crash club

این ربات‌های کوچک به جواهرات هوشمند زنده آینده تبدیل خواهند شد!

دسته : پوشیدنی‌ ها
جواهرات هوشمند زنده

یکی از پروژه‌های جدید Media Lab در دانشگاه MIT، جواهرات هوشمند است. این جواهرات هوشمند زنده در حقیقت مجموعه‎ای لوازم جانبی رباتیک هستند که living jewellery نامیده شده‌اند و می‌توانند در ظاهر لباس‌هایی که پوشیده‌اید تغییراتی ایجاد کنند!

جواهرات هوشمند زنده به دستیارهای شخصی در دنیای مُد تبدیل خواهند شد

این ربات‌ها بصورت بازخوردی طراحی شده‌اند و بعنوان دستیارهایی در حال حرکت بر روی بدن، تغییرات زیبایی شناسی را بر روی لباس ایجاد خواهند کرد. این جواهرات هوشمند زنده با حرکات خود طرح‌های جالبی برای مثال روی پارچه‌های مخملی ایجاد می‌کنند.

همچنین می‌توانند به شکل جواهرات هوشمند تغییر شکل دهند و به یک گردنبند بزرگ تبدیل شوند. بعلاوه یک میکروفون و اسپیکر بلوتوث، امکان دریافت تماس‌ها را نیز فراهم خواهند کرد.

این جواهرات هوشمند زنده به سنسورهایی مجهز شده‌اند که به تغییرات دما واکنش نشان می‌دهند و با حرکت به قسمت پُشت با پایین کشیدن بندهای کلاه، آنرا برای پوشیدن آماده می‌کنند.

در موردی مشابه هنگام کم شدن درجه حرارت، زیپ کاپشن با کمک این ربات‌های کوچک بالا کشیده می‌شود، گشادی یا تنگی لباس تنظیم می‌شوند و بطور کلی یک لباس خودکار حساس به آب و هوا خواهید داشت!

جواهرات هوشمند زنده

این جواهرات هوشمند زنده در اطراف لباس چرخ خواهند زد و دارای یک صفحه نمایش LED ماتریسی هستند که به کمک سنسورهای اضافی، حرکات بدن، نور و میزان نزدیکی را اندازه‌گیری خواهند کرد.

این ربات‌های کوچک در حال حاضر یک نمونه اولیه هستند که به گفته Cindy Hsin-Liu Kao مسئول این تحقیقات، در آینده‌ای نزدیک به اندازه‌ای کوچک خواهند شد که در بخشی از تزئینات بدن ادغام می‌شوند!

جواهرات هوشمند زنده

این فارغ التحصیل رشته کامپیوتر و سایر اعضای گروهش در حال تلاش برای متحول کردن صنعت مُد در آینده هستند و امیدوارند بتوانند بزودی این ربات‌های کوچک را برای یک دنیای مُد پویاتر، با گوشی‌های هوشمند، تبلت‌ها و رایانه‌ها جفت کنند.

Source: wareable

از دست ندهید!

دانلود اپلیکیشن سفرستان

دانلود اپلیکیشن سفرستان برای علاقه‌مندان به سفر واجب است!

اپلیکیشن سفرستان را می‌توان اپلیکیشنی در کلاس جهانی برای انتخابی هوشمندانه در سفرهای داخلی و خارجی نامید که این

ادامه مطلب...
اپلیکیشن اینستاگرام

آیا این روزها می‌توان اپلیکیشن اینستاگرام را گوگل جدید نامید؟!

این روزها با توسعه تکنولوژی‌ و‌ فناوری، علیرغم رقابت نفسگیری که وجود دارد شرکت‌ها در تلاشند خدمات متمایزی ارائه

ادامه مطلب...
ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت

ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت به همراه فرمت Canvas برای تبلیغات هدفمند

اینستاگرام امروز برای تبلیغ کنندگان چند ویژگی جدید رونمایی کرد و با در اختیار قرار دادن فرمت تبلیغات Canvas برای

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu