following

مرگ ویندوزفون با پایان پشتیبانی از ویندوزفون 8.1 قطعی شد

دسته : اخبار
مرگ ویندوزفون

زمان مرگ ویندوزفون فرا رسیده است! پایان پشتیبانی از ویندوزفون 8.1 بمعنای پایان دوران ویندوزفون و میلیون‌ها گوشی است که هنوز این سیستم عامل را اجرا می‌کنند.

تقریبا سه سال پیش بود که برای گوشی‌های ویندوزی بروزرسانی منتشر شد و حالا مایکروسافت بصورت رسمی پشتیبانی از ویندوزفون 8.1 را قطع کرده است!!!

مرگ ویندوزفون با پایان پشتیبانی از ویندوزفون 8.1

بیشتر کاربران ویندوزفون قبول کرده‌اند که مرگ ویندوزفون یک سال پیش اتفاق افتاد، AdDuplex برآورد می‌کند که تقریبا 80 درصد از تمام گوشی‌های مبتنی بر ویندوزفون هنوز هم ویندوزفون 7، ویندوزفون 8 یا ویندوزفون 8.1 را اجرا می‌کنند.

مرگ ویندوزفون

تمام این گوشی‌ها در حال حاضر بطور رسمی پشتیبانی نمی‌شوند و تنها 20 درصد از تمام ویندوزفون‌ها در حال اجرای آخرین سیستم عامل یعنی ویندوز موبایل 10 هستند.

ویندوزفون 8.1، یک بروزرسانی بزرگ برای سیستم عامل ویندوزفون 8 بود و شامل ارتقا دستیار دیجیتال کورتانا، یک مرکز نوتیفیکیشن جدید، تغییرات رابط کاربری و بروزرسانی سیستم عامل اصلی موبایل در این نسخه گنجانده شده بودند.

مایکروسافت با وجود تلاش زیاد نتوانست ویندوزفون را به اوج برساند و در رقابت با اندروید و iOS موفق نبود. 99.6 درصد از تمام گوشی‌های هوشمند در حال حاضر اندروید یا iOS را اجرا می‌کنند و در نتیجه مایکروسافت از تولید سخت افزار لومیا خودداری می‌کند.

ویندوز موبایل 10 هنوز هم وجود دارد و مایکروسافت از آن پشتیبانی می‌کند اما هنوز مشخص نیست در آینده چه چیزی قرار است پشتیبانی شود.

مرگ ویندوزفون

آیا ویندوزفون جانشینی خلف خواهد داشت؟

مایکروسافت بروزرسانی‌ها را برای ویندوزفون 8 انجام داد اما این غول نرم افزاری با وجود بروزرسانی ویندوز 10 برای رایانه‌ها، این سیستم عامل را برای گوشی‌ها آپدیت نکرد.

برخی شایعات نشان می‌دهند که مایکروسافت توسعه ویندوز موبایل خود را به شاخه گوشی feature2 متصل کرده است و تا سال 2018 به پشتیبانی از این سیستم عامل ادامه خواهد داد.

طی سال‌های گذشته مشخص شده است که این شرکت دیگر قصد ندارد بر روی ویندوزفون تمرکز کند اما ساتیا نادلا در کنفرانس اخیر مایکروسافت، از اولویت‌های جدید این کمپانی برای تمرکز بر روی گوشی‌های هوشمند، ابر هوشمند و لبه‌های هوشمند سخن گفت.

مرگ ویندوزفون

این اولویت‌های جدید به این معنی است که مایکروسافت در حال حاضر بر روی سناریو‌های چنددستگاهی و فناوری‌های ابرمحور کار می‌کند که قطعا ویندوزفون در آن جایی ندارد.

به نظر می‌رسد استراتژی جدید مایکروسافت در دنیای گوشی‌های هوشمند، ساختن فضایی بهتر برای ارتقا بیشتر گوشی‌های iOS و اندروید باشد!

نظر شما چیست؟ آیا شما مرگ ویندوزفون را باور می‌کنید؟

Source: theverge

از دست ندهید!

دانلود اپلیکیشن سفرستان

دانلود اپلیکیشن سفرستان برای علاقه‌مندان به سفر واجب است!

اپلیکیشن سفرستان را می‌توان اپلیکیشنی در کلاس جهانی برای انتخابی هوشمندانه در سفرهای داخلی و خارجی نامید که این

ادامه مطلب...
اپلیکیشن اینستاگرام

آیا این روزها می‌توان اپلیکیشن اینستاگرام را گوگل جدید نامید؟!

این روزها با توسعه تکنولوژی‌ و‌ فناوری، علیرغم رقابت نفسگیری که وجود دارد شرکت‌ها در تلاشند خدمات متمایزی ارائه

ادامه مطلب...
ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت

ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت به همراه فرمت Canvas برای تبلیغات هدفمند

اینستاگرام امروز برای تبلیغ کنندگان چند ویژگی جدید رونمایی کرد و با در اختیار قرار دادن فرمت تبلیغات Canvas برای

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu