Batlle Bay

نیمکت واقعیت افزوده دیزنی طرح جدید این کمپانی برای تجربه گروهی این تکنولوژی

دسته : اخبار
نیمکت واقعیت افزوده دیزنی

واقعیت افزوده و واقعیت ترکیبی به امور انفرادی تبدیل شده‌اند، شما یا باید به گوشی خود نگاه یا با پوشیدن یک هدست از این تجربه لذت ببرید. اما نیمکت واقعیت افزوده دیزنی (Magic Bench) برای تبدیل واقعیت افزوده به یک تجربه اجتماعی‌تر طراحی شده است.

نیمکت واقعیت افزوده دیزنی و تجربه گروهی این تکنولوژی

دانشمندان دیزنی با ساخت یک نیمکت واقعیت افزوده و واقعیت ترکیبی، امکان لذت بردن از این تکنولوژی‌های تازه‌وارد را بصورت گروهی فراهم کرده‌اند.

ترکیبی از دوربین، سنسور عمق برای تولید یک سرگرمی 3D که با نشست بر روی یک نیمکت امکان برقراری ارتباط با شخصیت‌ها و اشیا مجازی را برای کاربران فراهم می‌کند.

نشستن، کلید دستیابی به این تجربه است. بعد از نشستن کاربران، با ویبره تعداد بازیگران دیجیتال و کاری که قرار است انجام دهند مشخص می‌شود. این بازیگران دیجیتال می‌توانند از طریق یک آینه، کاری که در اتاق انجام می‌دهند را ببینند و به همین دلیل نیازی به پوشیدن هدست نیست.

نیمکت واقعیت افزوده دیزنی که توسط تیم تحقیقاتی این کمپانی طراحی شده است مطمئنا برای سرگرمی استفاده خواهد شد. مهمانان زیادی می‌توانند با نشستن بر روی این نیمکت با قهرمانان متحرک مورد علاقه خود بازی کنند.

این نیمکت دارای کاربردهای عملی زیادی است اما دارای محدودیت‌هایی نیز هست. شما باید یک دید مجازی اشتراکی داشته باشید که با توجه به اینکه چه کسی حضور یابد یا چه تعداد بازیگر دیجیتال حضور دارند، دائما تغییر خواهد کرد.

باید گفت همچنان نیاز به تکنیک‌های پیشرفته‌تری برای اختصاصی کردن هر کدام از فعالیت‌های ایجاد شده توسط این نیمکت واقعیت افزوده وجود دارد.

Moshe Mahler، مدیر بخش هنرمندان دیجیتال دیزنی، در مورد این نیمکت جادویی گفت: ماجرای این پروژه این بود: شنیدن صدای شخصیت، ورود او به فضا و نشستن کنار شما.


به گفته او، این نیمکت خود نقش مهمی ایفا می‌کند، نه تنها شامل محرک‌های بازخوردی است بلکه با مشخص کردن مکان و تعداد شرکت کنندگان و همچنین مشخص کردن یک پیش‌زمینه و پس‌زمینه، آنها را در قسمت میانی صحنه قرار می‌دهد.

جالب است بدانید تجربه واقعیت ترکیبی تنها زمانی شروع می‌شود که چند نفر بر روی این نیمکت بنشینند و اشکال مختلفی از تجربیات را شکل دهند.

نظر شما در مورد نیمکت واقعیت افزوده دیزنی چیست؟

Source: engadget

از دست ندهید!

دانلود اپلیکیشن سفرستان

دانلود اپلیکیشن سفرستان برای علاقه‌مندان به سفر واجب است!

اپلیکیشن سفرستان را می‌توان اپلیکیشنی در کلاس جهانی برای انتخابی هوشمندانه در سفرهای داخلی و خارجی نامید که این

ادامه مطلب...
اپلیکیشن اینستاگرام

آیا این روزها می‌توان اپلیکیشن اینستاگرام را گوگل جدید نامید؟!

این روزها با توسعه تکنولوژی‌ و‌ فناوری، علیرغم رقابت نفسگیری که وجود دارد شرکت‌ها در تلاشند خدمات متمایزی ارائه

ادامه مطلب...
ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت

ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت به همراه فرمت Canvas برای تبلیغات هدفمند

اینستاگرام امروز برای تبلیغ کنندگان چند ویژگی جدید رونمایی کرد و با در اختیار قرار دادن فرمت تبلیغات Canvas برای

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu