crash club

تحلیلگر وال استریت: دارا خسروشاهی انتخاب مناسبی برای اوبر بوده است

دسته : اخبار
دارا خسروشاهی

شاید دارا خسروشاهی مردی که بعنوان مدیر عامل جدید اوبر انتخاب شده همچون سایر ستارگان سیلیکون ولی شناخته شده نباشد اما به گفته یکی از تحلیگران وال استریت، این مرد یکی از بهترین انتخاب‌هایی است که اوبر می‌توانست داشته باشد.

آیا دارا خسروشاهی به ناجی اوبر تبدیل خواهد شد؟

به گفته Mark Mahaney یکی از تحلیلگران وال استریت که سال‌هاست از نزدیک فعالیت‌های خسروشاهی را دنبال کرده، او دقیقا همان چیزیست که اوبر بعد از سال‌های آشوب و جنجال برای آرامش دوباره نیاز دارد.

دارا خسروشاهی

این تحلیلگر اینترنتی فعال در RBC Capital Markets، اخبار مربوط به کمپانی Expedia را پوشش می‌دهد که یک کمپانی سفر آنلاین است و اخیرا خسروشاهی بعنوان مدیر عامل آن منصوب شده است.

به گفته Mahaney، دارا خسروشاهی مدیر عامل جدید اوبر مهارت‌هایی با خود خواهد آورد که برای این کمپانی آشوب‌زده سودمند خواهند بود:

  • موفقیت اثبات شده در اداره یک سازمان عظیم بین‌المللی و کار با یک هیئت مدیره بسیار مدعی
  • تجربه مذاکره با مقامات دولتی در یک صنعت پُر از قوانین و مقررات
  • موفقیت در یک صنعتِ بشدت رقابتی و مقابله با رقبایی ثروتمند در فضای دشوار کسب و کار

دارا خسروشاهی

خسروشاهی، مدیر عامل جدید اوبر چگونه این مهارت‌ها را بکار خواهد گرفت؟

یکی از چالش‌های اصلی پیش روی خسروشاهی ساماندهی اوضاع بهم ریخته هیئت مدیره اوبر خواهد بود. در حال حاضر هیئت مدیره به دو گروه تقسیم شده‌اند: آنهاییکه همچنان طرفدار Travis Kalanick مدیر عامل قبلی اوبر هستند و آنهاییکه به شرکت سرمایه گذاری Benchmark وفادارند.

این شرایط، منحصر به فرد است و با شکایت‌های مداومی که بین Kalanick و Benchmark در جریان بوده است، به این راحتی‌های قابل حل شدن نخواهد بود.

به گفته این تحلیلگر وال استریت، افراد کمی هستند که تجربه کار با یک هیئت مدیره اینچنینی را داشته باشند اما  گفته می‌شود، خسروشاهی تجربه کار با هیئت مدیره‌های پُرتوقع را داشته است.

دارا خسروشاهی

خسروشاهی در کمپانی Expedia وظیفه کارگردانی هیئت مدیره‌ای را بر عهده داشته است که یکی از آنها Barry Diller از قدرتمندان عرصه رسانه است و کار خود را از اتاق پُست یک آژانس استعدادیابی در هالیوود آغاز کرده است.

یکی دیگر از اعضای هیئت مدیره هم John Malone، پیشگام تلویزیون‌های کابلی است که در سال 1999 کمپانی خود را به ارزش 59 میلیارد دلار به AT&T فروخت و بعد تا دو سال بر سر سهام News Corp با  Rupert Murdoch یکی دیگر از با نفوذان صنعت رسانه جنگید.

همراهی کردن با چنین هیئت مدیره‌ای اصلا کار آسانی نیست اما خسروشاهی آنقدر برای این هیئت مدیره ارزشمند شد که طبق گزارش‌های اخیر برای ماندن او در این سِمت تا سال 2020 مبلغ هنگفتی به او پیشنهاد شد و توانسته است تا امروز به یکی از پُردرآمدترین مدیر عاملان آمریکا تبدیل شود.

دارا خسروشاهی

انتخاب درست

اوبر در ماه‌های گذشته تصویر بدی از خود در اذهان مردم به جای گذاشته است، نواقص مسئولان اجرایی، ریاکاری و مشکلات اخلاقی آنها در این دوره زمانی و اتهاماتی در مورد تبعیض جنسیتی و فرهنگ مسموم کار در چند ماه اخیر همواره در صدر اخبار بوده است.

یکی از چالش‌های مدیر عامل جدید اوبر تغییر این فضا خواهد بود اما خسروشاهی در لیست مدیر عاملان برتر Glassdoor رتبه سی و نهم را دریافت کرده و از سوی 93 درصد کارمندان Expedia تایید شده است.

خسرو شاهی در طول دوازه سال گذشته هیچ مشکل شخصی با کارمندان Expedia نداشته و به گفته این تحلیلگر از بوجود آمدن هرگونه تبعیضی بین نیروهای کار جلوگیری خواهد کرد.

خسروشاهی از نظر کسب و کار نیز برای این کار آماده است، در طول دوازده سال گذشته او Expedia را به یکی از بزرگترین‌ آژانس‌های سفر آنلاین در آمریکا تبدیل کرد و سود این کمپانی را از 2.1 میلیارد دلار در سال 2005 به 8.7 میلیارد دلار در سال 2016 رساند.

دارا خسروشاهی

آینده همه چیز را  مشخص خواهد کرد…

Mahaney خاطر نشان می‌کند، دارا خسروشاهی تجربه اداره یک سازمان جهانی با 20000 کارمند را داشته و تمرکز او بر رشد بلند مدت بجای سود مالی در کوتاه مدت موفقیت‌آمیز بوده است.

تحلیلگر وال استریت به این موضوع نیز اشاره می‌کند که اوبر با مشکلات قانونی بسیاری دست و پنجه نرم می‌کند، اوبر بعد از رشد کسب و کار کرایه تاکسی خود و تهدیدهایی که برای صنایع تاکسی دنیا ایجاد کرده با قانونگذارانی از سراسر دنیا درگیر شده است.

اگرچه مشکلات قانونی Expedia به این شدت نبوده اما این کسب و کار نیز با شبکه‌ها و مسائل قانونی متعددی درگیر شده است. دارا هم مذاکرات بسیاری با مقامات محلی، دولت‌ها و شهرداری‌ها در مورد مسائل مربوط به مالیات انجام داده است.

باید دید این چهره نه چندان شناخته شده چگونه اوبر را از بحران بیرون خواهد کشید؟ به نظر شما موفق خواهد شد؟

Source: businessinsider

از دست ندهید!

دانلود اپلیکیشن سفرستان

دانلود اپلیکیشن سفرستان برای علاقه‌مندان به سفر واجب است!

اپلیکیشن سفرستان را می‌توان اپلیکیشنی در کلاس جهانی برای انتخابی هوشمندانه در سفرهای داخلی و خارجی نامید که این

ادامه مطلب...
اپلیکیشن اینستاگرام

آیا این روزها می‌توان اپلیکیشن اینستاگرام را گوگل جدید نامید؟!

این روزها با توسعه تکنولوژی‌ و‌ فناوری، علیرغم رقابت نفسگیری که وجود دارد شرکت‌ها در تلاشند خدمات متمایزی ارائه

ادامه مطلب...
ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت

ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت به همراه فرمت Canvas برای تبلیغات هدفمند

اینستاگرام امروز برای تبلیغ کنندگان چند ویژگی جدید رونمایی کرد و با در اختیار قرار دادن فرمت تبلیغات Canvas برای

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu