following

آیا می‌دانید سن مناسب خرید گوشی برای فرزندان چند سال است؟

دسته : اخبار
سن مناسب خرید گوشی

چه سنی برای دادن اولین تلفن همراه به فرزندان مناسب است؟ سئوال در مورد سن مناسب خرید گوشی مطمئنا ذهن بسیاری از والدین مسئول امروز را درگیر کرده و بهتر است پاسخ دقیقی برای آن دریافت کنند. خریدن نخستین گوشی برای فرزندان به معنای چند برابر شدن مسئولیت والدین است؛ بنابراین بهتر است در این مورد با دقت بیشتری عمل کنید.

سن مناسب خرید گوشی برای فرزندان

طبق بررسی‌ انجام گرفته توسط finder.com.au که بین 2005 نفر انجام گرفت؛ بیشتر پاسخ دهندگان معتقد بودند نوجوانی؛ سن مناسب خرید گوشی برای فرزندان است و نباید زودتر از این، برای کودکان گوشی خرید.

سن مناسب خرید گوشی

این تحقیق نشان داد که سن مناسب خرید گوشی همان 14 سالگی است. 44 درصد شرکت کنندگان در این بررسی معتقد بودند که 13 تا 15 سالگی سن مناسب خرید یک گوشی هوشمند برای فرزندان است.

24 درصد این شرکت کنندگان فکر می‌کردند سن 10 تا 12 سالگی سن مناسب برای خرید گوشی است و 28 درصد معتقد بودند فرزندان باید تا سن 16 تا 18 سالگی برای صاحب شدن یک گوشی هوشمند صبر کنند.

تصمیم‎گیری در مورد سن مناسب برای خرید گوشی به والدین بستگی دارد و این تصمیم‎گیری باید با توجه به شرایط زندگی انجام گیرد، اینکه کودک چه زمانی در خانه تنهاست؛ یا نیاز به آگاهی از وضعیت او به هنگام خروج از خانه؛ از عوامل تاثیرگذار در این تصمیم‎گیری هستند.

سن مناسب خرید گوشی

در حال حاضر بسیاری از بچه‌های ابتدایی یا حتی پیش‎دبستانی دارای گوشی‌های همراه هستند و این موضوع چندان غیرمعمول نیست اما تنها دو درصد از پاسخ دهندگان فکر می‌کردند که 7 تا 9 سال، سن مناسبی برای داشتن یک گوشی شخصی باشد.

آنچه والدین باید در نظر بگیرند تصمیم‎گیری بین این دو موضوع است که آیا خرید یک گوشی برای حفظ امنیت کودکان ضروری است یا اینکه آیا فرزندشان به بلوغ کافی برای بر عهده گرفتن مسئولیت داشتن یک گوشی شخصی رسیده است یا نه؟

سن مناسب خرید گوشی

والدین برای خرید یک گوشی مناسب برای فرزندان خود باید موارد زیر را در نظر بگیرند

چه نوع گوشی برای فرزندان خود بخرید؟ چقدر هزینه کنید؟

بهتر است یک گوشی نه‎چندان بزرگ با امکانات اولیه لازم برای استفاده از اپلیکیشن‌های موجود و تماس برای آنها بخرید.

قطعا عاقلانه نیست که پول زیادی برای اولین گوشی کودکانتان بپردازید چون امکان گُم شدن یا آسیب دیدن آن بالا است. گزینه‌های مقرون به صرفه زیادی در بازار وجود دارند که پاسخگوی همه نیازهای فرزندانتان خواهد بود.

سن مناسب خرید گوشی

قوانین چیست؟

والدین باید به خاطر داشته باشند که یک گوشی هوشمند در حقیقت یک رایانه کوچک متصل به اینترنت است و باید تنظیمات مربوط به والدین را بر روی گوشی تنظیم کنند تا اطمینان حاصل شود کودکان یا نوجوانان، محتواهای نامناسب را مشاهده نکنند یا بیش از حد درگیر  شبکه‌های اجتماعی مختلف نشوند.

بطور حتم نوجوانان برای درک عملکرد گوشی و یادگیری نحوه محافظت از خود در اینترنت، نیاز به زمان و حمایت والدین دارند.

فرزندانتان چقدر باید از گوشی استفاده کنند؟

وقتی والدین موافقت می‌کنند که اولین گوشی را برای فرزند خود بخرند، باید دقیقا شرایط استفاده از آنرا هم مشخص کنند تا بر وضعیت درسی آنها تاثیر نگذارد.

این موضوع را برای فرزندانتان تشریح کنید که گوشی، اسباب بازی نیست و نباید تمام زندگی خود را صرف استفاده از آن کنند. این وظیفه شما است که با برنامه‌ریزی برای انجام فعالیت‌های مختلف، زمان استفاده آنها از گوشی را محدود کنید.

سن مناسب خرید گوشی

الگوی فرزندان خود باشید

کودکان و نوجوانان رفتار والدین خود را تقلید می‌کنند؛ بنابراین هر پنج دقیقه به گوشی خود نگاه نکنید، چون بچه‌های شما هم دقیقا این عادت را کُپی می‌کنند!

خاموشی بزنید

باید زمان مشخصی برای خاموش کردن همه گوشی‌های موجود در خانه مشخص کنید و قوانینی برای استفاده از گوشی در اتاق خواب وضع کنید.

همچنین باید زمان و مکان مشخصی را برای قرار دادن گوشی‌های همه اعضای خانواده به هنگام شب مشخص کنید.

سن مناسب خرید گوشی

اجرای این قوانین چندان آسان نیست اما همیشه به خاطر داشته باشید استفاده بیش از حد از گوشی و حضور مداوم در شبکه‌های اجتماعی؛ علاوه بر آسیب زدن به سلامت جسمی و روحی، آینده چندان درخشانی را برای فرزندان شما به ارمغان نخواهد آورد.

به نظر شما سن مناسب خرید گوشی برای فرزندان چه سنی است؟

Source: techguide

از دست ندهید!

دانلود اپلیکیشن سفرستان

دانلود اپلیکیشن سفرستان برای علاقه‌مندان به سفر واجب است!

اپلیکیشن سفرستان را می‌توان اپلیکیشنی در کلاس جهانی برای انتخابی هوشمندانه در سفرهای داخلی و خارجی نامید که این

ادامه مطلب...
اپلیکیشن اینستاگرام

آیا این روزها می‌توان اپلیکیشن اینستاگرام را گوگل جدید نامید؟!

این روزها با توسعه تکنولوژی‌ و‌ فناوری، علیرغم رقابت نفسگیری که وجود دارد شرکت‌ها در تلاشند خدمات متمایزی ارائه

ادامه مطلب...
ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت

ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت به همراه فرمت Canvas برای تبلیغات هدفمند

اینستاگرام امروز برای تبلیغ کنندگان چند ویژگی جدید رونمایی کرد و با در اختیار قرار دادن فرمت تبلیغات Canvas برای

ادامه مطلب...

3 commentsOn آیا می‌دانید سن مناسب خرید گوشی برای فرزندان چند سال است؟

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu