Pavel Durov

پرونده‌های درزکرده نشان می‌دهند دقیقا چه مواردی تحت پوشش گارانتی آیفون قرار می‌گیرند

دسته : اخبار
گارانتی آیفون

گارانتی آیفون و اینکه دقیقا چه مواردی را تحت پوشش قرار می‌دهد همواره مورد بحث بوده است اما یک کُپی از راهنمای بازرسی بصری/مکانیکی آیفون بتازگی درزکرده است که با نگاهی به آن شاهد چشم‌اندازی از پُشت صحنه منظور واقعی اپل از گارانتی آیفون و آنچه تحت ضمانت قرار می‌گیرد خواهید بود.

گارانتی آیفون چه مواردی را تحت پوشش قرار می‌دهد؟

گارانتی آیفون

در روز جمعه هفته گذشته یک سند تجاری 22 صفحه‌ای از گارانتی آیفون در Dropbox منتشر شد. اگرچه این سایت لینک مشخصی را ارائه نمی‌دهد اما با ارائه چندین عکس اظهار داشته که این VMI بطور خاص به آیفون 6، آیفون 6s و آیفون 7 اشاره دارد.

تنها مواردی که بوضوح توسط این گارانتی آیفون پوشش داده می‌شوند عبارتند از: پیکسل‌های شکسته، گرد و خاک و خُرده‌های زیر صفحه نمایش، فوم ناهموار زیر دوربین FaceTime و یا تَرَک مویی روی شیشه جلویی بدون وجود ترک‌های دیگر. نکته آخر یک پیشرفت نسبت به سال 2014 محسوب می‌شود که هنوز کاربران زیادی منتظر دریافت خسارت برای آن هستند.

گارانتی آیفون

یکی از تکنسین‌های خرده‌پای اپل به BI توضیح داد: ما یک راهنمای بازرسی بصری/مکانیکی برای همه محصولات مثل این داریم که از آن برای بازرسی فیزیکی بیشتر و تعیین هزینه آسیب استفاده می‌کنیم. این راهنما نیمی از آموزش‌های ما برای تعمیرات آیفون را تشکیل می‌دهد.

تعمیرکار دیگری می‌گوید: بیشتر ما به این راهنما مراجعه نمی‌کنیم مگر اینکه مسئله خیلی عجیب و غریب باشد!

آیا این راهنمای تصویری راه حل نهایی تعمیرکاران است؟

به گفته وبسایت اپل، ضمانتنامه‌ها فقط آسیب ناشی از حادثه، جداسازی، خدمات غیرمجاز و اصلاح‌های غیرمجاز مانند استفاده از یک باتری غیررسمی یا رها کردن آیفون در وان حمام را تحت پوشش قرار نخواهند داد.

گارانتی آیفون

به گفته این راهنمای بصری از متخصصان انتظار می‌رود در صورت مشاهده صدمه ناشی از مایعات، بازرسی‌های لازم را انجام دهند. در این راهنمای بازرسی آمده است حتی اگر نشانگر ورود مایعات خارجی هم اشتباه کند و نشانه دیگری هم وجود نداشته باشد هم ممکن است آیفون آسیب دیده تحت پوشش گارانتی قرار گیرد.

گارانتی آیفون

استثنائات دیگری نیز وجود دارد، مثلا گوشی‌هایی که به هر طریق دیگری معیوب هستند. به گفته یکی از تعمیرکاران اپل، این راهنما همیشه راه حل نهایی نیست و گاهی ممکن است مشکلاتی وجود داشته باشند که در این VMI نیامده‌اند اما ما به هر حال آیفون را تحت پوشش گارانتی قرار می‌دهیم.

Source: appleinsider

از دست ندهید!

دانلود اپلیکیشن سفرستان

دانلود اپلیکیشن سفرستان برای علاقه‌مندان به سفر واجب است!

اپلیکیشن سفرستان را می‌توان اپلیکیشنی در کلاس جهانی برای انتخابی هوشمندانه در سفرهای داخلی و خارجی نامید که این

ادامه مطلب...
اپلیکیشن اینستاگرام

آیا این روزها می‌توان اپلیکیشن اینستاگرام را گوگل جدید نامید؟!

این روزها با توسعه تکنولوژی‌ و‌ فناوری، علیرغم رقابت نفسگیری که وجود دارد شرکت‌ها در تلاشند خدمات متمایزی ارائه

ادامه مطلب...
ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت

ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت به همراه فرمت Canvas برای تبلیغات هدفمند

اینستاگرام امروز برای تبلیغ کنندگان چند ویژگی جدید رونمایی کرد و با در اختیار قرار دادن فرمت تبلیغات Canvas برای

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu