crash club

تاثیرات آینده طراحی مجدد اپ استور و تغییر چهره آن بر صنعت بازی

دسته : مصاحبه
طراحی مجدد اپ استور

در مصاحبه پیش‌رو شاید بهتر بتوان لزوم پرداختن به ظواهر را با تحلیل تصمیم کمپانی اپل برای تغییر چهره، طراحی مجدد اپ استور و تاثیری که روی فروش اپلیکیشن‌های مختلف از جمله تولیدات صنعت بازی می‌گذارد، تحلیل کرد.

حتی اگر از مخالفان سرسخت تجملات و پرداختن به ظواهر باشید گریزی از یک اصل مهم در کسب و کار هرگز وجود ندارد و آن، تزئینات و توجه به طراحی برای شکار نگاه‌های کنجکاوِ مشتریان است.

تفاوتی ندارد کسب وکار شما چیست زیرا تمرکز روی طراحیِ آنچه که مستقیما توسط مشتری زیر نظر گرفته می‌شود؛ ضروری است. حتی دیگر مهم نیست مجازی کار کنید یا حقیقی؛ چراکه قطعا یک محیط کاملا مجازی نظیر اپ استور به این ظاهرسازی نیاز مبرم دارد.

طراحی مجدد اپ استور

حدود نُه سال از معرفی رسمی اپ استور می‌گذرد. ماه گذشته بود که اپل اعلام کرد بزرگ‌ترین بروزرسانی در اپ استور همراه با معرفی آپدیت iOS 11 بزودی منتشر خواهد شد.

از همین حالا و با پیش‌بینی تغییراتی که اپل در ساختار و طراحی بخش‌های کلیدی این بازار اعمال کرده؛ تقریبا می‌توان مطمئن شد که طراحی مجدد اپ استور و تغییر چهره آن نظیر ویترین یک فروشگاه، چقدر در درآمدزایی و جذب مشتری اپلیکیشن‌های موجود در آن موثر واقع خواهد شد.

طراحی مجدد اپ استور

Glu یک کمپانی بزرگ توسعه بازی است که سابقه تولید محصولات پُرفروشی نظیر بازی معروف کیم کارداشیان را در رزومه کاری خود دارد. این کمپانی چهارچشمی تغییرات بازار را در نظر دارد و بخوبی در این مدت آثار تحولات و طراحی مجدد اپ استور در صنعت بازی را توانسته پیش‌بینی کند.

به نظر می‌رسد مصاحبه با سخنگوی این کمپانی، پنجره جدیدی را بروی تمامی توسعه‌دهندگان اپ استور خصوصا بازی‌سازان بگشاید.

طراحی مجدد اپ استور و تاثیر آن بر صنعت بازی

How the Apple App Store Redesign Will Impact the Gaming Industry

حالا که قرار است ویترین اپ استور، نوسازی شده و به قول معروف دستی به سر و روی آن کشیده شود قطعا بدنبال آن، شاهد تغییرات زیادی در آینده اپلیکیشن‌های iOS خواهیم بود. اصلا عجیب است اگر اپل این همه تغییرات را صرفا برای ایجاد تنوع انجام داده باشد!

طراحی مجدد اپ استور

Akhavan در اینباره بیش‌تر توضیح داده است:

فکر می‌کنید طراحی مجدد اپ استور چطور روی وضعیت بازی‌سازان بصورت کلی اثر می‌گذارد؟

تغییر چهره اپ استور به نظر خارق‌العاده است. رابط کاربری خیلی تروتمیزتر و کاربردی‌تر از قبل شده و اپلیکیشن‌ها در این میان؛ خیلی برجسته‌تر در معرض دید کاربر قرار دارند.

از حالا به بعد توسعه‌دهندگان مجاز هستند منابع بیش‌تری را برای تولید ویدیو کوتاهی از محصولات خود اختصاص دهند؛ چون اپ استور به آن‌ها اجازه به اشتراک‌گذاری ویدیوهای چندگانه را برای معرفی داستان اصلی محصول می‌دهد.

همانطور که می‌دانید قبلا کاربران فقط می‌توانستند تریلر کوتاهی از محصول را آپلود کنند. حال ساخت ویدیو برای معرفی برنامه در اپ استور، قطعا فرشته نجات برند شما خواهد بود!

طراحی مجدد اپ استور

بزرگ‌ترین تغییر رخ داده و تاثیری که قرار است گذاشته شود چیست؟

به نظر من بزرگ‌ترین تغییر رخ داده جداسازی اپلیکیشن‌ها و بازی‌ها بوده است. بعبارت دیگر بزودی بازی‌ها و سایر برنامه‌ها هر یک در محیطی مجزا از هم قرار خواهند گرفت.

در نسخه فعلی، اپلیکیشن‌ها و بازی‌ها کنار یکدیگر و بر اساس رتبه آن‌ها در چارت، تجاری‌سازی شده‌اند اما بزودی در اپ استور جدید، بازی‌ها زندگی مستقلی از بقیه خواهند داشت!

این روند تاثیر مثبتی بر اکوسیستم صنعت بازی دارد؛ چون اکنون بازیکن یک هدف روشن و مشخص را می‌تواند در یک دسته مستقل دنبال کند و سریع‌تر هم بدان برسد.

البته این به نفع باقی توسعه‌دهندگان هم هست؛ چون می‌توانند راحت‌تر با مشتریانی که بدنبال ابزارهای کاربردی، برنامه‌های تجاری و هر چه غیر از بازی هستند، ارتباط برقرار نمایند.

طراحی مجدد اپ استور

تغییرات جذاب دیگری هم وجود دارد؟

حذف چارت اپلیکیشن‌های برتر از صفحه اصلی توجه توسعه‌دهندگان زیادی را که روزانه به چک کردن آن می‌پردازند، جلب نموده است؛ زیرا بسیاری از توسعه‌دهندگان از این چارت برای مشاهده وضعیت رقبا و برنامه‌های اضافه شده استفاده می‌کردند.

هرچندکه این اطلاعات از هر جای دیگری جز اپ استور قابل دریافت می‌باشد اما همواره برای توسعه‌دهندگان دیدن واکنش‌های مشتریان به چارت جالب توجه بوده است.

با طراحی مجدد اپ استور مشتریان شاهد چه نقاط منفی و ناگواری در استفاده از آن خواهند بود؟

مهم‌تر از هرچیز بزرگ شدن اپ استور و جلوه‌های آن نسبت به قبل است. اپلیکیشن‌ها در طراحی مجدد اپ استور برجسته و بولد هستند و ما واقعا مشتاق هستیم ببینیم با این تغییرات قرار است هر برنامه به چه شکل نمایش داده شود.

هرچندکه این بزرگ‌تر شدن برای مشتریان جذاب است اما قطعا به معنای کوچک‌تر شدن فضا می‌باشد، یعنی تعداد برنامه‌های موجود در قسمت اپلیکیشن‌های روزانه صفحه اول کم‌تر می‌شود.

البته مزایای طراحی مجدد اپ استور آنقدر زیاد است که این نقاط منفی را پوشش می‌دهد. به هر حال انتظار می‌رود تغییر چهره اپ استور مشتریان زیادتری را به سمت آن سوق دهد و این یعنی افزایش درآمدزایی و میزان دفعات دانلود اپلیکیشن‌ها خصوصا بازی‌های اکوسیستم اپ استور.

طراحی مجدد اپ استور

شما چه فکر می‌کنید؟

بزودی توسعه‌دهنگان خود را با این فضای تازه هم تطبیق خواهند داد. نظر شما درباره تغییرات پیش‌روی اپ استور چیست؟

Source: tech

از دست ندهید!

دانلود اپلیکیشن سفرستان

دانلود اپلیکیشن سفرستان برای علاقه‌مندان به سفر واجب است!

اپلیکیشن سفرستان را می‌توان اپلیکیشنی در کلاس جهانی برای انتخابی هوشمندانه در سفرهای داخلی و خارجی نامید که این

ادامه مطلب...
اپلیکیشن اینستاگرام

آیا این روزها می‌توان اپلیکیشن اینستاگرام را گوگل جدید نامید؟!

این روزها با توسعه تکنولوژی‌ و‌ فناوری، علیرغم رقابت نفسگیری که وجود دارد شرکت‌ها در تلاشند خدمات متمایزی ارائه

ادامه مطلب...
ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت

ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت به همراه فرمت Canvas برای تبلیغات هدفمند

اینستاگرام امروز برای تبلیغ کنندگان چند ویژگی جدید رونمایی کرد و با در اختیار قرار دادن فرمت تبلیغات Canvas برای

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu