دستگاه Smell of Data به هنگام درز داده‌ها از گوشی یا رایانه، بوی آنها را در فضا منتشر می‌کند!

دسته : اخبار
دستگاه Smell of Data

حفظ امنیت آنلاین در دنیای دیجیتال امروز به یکی از نگرانی‌های اصلی کاربران تبدیل شده و دستگاه Smell of Data آمده تا با شیوه‌ای عجیب از درز کردن اطلاعات شخصی افراد جلوگیری کند.

این دستگاه به محض مطلع شدن از نفوذ اشخاص ناشناس یا هکرها به داده‌های خصوصی شخص؛ از خود بوی خاصی متصاعد می‌کند و به آنها هشدار می‌دهد.

ایده عجیب و غریب ساخت دستگاه Smell of Data

شاید ایده دستگاه Smell of Data کمی ناخوشایند باشد اما گامی که در جهت حفظ امنیت آنلاین برداشته، کاملا معتبر است. کلاهبرداری‌های آنلاین و نفوذ به اطلاعات شخصی افراد در دنیایی که همه زندگی کاربران دائما بصورت آنلاین در دسترس قرار داد، هرروز در حال گسترش است.

دستگاه Smell of Data

داده‌های اشخاص دزدیده می‌شوند و گاهی سوءاستفاده از این اطلاعات پیامدهای جدی بدنبال دارد. مسئله امنیت شخصی تنها یک بُعد ماجراست و این روزها شاهد هک شدن وبسایت‌های مختلف توسط هکرها هستیم. اخیرا هم که شاهد هک اینستاگرام بودیم!

وقتی مجرمان آنلاین یک سازمان را هدف قرار می‌دهند معمولا یکباره به حساب کاربران زیادی دسترسی پیدا می‌کنند و به همین دلیل حملات اینچنینی منافع بیشتری برای آنها بدنبال دارد.

وبسایت‌هایی مانند ?Have I Been Pwned به کاربران این امکان را می‌دهند که در مورد اینکه آیا قربانی یک حمله بزرگ مقیاس شده‌اند یا نه اطلاعاتی بدست بیاورند.

دستگاه Smell of Data

پروژه Smell of Data قصد دارد با در اختیار قرار دادن آپدیت لحظه به لحظه در مورد اطلاعات شخصی آنلاین افراد، آنها را همواره هوشیار نگه دارد.

دستگاه Smell of Data مجهز به یک عطر جدید بوده که بعنوان یک مکانیزم هشدار برای محافظت از داده‌های حساس طراحی شده است.

دستگاه Smell of Data

بوی داده‌ها به هنگام درز در فضا منتشر می‌شود!

برای ساخت دستگاه Smell of Data از یک دیسپنسر بو که عطر مخصوصی برای آن طراحی شده، استفاده گردیده و از طریق وای‌فای به یک گوشی، تبلت و یا رایانه متصل می‌شود.

اگر یکی از این دستگاه‌های جفت شده قصد ورود به یک وبسایت محافظت نشده یا شبکه نا‌امن را داشته باشد، بوی تند و تیز داده‌ها بعنوان یک سیگنال هشدار در فضا منتشر می‌شود.

مفهوم ساخت این دستگاه از گازهای قابل اشتعال و بدون بویی گرفته شد که بدون هیچ نشانگر خارجی، خطرهای اصلی ایمنی را نشان می‌دهند.

دستگاه Smell of Data

بعد از انفجار دانشکده New London School در سال 1937 در تگزاس و کشته شدن 295 نفر مقامات تصمیم گرفتند با اضافه کردن بو به این گازها امکان تشخیص نشت را آسان‌تر کنند؛ دستگاه Smell of Data هم بر این اساس کار می‌کند.

این پروژه با استفاده از یک ایده عجیب و غریب برای رسیدن به چیزی بسیار مهم و عملی ساخته شده است: درست مانند نشت گاز بی بو، امنیت اطلاعات ما نیز قابل نشت کردن هستند!

دسترسی به سایت‌های محافظت نشده از طریق شبکه‌های نا‌امن یک خطر جدی است که معمولا جدی گرفته نمی‌شود؛ پس با وجود دستگاه Smell of Data می‌توان اندکی آسوده خاطر بود!

Source: digitaltrends

از دست ندهید!

دانلود اپلیکیشن سفرستان

دانلود اپلیکیشن سفرستان برای علاقه‌مندان به سفر واجب است!

اپلیکیشن سفرستان را می‌توان اپلیکیشنی در کلاس جهانی برای انتخابی هوشمندانه در سفرهای داخلی و خارجی نامید که این

ادامه مطلب...
اپلیکیشن اینستاگرام

آیا این روزها می‌توان اپلیکیشن اینستاگرام را گوگل جدید نامید؟!

این روزها با توسعه تکنولوژی‌ و‌ فناوری، علیرغم رقابت نفسگیری که وجود دارد شرکت‌ها در تلاشند خدمات متمایزی ارائه

ادامه مطلب...
ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت

ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت به همراه فرمت Canvas برای تبلیغات هدفمند

اینستاگرام امروز برای تبلیغ کنندگان چند ویژگی جدید رونمایی کرد و با در اختیار قرار دادن فرمت تبلیغات Canvas برای

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu