following

مصاحبه با سازنده اپلیکیشن Lingvist – شتاب‌‌دهنده یادگیری زبان با هوش مصنوعی

دسته : مصاحبه
اپلیکیشن Lingvist

اپلیکیشن Lingvist برنامه‌ای کاربردی، مبتنی بر علوم و کاملا انعطاف‌پذیر برای یادگیری گروهی از زبان‌های خارجی دنیا است که حداقل، هزینه‌های سرسام‌آور یادگیری زبان را از زندگی حذف می‌کند.

شاید این که یک هدست بلوتوثی با هوش مصنوعی بتواند مربی شخصی ما در طول تمرینات سخت ورزشی شود یا شاهد سلطه AI بر نوشتار باشیم، در گذشته دور از ذهن بود؛ اما مُروی بر پروژه‌های متنوع هوش مصنوعی نشان داد که با وجود این تکنولوژی، هیچ‌چیز نشد ندارد.

همانگونه که مغز کوچک الکترونیکی قادر می‌شود بمراتب در جهانی هزاران برابر بزرگ‌تر از خود دست ببرد و با ورود بر نقشه‌های انسانی، دنیاقانون بی‌قانونی را معرفی کند یعنی هوش مصنوعی از نسخه اولیه هزار سال پیش خود، فراتر رفته است.

اپلیکیشن Lingvist

حالا این سوال مطرح می‌شود آیا ممکن است محصولاتی چون اپلیکیشن Lingvist روزی جایگزین همه معلمان دنیا شوند و معلم خصوصی هر انسان روی این کُره خاکی باشند؟

این محصول، یک خودآموز یا شتاب‌‌دهنده یادگیری با هوش مصنوعی است و به اندازه‌ای از فناوری روز دنیا بهره گرفته که می‌تواند مثل یک معلم خصوصی همیشه همراه، زبان‌های فرانسوی، اسپانیایی، آلمانی و پاره‌ای دیگر از زبان‌های زنده دنیا را آهسته و پیوسته به شما آموزش دهد.

Mait Müntel، مدیرعامل و سازنده اپلیکیشن Lingvist در این مصاحبه توضیح می‌دهد که چطور کار کردن در موسسه تحقیقاتی CERN، الهام‌بخش ساخت این محصول شده است.

اپلیکیشن Lingvist

اپلیکیشن Lingvist شتاب‌دهنده یادگیری با هوش مصنوعی

Lingvist An Accelerating Language Learning with AI

اینبار هوش مصنوعی وارد حوزه یادگیری، تعلیم و آموزش شده است. اهمیت آماری کلمات، قوه حافظه فرد و الگوریتم تطابق‌پذیر اپلیکیشن Lingvist یادگیری سریع‌تری در زبان خارجی بدنبال دارد.

Mait Müntel، توضیحات جالبی درباره این که چطور Lingvist یادگیری زبان را بدون حضور معلم شتاب می‌دهد دارد.

درباره کسب وکار خود بگویید.

اپلیکیشن Lingvist که ما تولید کرده‌ایم ابزاری است که با استفاده از هوش مصنوعی، یادگیری زبان خارجی را شتاب می‌دهد. یادگیری با این اپلیکیشن کاملا سفارشی بوده و بیش‌تر از هر معلم خصوصی، دروس مختلف برای هر دانش‌آموز، اختصاصی و سفارشی شده است. در کل هدف ما سرعت بخشیدن به روند یادگیری می‌باشد.

اپلیکیشن Lingvist

ایده ساخت این برنامه از کجا آمده است؟

من در سوئیس زندگی و در موسسه تحقیقاتی CERN مشغول به کار بودم. زبان رسمی محیط کار من انگلیسی بود و من در محیط کاری هیچ مشکلی نداشتم چون مکالمات کاملا رسمی بود.

اما در زندگی شخصی که عموم مردم فرانسوی صحبت می‌کردند با مشکل مواجه شدم. از این‌رو تعاملات و مکالمات من با همسایه‌ها فقط به کشورهای اندکی محدود بود و مثلا در اماکن عمومی که قصد سفر با قطار را داشتم به دلیل موانع زبانی، سختی‌های زیادی تحمل می‌کردم.

تا آن زمان تلاش زیادی برای یادگیری زبان فرانسوی داشتم. از کتاب‌های خودآموز استفاده می‌کردم، معلم خصوصی گرفتم و حتی ابزارهای آنلاین را هم امتحان کردم؛ اما هیچ‌یک فایده‌ای نداشت.

اپلیکیشن Lingvist

همانجا بود که مطمئن شدم سیستم یادگیری زبان ما ناکارآمد است و ایده استفاده از یادگیری ماشینی به ذهنم رسید. از همان زمانی که بوزون هیگز یا همان “ذره خدا” کشف شد، تصمیم داشتم یک برنامه کاربردی برای یادگیری زبان فرانسه بسازم.

اواخر دوران دبیرستان بود که یک نرم‌افزار آزمایشی طراحی کردم و با استفاده از آن، بعد از دو هزار ساعت یادگیری زبان با این برنامه، بالاخره توانستم امتحانات فرانسوی را با نمره بالاتر از میانگین بگذرانم.

در آن زمان قصد نداشتم این ایده را تجاری‌سازی کنم، اما بعد از ملاقات Jaan Tallinn، یکی از بینانگذاران اسکایپ در کنفرانس فیزیک و گپ و گفت ما درباره یادگیری زبان فهمیدم که اتفاقا او هم چنین ایده و اختراع جالبی در دست دارد.

اپلیکیشن Lingvist

بعد از این ملاقات هر دو برنامه‌هایی که ساخته بودیم را باهم مقایسه کردم و سعی کردیم به نقاطی که باعث پیشرفت کار می‌شود، بیش‌تر توجه کنیم. در واقع Jaan بود که مرا برای تجاری‌سازی و تبدیل آن به یک کسب و کار تشویق نمود.

اغلب مردم در زمان یادگیری زبان بخاطر وقت‌گیر بودن این فرآیند، از شروعش پشیمان شده‌اند. اما فکر می‌کنم با اپلیکیشن Lingvist همه متوجه خواهند شد که روش فوق‌سریعی هم برای یادگیری زبان وجود دارد.

چه کسی باعث رشد اصلی کسب و کار شد؟

هم اکنون 40 نفر در دفترهای تالین، لندن و توکیو ما مشغول به کار هستند. ما هنوز در مرحله پیش‌درآمد و مشغول طراحی برنامه‌هایی برای درآمدزایی قطعی هستیم. باعث افتخار ما است که بیش از 600 هزار زبان‌آموز از سرتاسر جهان از این برنامه استفاده می‌کنند.

اپلیکیشن Lingvist

فرصت‌های گسترده دیگری هم در حوزه کسب و کار خود می‌بینید؟

تحصیلات بخشی می‌باشد که هنوز اهمیت خود را حفظ کرده است. بنابراین فکر می‌کنم هنوز فرصت‌های ویژه زیادی برای افراد تازه‌وارد وجود دارد. توسعه هوش مصنوعی عامل اصلی تغییراتی است که در آینده و در بخش تحصیلات شاهد آن هستیم.

به نظر من هوش مصنوعی، همکار و جز اصلی یادگیری خودآموز می‌باشد. بعنوان مثال در اپلیکیشن Lingvist هوش مصنوعی می‌تواند دوره آموزشی شما را دقیقا مثل یک معلم خصوصی مطابق با سطح علمی شما تنظیم نماید. در این مسیر از مواد درسی و برنامه‌هایی استفاده می‌شود که فقط متعلق به خودِ شما می‌باشد.

بنابراین فرآیند یادگیری، موثرتر از همیشه خود خواهد بود و یادگیرنده دقیقا روی همان مطالبی که برای او ضروری هستند، تمرکز می‌کند.

این دوره یادگیری هرچندکه ممکن است کمی سختگیرانه باشد اما قطعا موثر واقع می‌شود. امیدواریم مردم زبان خارجی را در حالیکه بهترین استفاده را از منابع مالی و زمان خود دارند، سریع‌تر بیاموزند.

برخی از چالش‌هایی که با آن‌ها روبه‌رو بوده‌اید را توضیح دهید.

سازندگان و مدیرعامل همواره باید بعنوان یک معرف با مخاطبان و کارمندان و کسانیکه بعنوان سرمایه‌گذار قصد همکاری دارند در ارتباط باشند. شرکت کردن در سخنرانی‌های مختلف برای معرفی محصول بخشی از این چالش‌ها است.

برای من همیشه سخنرانی کردن مشکل و ترسناک بوده است. اما بالاخره با سخنرانی‌های مداوم این مهارت در من تقویت شد و حالا دیگر سخنرانی عمومی سخت نیست. ترس از سخنرانی و صحبت کردن چیزی است که بسادگی با تمرین و تکرار از بین می‌رود.

اپلیکیشن Lingvist

کسب و کار خود را چطور توصیف می‌کنید؟

داستان اپلیکیشن Lingvist که اصل و ریشه آن مربوط به زمان کار کردن من در CERN می‌باشد درهای زیادی را رو به ما باز کرد و باعث شد افراد زیادی علاقه‌مند به استفاده از این ابزار شوند.

البته چیزیکه بیش‌تر از همه در جذب مخاطبان و استفاده آن‌ها اثر داشت، خودِ محصول ما بود. ما محصولی متفاوت تولید کرده‌ایم. محصولی که کاربران برای استفاده از آن شوق و ذوق دارند و با معرفی آن به دوستان و هم‌کلاسی‌های خود خوشحال می‌شوند.

به نظر شما چه چیزی در راه‌اندازی یک کسب و کار تازه سخت‌تر است؟

قطعا ساعت‌ها کار کردن سخت‌تر است. بعنوان یکی از سازندگان این برنامه، پیش آمده است که ساعت به ساعت هفته را کار کرده باشم و البته این کار کردن وقتی رشد ایده و پیشرفت را می‌بینیم، خوشایند است.

به نظر من نقطه جذاب کار کردن، جذب سایر افرادی است که انرژی و منابع خود را در اختیار شما قرار می‌دهند تا کار پیشرفت داشته باشد.

درباره تغییر سیاست‌های انگلستان (خروج از اتحادیه اروپا) چه فکر می‌کنید؟

لندن یکی از بهترین نقاط دنیا برای شروع یک استارتاپ است. با اینحال تغییرات پیش‌رو باعث شده تا ما در جذب و استخدام نیروهای جدید از لندن محتاط‌تر باشیم و دقت بیش‌تری در گسترش تیم خود داشته باشیم.

بزرگ‌ترین اشتباه شما در کار چه بوده است؟

زمینه کاری من قبل از ساخت اپلیکیشن Lingvist صرفا تحقیقاتی بوده است. وقتی به گذشته نگاه می‌کنم می‌بینم که درک کافی از کاری که انجام می‌دادم نداشته‌ام و قطعا بزودی کتاب‌های بیش‌تری درباره مدیریت سازمانی می‌خوانم. این کار باعث می‌شود تا از اشتباهات بسیاری که ممکن است بعنوان یک کارآفرین مرتکب شوم در امان بمانم.

اپلیکیشن Lingvist

چه چیزی کسب و کار شما را از بقیه متمایز می‌کند و چگونه موفق شدید این تفاوت‌ها را به وجود آورید؟

ما سازنده اولین ابزار رسمی موثر در فرآیند یادگیری هستیم که مبتنی بر هوش مصنوعی می‌باشد. در حالیکه سایر ابزارهای یادگیری دیجیتالی بعنوان کتاب‌های تعاملی تولید شده‌اند، اپلیکیشن Lingvist این یادگیری را برای هر فرد مبتدی، از ابتدای راه سفارشی‌سازی می‌کند.

چطور اعضای تیم را گسترش می‌دهید؟

تصمیمات من به تیمی که با آن‌ها کار می‌کنم بستگی دارد. این تیم مجموعه‌ای از افراد باهوش و باتجربه‌ای هستند که سابقه کاری درخشانی در گذشته دارند.

ما تلاش کرده‌ایم محیطی را فراهم سازیم که کارمندان باور کنند در حال تغییر دنیا با کاری که انجام می‌دهند هستند. فعلا بزرگ‌ترین چالش ما تامین منابع مالی برای تحقق بخشیدن به ایده‌های تازه افراد تیم می‌باشد.

اپلیکیشن Lingvist

کمک‌های دولتی را برای رشد کسب و کار خود چطور ارزیابی می‌کنید و چرا؟

ما 1.6 میلیون یورو از کمیسیون برنامه H2020 اروپا دریافت کرده‌ایم و از این بابت سپاسگذاریم. برنامه دولت در اینباره برنامه خوبی در راستای حمایت از تحقیق و توسعه بود. این مبلغ پشتوانه خوبی برای جذب سرمایه شد و تاثیر زیادی روی کار ما گذاشت.

سه نکته یا توصیه شما به کسانی که امروز به تازگی یک کسب و کار را راه‌اندازی کرده‌اند؟

  1. اگر فکر راه‌اندازی یک کسب و کار را در ذهن می‌پرورانید اما هنوز شروع نکردید، همین حالا شروع کنید! سخت است اما پاداش خوبی بدنبال دارد و باعث شکل‌گیری اهداف و علاقه‌مندی‌هایتان در زندگی خواهد شد.
  2. از اشتباه دیگران درس بگیرید. کتاب‌های زیادی در باب رهبری و مدیریت گروه بخوانید تا از این اشتباهات در امان باشید.
  3.  از اشتباهات خود درس بگیرید و دوباره آن‌ها را تکرار نکنید.

اپلیکیشن Lingvist

ارزیابی شما؟

این ایده‌ای که مشابه آن اما بدون استفاده از هوش مصنوعی بسیار است را چطور ارزیابی می‌کنید؟ فکر می‌کنید AI را در چه زمینه‌های دیگری از آموزش بتوان بکار بست که سرعت یادگیری بالا برود؟

در انتها می‌توانید برای آشنایی بیشتر، اپلیکیشن Lingvist را برای اندروید و iOS از طریق لینک‌های زیر دانلود نمایید:

همراهان اندرویدی در صورت مواجه شدن با پیغام this item isnt available in your country از راهنمای آموزش دانلود از پلی استور استفاده کنید تا بتوانید تحریم ها را دور بزنید.

Source: minutehack

از دست ندهید!

دانلود اپلیکیشن سفرستان

دانلود اپلیکیشن سفرستان برای علاقه‌مندان به سفر واجب است!

اپلیکیشن سفرستان را می‌توان اپلیکیشنی در کلاس جهانی برای انتخابی هوشمندانه در سفرهای داخلی و خارجی نامید که این

ادامه مطلب...
اپلیکیشن اینستاگرام

آیا این روزها می‌توان اپلیکیشن اینستاگرام را گوگل جدید نامید؟!

این روزها با توسعه تکنولوژی‌ و‌ فناوری، علیرغم رقابت نفسگیری که وجود دارد شرکت‌ها در تلاشند خدمات متمایزی ارائه

ادامه مطلب...
ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت

ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت به همراه فرمت Canvas برای تبلیغات هدفمند

اینستاگرام امروز برای تبلیغ کنندگان چند ویژگی جدید رونمایی کرد و با در اختیار قرار دادن فرمت تبلیغات Canvas برای

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu