهای لازم برای به اشتراک‌گذاری استیکرها هماهنگ شده و از یک سلفی ساده، تغییر کاربری می‌دهد.

Airapetyan در اینباره می‌گوید: ما برای قابلیت Sticky از شبکه عصبی استفاده کردیم تا بتوانیم عناصر مختلف را در عکس، ویدیو و حتی ویدیو‌های زنده تشخیص دهیم.

بصورت پایه این تکنولوژی بدنبال چهره افراد در عکس می‌گردد و این همان نیازی است که بدنبال رفع آن با استفاده از این فناوری بودیم.

بعد از کشف چهره فرد، باقی تصویر بُرش داده می‌شود و استیکر برای به اشتراک‌گذاری آماده خواهد شد. در واقع تکنولوژی پیچیده‌ای پُشت ظاهر ساده تجربه جدید کاربران از قابلیت Sticky وجود دارد.

قابلیت Sticky

با قابلیت جدید پریسما، خودِ شما هم می‌توانید با استفاده از ابزارهای موجود در برنامه، پس‌زمینه را برش دهید. (با اینکه نیازی به ویرایش تصویر نیست) در صورت نیاز و برای اینکه استیکر جلوه بهتری پیدا کند و فانتزی‌تر به نظر برسد، می‌توانید حاشیه اطراف سلفی را سفید کنید.

گفته می‌شود قرار است برای ویرایش سلفی و مثلا حذف پس‌زمینه و افزودن افکت‌های خاص، امکانات بیش‌تری در آینده به پریسما اضافه شود. مثلا امکان زیرنظر گرفتن همان بخشی که دلخواهِ کاربر است و نه فقط چهره‌ها.

قابلیت Sticky در مراحل ابتدایی بسر می‌برد

منصفانه است اگر بگوییم امکان جدید پریسما هنوز اول راه است و دقت و کاربرد آن ابتدایی می‌باشد. تست اولیه این امکان، مشکلاتی مثل تداخل رنگ‌ها یا عدم برقراری تعادل در روشنایی تصویر و در نتیجه ایجاد استیکرهای تیره یا زیادی روشن و… را در استفاده از قابلیت Sticky نشان داده است. با اینحال بازهم می‌توان با وجود این خطاها، نتایج منطقی و قابل قبولی از این برنامه بدست آورد.

گفتنی است تمام مراحل پردازش تصاویر و ساخت نهایی استیکر، در گوشی هوشمند شما انجام شده و نیازی به استفاده از ابزارهای آنلاین نیست.

قابلیت Sticky

بررسی امکانات دیگر Sticky

قابلیت Sticky تنها بخشی از پریسما است. بنابراین شما می‌توانید با همان استایل سیاه و سفید، رنگی و احتمالا کارتونی یا طنز که قرار است بزودی به برنامه اضافه شود، تصاویر خود را ویرایش کنید، سپس آن‌را با استفاده از ضربه روی صفحه، بُرش و برای ساخت استیکر، آماده نمایید.

بخش دیگری از امکانات مربوط به Sticky، حالت اضافه کردن متن به استیکر است. به این ترتیب می‌توانید حالات و مقصود خود را از ساخت استیکر با اضافه کردن متن موردنظرتان بهتر به مخاطب منتقل کنید.

لازم است بدانید استیکرهای ساخته شده فعلا با همان فرمت رایج تصاویر، امکان ذخیره‌سازی و به اشتراک‌گذاری را دارند و فرمت استیکر ندارند.

با مذاکرات سازندگان پریسما با مدیران ویچت و تلگرام قرار است بزودی این پیامرسان‌ها از استیکرهایی با این فرمت نیز پشتیبانی کنند.

قابلیت Sticky

استیکرهایی که با استفاده از قابلیت Sticky ساخته می‌شوند قابل ویرایش هستند و بعنوان مجموعه‌ای درون خودِ اپلیکیشن ذخیره‌سازی می‌شوند.

ساخت استیکرهای متحرک یا انیمیشن

در پریسما علاوه بر ساخت استیکرهای معمولی ثابت می‌توانید استیکرهای متحرکی از حالات خود در هر لحظه بسازید. بدین منظور بجای اینکه روی صفحه و تصویر سلفی خود جهت ویرایش ضربه بزنید؛ باید دکمه مربوط به دوربین را انتخاب کنید و آن‌را نگه دارید تا همزمان از حالات چهره شما فیلمبرداری شود.

حالا نوبت اپلیکیشن است تا با فریم‌های مختلفی که دارد، فیلم کوتاه شما را پردازش کرده و بصورت استیکر متحرک، آن‌را نهایی کند.

قابلیت Sticky

استیکرهای متحرکی که می‌سازید در اپلیکیشن واتس اپ با فرمت GIF نمایش داده می‌شوند. Airapetyan درباره فرمت استیکرها و مشکلاتی که ممکن است در به اشتراک‌گذاری و نمایششان در برنامه‌های مختلف رخ دهد، می‌گوید:

در حال حاضر همه برنامه‌ها API لازم را جهت نمایش استیکرهای محلی درون خود گوشی ندارند. به همین دلیل است که مثلا استیکرهای ثابت با فرمت تصویر در واتس اپ دیده می‌شوند اما آندسته که متحرک هستند، فرمت GIF دارند.

قابلیت Sticky؛ ناکامل اما پُرطرفدار

نواقص زیادی در تکنولوژی بُرش خودکار تصاویر اپلیکیشن پریسما وجود دارد اما خب هنوز هم فرصت زیادی برای بهبود آن وجود دارد. Sticky کامل نیست اما کاربران زیادی از آن استفاده می‌کنند.

بزودی قرار است این قابلیت ناکامل تکمیل گردد و مثلا هر کاربر بتواند به جای استفاده از سلفی‌های تکنفره؛ بهمراه حیوان خانگی خود یک استیکر زیبا بسازد.

قابلیت Sticky

سخن آخر:

پریسما، قهرمانی که بدون بازاریابی چارت را در هم شکسته است، کاملا رایگان در اختیار کاربران می‌باشد و تیم سازنده هم فعلا بدنبال کسب درآمد بابت استفاده از قابلیت Sticky نیست.

قطعا ساخت استیکر و امکاناتی مشابه که بیش‌تر حالت سرگرمی دارند در بازاریابی محصول و تشویق کاربران به استفاده مجدد از آن اثرگذار می‌باشند.

نظراتتان را بنویسید!

دیدگاه شما چیست؟ نظرتان درباره ره‌آورد جدید این اپلیکیشن دوست‌داشتنی چیست؟ ما را در جریان نظرات خود قرار دهید!

شما می‌توانید اپلیکیشن Sticky AI محصول پریسما را فعلا برای iOS از طریق لینک‌ زیر دانلود نمایید:

Source: techcrunch

از دست ندهید!

دانلود اپلیکیشن سفرستان

دانلود اپلیکیشن سفرستان برای علاقه‌مندان به سفر واجب است!

اپلیکیشن سفرستان را می‌توان اپلیکیشنی در کلاس جهانی برای انتخابی هوشمندانه در سفرهای داخلی و خارجی نامید که این

ادامه مطلب...
اپلیکیشن اینستاگرام

آیا این روزها می‌توان اپلیکیشن اینستاگرام را گوگل جدید نامید؟!

این روزها با توسعه تکنولوژی‌ و‌ فناوری، علیرغم رقابت نفسگیری که وجود دارد شرکت‌ها در تلاشند خدمات متمایزی ارائه

ادامه مطلب...
ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت

ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت به همراه فرمت Canvas برای تبلیغات هدفمند

اینستاگرام امروز برای تبلیغ کنندگان چند ویژگی جدید رونمایی کرد و با در اختیار قرار دادن فرمت تبلیغات Canvas برای

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu